• Naudokis APVA parama ir saulės elektrinę įsirenk dabar
 • Naudokis APVA parama ir saulės elektrinę įsirenk dabar

  Jau kelinti metai gyventojai gali įsigyti saulės elektrinę itin palankiomis sąlygomis. Planuojama, kad naujas APVA paraiškų teikimo etapas paramai gauti bus skelbiamas jau šį spalį. Privatūs asmenys galės pretenduoti į Europos Sąjungos (ES) paramą, skirtą saulės elektrinėms individualiuose namuose įsirengti ir nutolusioms saulės elektrinėms įsigyti. Plačiau apie šią paramą bei jos sąlygas skaitykite straipsnyje.

   

  Palankios sąlygos kiekvienam gyventojui

  Energetikos ministerija kviečia teikti paraiškas ir gauti paramą saulės elektrinėms, su kuria vis daugiau gyventojų gali tapti energiškai savarankiškais. Šis momentas ypač svarbus privatiems asmenims. Jau kelerius metus, į paramą saulės elektrinėms gali pretenduoti kiekvienas – ir tas, kuris turi namą, ir tas kuris gyvena daugiabutyje.

  „Šia parama stengiamasi sukurti pažangiausią ir palankiausią aplinką kiekvienam vartotojui pačiam pasigaminti elektros energiją. Tai ne tik puiki proga sumažinti sąskaitas už elektrą, bet kartu ir pradėti naudoti žalią ir aplinkai draugišką elektrą. Taip pat su šia parama greičiau atsipirks “, – sako jau 10 metų saulės energetikoje dirbančios įmonės „ViaSolis“ vadovas Rimvydas Karoblis.

  Pasak R. Karoblio, šiais laikais ant namų stogų įrengti saulės moduliai jau nieko nebestebina. Per trejus metus gaminančių vartotojų skaičius Lietuvoje išaugo beveik  keturiolika kartų – 2016 m. jų buvo 248, o 2019 m. pabaigoje pasiekė beveik 3400. Tikimasi, kad šiemet šis skaičius išaugs dar kelis kartus.

  Skiriama rekordinė suma

  2020 metais saulės elektrinėms numatyta rekordinė paramos suma – 9 mln. eurų. Nutolusioms saulės elektrinėms įsirengti arba daliai elektrinės saulės elektrinių parkuose įsigyti numatyta skirti 4,5 mln. eurų. Žinoma, bus tęsiama parama elektrinių įsirengimui individualiuose namuose –  tam skiriama 4,5 mln. eurų.

  Gyventojai, ketinantys įsirengti saulės elektrines ir norintys už tai gauti finansinę paramą, turi teikti paraiškas Aplinkos projektų valdymo agentūrai.

  „Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) teikia paramą iki 10 kilovatų gaminančioms saulės elektrinėms. Tokio dydžio elektrinė kainuoja apie 10 tūkst. eurų, tačiau žmogus, pateikęs paraišką, gali gauti daugiau nei 3 tūkstančių eurų paramą. Tai gali atrodyti kaip nemaža investicija, tačiau verta prisiminti, kad įsirengęs saulės modulius žmogus už elektros energiją mokės vos 5 centus, o ne 15 , – aiškina R. Karoblis ir priduria, kad bet kuris žmogus suspėjęs laiku užpildyti paraišką 1 kilovato įrengimui gali gauti 323 eurų paramą.

  Pagrindinės sąlygos

  Kaip jau buvo minėta, kiekvienam gyventojui parama skiriama įsigyti iki 10 kW galios elektrinei. Įsigijus didesnės nei 10 kW galios elektrinę, finansavimas bus skiriamas už 10 kW, tad maksimalus paramos dydis yra 3230 eurų.

  Norint gauti kompensaciją, privaloma laikytis numatytų terminų ir nustatytą laiką įsirengti saulės elektrinės.

  Svarbu įsidėmėti:

  • Paraišką paramai privalote suspėti užpildyti laiku (planuojama, kad tikslios datos bus skelbiamos jau spalio mėnesį);
  • Elektrinę galite pasistatyti per 9 mėnesius nuo paramos gavimo patvirtinimo.
Skip to content