Neseniai Kauno Petrašiūnų darbo rinkos mokymo centras kolegų ir partnerių apsuptyje paminėjo 60 metų jubiliejaus sukaktį. Mokymo centro istorija prasidėjo 1958 m. spalį. Per šį laikotarpį būta daug pasikeitimų, naujų startų, pakeistos kelios veiklos vykdymo vietos, pavadinimai. Šiandien mokymo centras gali didžiuotis turėdamas daugiau nei 130 mokymo programų, sklandžiu mokymų organizavimu, puikiais dėstytojais ir pozityviu požiūriu į ateitį.
Jubiliejinį renginį pradėjęs mokymo centro direktorius Viačislavas Novikovas pasidžiaugė turtinga veiklos istorija ir rezultatais, kuriuos centras turi šiandien. „Būna visko, tačiau tikimės, kad taip gyvuosime ir toliau – eidami į priekį, vykdydami užsibrėžtus tikslus ir tobulėdami“, – sakė jis. Renginio metu buvo trumpai pristatyta mokymo centro istorija, kurią lydėjo ekrane besikeičiančios per 60 metų sukauptos įsimintiniausios akimirkos.
Mokymo centrą pasveikino ir apie užimtumo galimybes kalbėjo Užimtumo tanybos Kauno klientų aptarnavimo departamentodirektorius Tautvydas Bielozarevičius. Jis priminė, kad šalies prioritetinės plėtros sritys visgi yra statybos sektoriuje. Statybos specialistų poreikis buvo aktualus praeityje, bet ir dabar vis kyla. Svečias taip pat sakė, jog svarbu nesustoti ir tobulėti, įdiegiant naujų mokymo metodų. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinė direktorė Olga Grigienė bei Švietimo ir mokslo skyriaus vadovė Aušra Misonė prisiminė kitą, visuomenės laikoma neprestižine, tačiau labai reikalingą siuvėjo profesiją. Tik pabrėžė, jog dabartinei rinkai reikalingas ne tik siuvėjas, mokantis siūti, tačiau ir modeliuoti, braižyti, naudotis kompiuterinėmis programomis, kad išėjęs iš mokymo įstaigos būtų patrauklus darbdaviams. Jos paantrino T. Bielozarevičiui, jog profesiniame mokyme yra be galo svarbus programų atnaujinimas, darbdavių poreikių analizė, dirbančių žmonių kompetencijų kėlimas, nes tai pagrindinis kelias į sėkmę.
Jubiliejaus šventę aplankė ir mokymo centro partneriai, su kuriais buvo diskutuota apie kryptis, kuriomis turėtų toliau eiti profesinis mokslas. UAB „Neris“ direktorius Kazimieras Pauža prisiminė, jog jau daug metų bendradarbiauja su mokymu centru, o šiuo metu, jo nuomone, labiausiai trūksta gerų mūrininkų. „Reikėtų ypatingą dėmesį skirti statybos specialybėms“, – sakė jis. Tuo tarpu mūsų partnerių Kauno slaugos namų ligoninės direktorės pavaduotoja Sonata Račkauskienė teigė, kad ji mato didelį potencialą slaugos srityje: „Nors anksčiau slauga nebuvo aktuali specialybė, deja, visuomenė sensta, dėl to slaugos specialistų poreikis kyla, jų reikia ir reikės “, – pabrėžė ji. Šauniu bendradarbiavimu džiaugėsi ir mokymo centrą su švente sveikino VDU Botanikos sodo direktorius Nerijus Jurkonis. „Botanikos sodas dažnai vykdo įvairias iniciatyvas ir renginius, kuriuose dalyvauja UAB „Kauno Petrašiūnų darbo rinkos mokymo centras“ atstovai ir floristikos bei želdynų prižiūrėtojo programų mokiniai.“, – sakė jis.
Renginiui įsibėgėjus, prisiminimais apie veiklos pradžią, mokymo išteklius, patalpas, mokymų organizavimą, iškilusias problemas pasidalino buvęs ilgametis mokymo centro direktorius Leonardas Vosylius, darbuotojos Stefanija Chreptavičienė, Margarita Bankauskienė, Virginija Butavičienė. Svečiai papasakojo, kaip jie atsidūrė mokymo centre, kaip dirbo, kokių iššūkių patyrė, pasidalino šmaikščiomis ir kurioziškomis situacijomis savo darbo laikotarpiu.
Renginio pabaigoje savo prisiminimais apie profesijų ir darbo pradžią, eigą dalinosi paklausiausių mokymo centro profesijų dėstytojai: statybos (Alvydas Zienius), suvirinimo (Romualdas Žukauskas), siuvimo (Stasė Šinkūnienė), floristikos (Audronė Linkevičienė) ir slaugos (Rasa Piesliakienė). Dėstytojų pasakojimus puikiai papildė ir iliustravo kiekvienos srities sėkmės istorijos, kuriomis pasidalinti atvyko buvę mokymo centro mokiniai. MB „Kaunietis“ įkūrėjas ir šiuo metu direktorius Gediminas Žynelis, įgijęs profesiją mokymo centre, įkūrė įmonę ir 2 metus sėkmingai vykdo savo veiklą statybų sektoriuje. Floristikos mokymo programą baigusi Vaida Cvirkienė įkūrė gėlių skyrelį ir džiaugiasi savo veiklos sėkme. Netikėtai save atradusi siuvimo srityje, pradėjusi lankyti siuvimo kursus, neturėdama jokių šios srities įgūdžių ir šiuo metu sava veikla užsiimanti Vaida Vilkė įkūrė siuvimo paslaugas teikiančią įmonę „Vilkės stilius“. UAB „APA group“ – socialinė globa jūsų namuose – įkūrėja, buvusi mokymo centro slaugos specialybės mokinė Arnolda Apalainienė pasakojo apie galimybes ir tikslų įgyvendinimą, dėkojo dėstytojai už puikias žinias bei džiaugėsi savo individualia veikla. Šie žmonės ir jų įkurtos įmonės tapo mokymo centro partneriais. Buvę mokiniai priima esamus mokinius atlikti praktiką ir netgi sukuria jiems darbo vietas. Tokie pavyzdžiai skatina mokymo centrą dar labiau stiebtis ir stengtis.
Mokymo centro bendruomenė džiaugiasi išgirstais pastebėjimais, paskatinimais ir gražiais žodžiais iš draugų, partnerių, kolegų, buvusių mokinių, kurie dėkojo ir linkėjo gyvuoti, eiti tolyn bei siekti užsibrėžtų tikslų.