• PRIKLAUSOMYBĖS LIGA – PROTO AR ŠIRDIES LIGA?

  PRIKLAUSOMYBĖS LIGA – PROTO AR ŠIRDIES LIGA?

  Asociacija „Šviesuva“
  UAB „Pirmas žingsnis“ konferencijų salėje
  Raudondvario pl. 150, Kaunas
  2014 m. kovo 5 d. (ketvirtadienis), 16.00 – 17.30

  Generalinis rėmėjas – Algimantas Astrauskas

  2015 m. Žiemos – Pavasario sezono tema :

  „KŪNAS, KURIAME AŠ GYVENU“

  Kas yra žmogus? Ar tai – mašina, kurios dalis tenka remontuoti joms sugedus?
  Kūnas nėra vien materialus parametras, suprantamas fizinėmis kategorijomis.
  Gyvenimas – tai audinys, kurį audžia žmogus iš minčių, jausmų, emocijų, poelgių, pažiūrų ir santykių.

  Kūno laikinumas mus įgalioja būti atsakingais už savo Gyvenimą!

  PRIKLAUSOMYBĖS LIGA – PROTO AR ŠIRDIES LIGA?

  Susitikimas su Tautvydu Zikaru,
  Kauno apskrities priklausomybės ligų centro direktoriumi

  Ar žmogus jau gimsta genetiškai užprogramuotas priklausomybės ligai? Kodėl atsiranda žmoguas gyvenime alkoholis, narkotikai, azartiniai lošimai… Priklausomybė prasideda nepastebimai, kol žingsnis po žingsnio pasiglemžia žmogaus gyvenimą. Ar pagrindinės priežastys susirgti priklausomybės ligomis yra genetinės? Ar lemia socialiniai veiksniai: šeima, aplinka, draugai?

  Su Kauno priklausomybės ligų centro direktoriumi Tautvydu Zikaru kalbėsimės, kas Lietuvoje gali ištiesti pagalbos ranką priklausomybės kamuojamiems žmonėms, kokia ji ir kur ją atrasti?

  „Dirbdamas Centre, neišskiriu žmogaus, turinčio išsilavinimą, einančio aukštas pareigas ar paprasto darbininko. Pradėjus gerti ar vartoti narkotikus, intelektas supanašėja. Taip, liga paveldima. Kodėl atsiranda liga? Esama įvairių priežasčių. Tačiau turi reikšmės ir socialiniai veiksniai, bedarbystė. Gyd.Tautvydas Zikaras: „Tačiau svarbiausia sąlyga – kreiptis tada, kai norima pasveikti. Jeigu artimieji atveža žmogų į centrą, o šis sako, kad jam viskas gerai ir jis neturi jokios problemos, mes nieko negalime padaryti. Gydymas prasideda nuo žodžio „motyvacija“, nuo paties paciento sprendimo gydytis, nuo jo ištarto „noriu pasveikti“.

  Šalyje veikia penki priklausomybės ligų centrai, suskirstyti pagal regionus: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio. Taip pat visoje šalyje veikia labai platus psichikos sveikatos centrų tinklas, apimantis daugiau kaip aštuoniasdešimt tokių įstaigų. Vien Kaune jų septyni.

Skip to content