• “Naujajam Nevėžiui” ES parama – kasdienybė

  Kauno rajone įsikūrusi UAB „Naujasis Nevėžis“, gaminanti sausus pusryčius ir užkandžius su „oho!“ prekės ženklu, pasinaudojo penkiomis Europos Sąjungos (ES) struktūrinės paramos priemonėmis ir jau gavo per 6 mln. Lt paramos.

  Pateikusi paraišką dar pagal vieną priemonę – „Intelektas LT+“ – įmonė dar laukia sprendimo dėl finansavimo skyrimo.

  „Naujasis Nevėžis“ jau naudojasi ES parama pagal priemones „Lyderis LT“ (projekto vertė – 12,8 mln. Lt, skirta ES finansavimo suma – 5,1 mln. Lt), „Naujos galimybės“ (atitinkamai 227.958 Lt ir 159.500 Lt), „E-Verslas LT“ (512.300 Lt ir 255.000 Lt), „Procesas LT“ (149.760 Lt ir 74.000 Lt), „Intelektas Lt“ (1,6 mln. Lt ir 543.245 Lt).

  Pagal priemonę „Lyderis LT“ gautą daugiau nei 5 mln. Lt paramą bendrovė panaudojo eksporto potencialui skatinti, šį siekį pratęsė „Naujų galimybių“, skirtų naujų rinkų paieškai, parama. Šiuo metu bendrovės produkcijos eksporto rinkos išsiplėtė iki Švedijos ir Australijos.

  „Su parama ar be jos – vis tiek eksportuotume. Mūsų strategija – pateikti produkciją galimai visose įmanomose rinkose“, – sako Gediminas Krutulis, UAB „Naujasis Nevėžis“ vadovas.

  Praėjusiais metais iš ES regioninės plėtros fondo bendrovė gavo paramą našumui didinti bei veiklai modernizuoti pagal priemones „E-Verslas LT“ ir „Procesas LT“.

  „Galėsime įsidiegti sistemą, kuri sudaro sąlygas esamu metu matyti žaliavų bei produkcijos likučius ir gamybos procesų būklę. Tai leis sumažinti sąnaudas ir efektyviau dirbti“, – pasakoja p. Krutulis.

  Projektu, remiamu pagal priemonę „Intelektas LT“, įmonė vykdo turimus ir kuria naujus sveiko maisto produktus.

  „Nesistebiu, kad nemažai bendrovių baidosi ES paramos. Darbas su konsultantais, krūvos dokumentų, administravimo sąnaudos – vargo nemažai. Tačiau mes taip pasirinkome ir turime naudos“, – reziumuoja p. Krutulis.

Skip to content