• PREVENCE | Kaip gauti kompensaciją prekių ženklo registracijai?
 • PREVENCE | Kaip gauti kompensaciją prekių ženklo registracijai?

  Norime pasidalinti Valstybinio patentų biuro naujiena apie papildomai skiriamas kompensacijas prekių ženklų registracijai Lietuvoje, Europos Sąjungoje ir kitose šalyse bei trumpa kompensacijų skyrimo apžvalga.

  PREVENCE komanda Jums gali padėti: užpildyti paraišką dėl prekių ženklo registravimo mokesčių kompensacijos gavimo, pateikti prekės ženklo paraišką ir užtikrinti visapusišką pagalbą, kad prekės ženklo registravimo procedūra vyktų kuo sklandžiau.

  Jei kurį laiką svarstote dėl prekių ženklo registracijos dabar yra itin palankus metas jį įregistruoti. Nors paskutiniu metu lėšos skirtos kompensuoti prekių ženklų paraiškų mokesčius buvo išnaudotos, tačiau lapkričio 9 d. Valstybinis patentų biuras paskelbė naujieną, jog yra atnaujinamas Mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) fondo projekto finansavimas. 

  Tai reiškia, kad labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės gali teikti prašymus VPB ir EUIPO dėl 75 proc. mokesčių kompensavimo ES ar Lietuvoje registruojamiems prekių ženklams iki 1500 EUR. 

  Vienas iš pagrindinių tinkamumo kriterijų norintiems gauti kompensaciją (dotaciją) – įmonė privalo atitikti mažos, vidutinės įmonės apibrėžtį pagal ES rekomendacijoje nurodytas nuostatas.

  Prisegtoje nuotraukoje pasidaliname kriterijų sąrašu įmonėms, kurios gali pretenduoti gauti kompensaciją prekių ženklų registravimo mokesčiams.

  Pavyzdžiui, teikiant paraišką dėl prekių ženklo registravimo Lietuvos teritorijoje, paraiškos mokestis registruojant prekių ženklą su 3 prekių/paslaugų klasėmis mokestis būtų 260 EUR. Tačiau šią sumą galima sumažinti 75 %, prieš tai pateikus prašymą dėl kompensacijos iš EUIPO gavimo.

  Kompensacijos gavimo tvarka:

   1. EUIPO tinklapyje pateikiama el. paraiškos forma su reikalingais dokumentais.

   2. Būtina gauti patvirtinimą iš EUIPO, kad paraiška yra gauta.

   3. Preliminariai per 10 darbo dienų terminą, EUIPO vertina paraišką ir priima sprendimą dėl kompensacijos skyrimo.

   4. Jei atsakymas būna teigiamas, dotaciją galima panaudoti (pateikti paraišką registruoti prekių ženklą) per keturis mėnesius. Tam tikrais atvejais dotacijos panaudojimo terminas gali būti pratęstas dar dviem mėnesiams.

   5. Pateikus paraišką registruoti prekių ženklą iš pradžių sumokama visa kaina, o vėliau reikalinga pateikti EUIPO mokėjimą patvirtinančius dokumentus.

   6. EUIPO per vieną mėnesį grąžina dalį mokesčio į įmonei priklausančią sąskaitą.

  Šiemet kompensacijos bus skiriamos tik iki 2022 m. gruodžio 16 d. MVĮ fondo lėšos yra ribotos, todėl jei visos lėšos bus panaudotos, paraiškų teikimas bus sustabdytas ir prasidės tik kitais metais.

  Nors įprastai prekių ženklų registracija anksčiau buvo vertinama „prabangos“ preke, tačiau džiaugiamės, kad mūsų klientai vis dažniau atkreipia dėmesį į intelektinės nuosavybės apsaugos svarbą ir renkasi prekių ženklų registracijas Lietuvoje, ES ir kitose šalyse.

  Jei norite sklandaus prekės ženklo registracijos ir išlaidų kompensacijos proceso, kreipkitės į mus:


  EDGARAS MARGEVIČIUS

  Partner, Attorney at law @ Prevence

  M&A, Venture Capital and Private Equity | Competition law | Corporate | Business & Startups advisor (LL.M)

  +370 625 18270

  edgaras.margevicius@prevence.legal

  _____________________________________________________

  SIMONAS MILAŠIUS

  Associate @ Prevence

  M&A, Venture Capital and Private Equity | Corporate | Business & Startups | Data protection

  +370 615 997 62

  simonas.milasius@prevence.legal

Skip to content