Kauno technikos profesinio mokymo centro direktorius Paulius Čepas teigia, jog šiandieniniam darbdaviui svarbu, kad darbuotojas būtų pakankamai išprusęs. Tai mes įvardiname kaip gebėjimą orientuotis situacijoje, gebėjimą priimti sprendimus, gebėjimą būti lojaliam organizacijai, gebėjimą reaguoti į pastabas, priimti kritiką. Tarptautinė praktika – tai vienas iš būdų tobulinti ne tik profesines kompetencijas, bet ir bendruosius gebėjimus.
Orlaivių mechaniko specialybės mokinys Mantas Vasaitis, atlikęs darbo praktiką Prancūzijoje, džiaugiasi „Erasmus+“ programos nauda: „Buvo nuostabu pakeisti aplinką, pamatyti, kaip svečioje šalyje atliekama orlaivių techninė priežiūra, įveikti praktines užduotis realioje darbo vietoje, mokytis profesijos iš šios srities profesionalų, buvusių Prancūzijos karinių oro pajėgų orlaivių pilotų ar mechanikų, dabar dirbančių profesijos mokytojais. Buvo smagu pajausti kitos kultūros dvasią, aplankyti vietinius muziejus ir turistų lankomas vietas, susipažinti su naujais žmonėmis.
Šios profesijos mokytis sunku: čia reikalaujama atsakomybės, kruopštumo, gerai mokėti užsienio kalbas – orlaivių mechaniko veikla yra griežtai licencijuojama Europos aviacijos saugos agentūros (trumpiau EASA), tačiau profesinė praktika orlaivių priežiūros įmonėje „HOP“ tik dar labiau sustiprino mano norą tapti šios srities specialistu, kurių trūksta ne tik Lietuvoje, bet ir apskritai pasaulyje.“
Pokyčius po praktikos užsienyje pastebi ne tik patys mokiniai, bet ir jų mokytojai. Profesijos mokytojas J. Eglynas tvirtina: mokiniai, grįžę iš mobilumo vizitų užsienyje, tampa atviresni naujovėms, tolerantiškesni aplinkiniams, imlesni žinioms, kūrybingesni, daugiau reikalaujantys ne tik iš savęs, bet ir iš mokytojų. Savarankiškai gyvendami daugiakultūrėje aplinkoje, išmoksta nuolaidumo, etikos, gilesnio požiūrio ne tik į mokymąsi, bet profesijos perspektyvą, keičiasi jų mąstymas ir pasaulėžiūra. Mokinys, įgijęs tarptautinės patirties, įgavęs naujų žinių ir kompetencijų yra laukiamas darbdavių ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautinėje aviacijos industrijoje.
Šiais mokslo metais į užsienį vyko ne tik mokiniai, bet ir Kauno technikos profesinio mokymo centro mokytojai, darbuotojai. Jų vizitai aprėpė ne tik kaimyninių šalių – Latvijos ir Estijos, bet ir Suomijos, Nyderlandų, Prancūzijos, Italijos, Norvegijos, Danijos, Rusijos mokymo institucijas bei įmones.
„Mokytojas turėtų būti žingeidi asmenybė, kuriai viskas įdomu: kita šalis, tos šalies kultūra, techninis lygis, nes kiekviena šalis tuos pačius dalykus daro truputį kitaip, kiekvienoje valstybėje tie patys darbai kitaip dirbami. Tad gerosios patirties sklaida yra labai svarbi, nes įgytą patirtį gali grįžęs pritaikyti sau“, – teigia transporto skyriaus profesijos mokytojas Arvydas Sirtautas, kuris naudojasi kiekviena suteikta proga tobulėti ne tik vykdamas stebėti, kaip dirba kolegos, bet ir lankydamas užsienyje dirbančius mokinius.
„Džiaugiuosi gavęs progą išvykti, todėl dėkoju mokytojams, patikėjusiems manimi. Mano žinios nebuvo prastesnės nei prancūzų, drąsiai su jais varžiausi, todėl žinau, kad Kauno technikos profesinio mokymo centre dirba savo srities profesionalai, todėl visus kviečiu čia mokytis, o vėliau keliauti ir dalyvauti. „Erasmus+“ programa tai leidžia padaryti neišleidus nei vieno nuosavo euro“, – sėkmės istorija dalinasi Mantas Vasaitis.
Projektas „Tarptautinis mobilumas – pažangos ir inovacijų galimybė profesiniam meistriškumui
“ finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.
Daugiau informacijos:
Aida Ilona Gružinskienė, profesijos mokytoja, tel. 8 (37) 31 30 45, el.p. aida.gruzinskiene@kautech.lt
bei mokyklos internetinėje svetainėje www.kautech.lt