• Naujieji mokslo metai Kaune – su studentišku žemėlapiu rankose
 • Naujieji mokslo metai Kaune – su studentišku žemėlapiu rankose

  „Tarpukario studentas“ – taip vadinasi naujausias „It’s Kaunastic“ iliustruotų maršrutų serijos leidinys, „Kaunas IN“ sukurtas kartu su Vytauto Didžiojo universitetu.

  2022-ieji – ypatingi metai Lietuvos aukštajam mokslui. Prieš šimtą metų Laikinojoje sostinėje įkurtas Lietuvos universitetas, davęs pradžią šiandien didžiausioms miesto aukštosioms mokykloms. Skubant iš modernios auditorijos į naujausią laboratoriją ar tiesiog smagiai leidžiant laiką po paskaitų, naujai iškepti studentai ar jau spėję apšilti kojas Kaune kviečiami mokslo metus pradėti su žemėlapiu rankose.

  „Tarpukario studentas“ – taip vadinasi naujausias „It’s Kaunastic“ iliustruotų maršrutų serijos leidinys, „Kaunas IN“ sukurtas kartu su Vytauto Didžiojo universitetu (VDU). Margaspalviame gide – trys dešimtys objektų ir juos lydinčių istorijų, nutikusių tarpukario Kaune. Tai pastatai, kuriuose vyko pirmosios Lietuvos universiteto paskaitos, namai ir butai, kuriuose būrėsi studentija ir akademikai, įkvepiantys laisvalaikio nuotykiai ir aukštos mokslinės ambicijos.

  „Tarpukario studento“ keliai driekiasi ne tik miesto centre, bet ir Žaliakalnyje, Aleksote, Senamiestyje, taip pat ir Kauno rajone. Dalis vietų ir šiandien priklauso VDU, Kauno technologijos (KTU) ar Lietuvos sveikatos mokslų (LSMU) universitetams, kitos jau seniai pakeitusios paskirtį ar perstatytos, o kai kurios liko tik fotografijose ir kitoje archyvinėje medžiagoje.

  Sekdami žemėlapio maršrutą sužinosite, koks gėrimas buvo tradicinis korporantų šventėse, kodėl tarpukario studentai protestavo prie Valstybės teatro, kuo jiems „nusikalto“ arklinis tramvajus, ar kas buvo pirmoji Lietuvos egiptologė. Įdomių faktų atras besidomintys leidybos istorija, semiotika ar net kino teatrais.

  Aplankius visas „Tarpukario studento“ maršruto stoteles, smalsiausieji kviečiami paskirti valandėlę vizitui į VDU rektorato rūmus (K. Donelaičio g. 58). Beje, ar esate girdėję, kad XIX a. pabaigoje, Kauną juosiant tvirtove, šis pastatas iškilo kaip jos Inžinierių valdybos viršininko rezidencija? Jau šimtą metų čia gyva diplomatijos dvasia, o Lietuvos universiteto šimtmečio proga rūmuose atidaryta ekspozicija „Vivat Universitas Vytauti Magni“. Ji pasakoja apie universiteto gyvenimą nuo pat įsteigimo, veiklos egzilyje pokariu iki atkūrimo 1989-aisiais ir šiandienių darbų. Interaktyvioje parodoje susipažinsite su universiteto simboliais, studentų korporantų ir profesūros asmeniniais daiktais, gamtos laboratorijų ir muziejų palikimu.

  Maršrutą „Tarpukario studentas“ parengėme kartu su VDU Academia cum laude individualiųjų studijų studentais Karina Korsakova ir Povilu Mikalausku ir jų kuratoriumi Domu Boguševičiumi. Nemokamą „It’s Kaunastic“ serijos žemėlapio kopiją galite pasiimti „Kaunas IN“ turizmo informacijos centre (Laisvės al. 36) ar VDU, o skaitmeninę versiją rasite kaunastika.lt arba čia.

   

  VšĮ „Kaunas IN“ informacija.

  Nuotraukos: VšĮ „Kaunas IN“.

Skip to content