• Pirmą kartą Lietuvoje atlikta minimaliai invazinė rekonstrukcinė pėdos operacija
  • Pirmą kartą Lietuvoje atlikta minimaliai invazinė rekonstrukcinė pėdos operacija

    „Gijos Klinikose“ atlikta unikali pėdos operacija, kurios metu padarius mikroskopinį pjūvį, sėkmingai atkurta pėdos anatomija. Pirmą kartą Lietuvoje atlikta išskirtinė procedūra, naudojant pažangią minimaliai invazyvią įrangą, kuri leidžia gydytojams greitai ir tiksliai atlikti korekcinius rekonstrukcinius veiksmus, o pacientams palengvina gijimo ir reabilitacijos procesus.

    Pirmoji operacija atlikta sėkmingai

    Pėdos rekonstrukcinę procedūrą su naująja minimaliai invazyvia „Arthrex“ įranga atlikęs ortopedas-traumatologas Gintautas Pocius teigia, jog operacija praėjo itin sklandžiai ir dėkoja medicinos personalui bei šią įrangą Baltijos šalyse atstovaujančios „Bonameda“ įmonės specialistams, padėjusiems išnaudoti visas įrangos galimybes.

    „Operaciją atlikome 60-ties metų pacientui, kuris kentėjo pėdos skausmus dėl degeneracinių pakitimų. Atsakingai įvertinę šį atvejį, gydymui pasirinkome vieną inovatyviausių šiuo metu rinkoje esantį gydymo metodą. Procedūra truko vos 20 minučių, o kad maksimaliai išspręstume paciento problemą prireikė tik vieno nedidelio pjūvio,“ – pasakoja gydytojas.

    „Ši operacija – tai pirmasis žingsnis, kuris atvėrė mums ir pacientams dar geresnes galimybes efektyviau padėti žmonėms, turintiems pėdos deformacijas. Tikimės, kad tokio pobūdžio operacijos greitu metu pakeis didžiąją dalį įprastų pėdos deformacijų korekcinių operacijų, o pacientams ir toliau užtikrinsime aukščiausio lygio gydymą,“ – teigia gyd. G. Pocius.

    Minimali intervencija užtikrina greitesnę reabilitaciją

    Iki šiol gydant pėdos deformacijas ir norint tinkamai atlikti operaciją, įprastai buvo daromas platus atviras pjūvis. Tokia operacija yra didesnė trauma pacientui, o po operacijos tenka laukti, kol žaizda užgis. Be to, dėl didesnės intervencijos kyla didesnė infekcijų ir uždegimo rizika, taip pat būna ilgesnis reabilitacijos laikotarpis.

    Modernus minimaliai invazyvus gydymas pacientams visas šias problemas išsprendžia. Tokios procedūros metu daromi vos įžiūrimi, 3-4 milimetrų pjūviai, per kuriuos chirurgas gali atlikti chirurgines manipuliacijas. Visa operacijos eiga kontroliuojama pasitelkiant modernią vidinio vaizdo stebėjimo įrangą.

    Geriausia žinia yra ta, kad minimaliai invazinės chirurgijos atveju reabilitacinis laikotarpis būna greitesnis ir sėkmingesnis. „Nors kiekvienu atveju gijimas ir reabilitacija labai skiriasi ir priklauso nuo kiekvieno paciento individualios situacijos, praėjus 4-6 mėnesiams pacientas turėtų nebejausti nei skausmo, nei jokio diskomforto ir grįžti į kasdienį aktyvaus gyvenimo ritmą,“ – teigia gydytojas ortopedas traumatologas G. Pocius.

    Mikroskopinis pjūvis – neribotos galimybės

    Vienos iš pirmųjų Baltijos valstybėse įsigijusios naujausią minimaliai invazyvią įrangą sveikatos priežiūros įstaigos atstovai teigia, jog siekiama pacientams pasiūlyti kokybiško gydymo galimybę. Tuo pačiu stengiamės neatsilikti nuo Vakarų šalių, kuriose jau kelis metus taikomi panašūs moderniausi medicinos sprendimai, skirti ortopedijos ir traumatologijos sritims.

    Dėl šios priežasties „Gijos Klinikose“ dirbantys gydytojai ortopedai-traumatologai tokio pobūdžio operacijoms atlikti pasirinko profesionaliam pėdų deformacijų gydymui sukurtą amerikiečių gamintojo „Arthrex“ įrangą. Pagrindinis įrangos išskirtinumas yra tas, kad, naudojant specialiai šiai metodikai sukurtą jėgos instrumentą, galima atlikti minimaliai invazyvias chirurgines procedūras.

    Pažangi įranga išplečia pėdų deformacijų gydymo galimybes

    Naujasis gydymo metodas idealiai tinka gydyti vidutinio laipsnio „iššokusių kauliukų“ deformaciją (lot. k. „Hallux valgus“), plaktukines pėdos pirštų deformacijas, taip pat kulnakaulio išaugas, kitas pėdų deformacijas.

    Anot gydytojo ortopedo-traumatologo Gintauto Pociaus, toli pažengusioms deformacijoms ir toliau bus naudojamos įprastos atviros operacijos. Tuo atveju, jeigu pėdų deformacijos yra vidutinio laipsnio, pacientai turėtų nedvejoti ir drąsiai kreiptis į mūsų specialistus, kurie įvertins ar ši procedūra yra tinkamiausias ir geriausias sprendimas.

     

Skip to content