• „Mikronamas“ – energetiškai efektyvus namas ateičiai
 • „Mikronamas“ – energetiškai efektyvus namas ateičiai

  Inovacijomis grįstą projektą rengia ir įgyvendina UAB ,,Pastatų sertifikavimo biuras“. Įmonei vadovaujantis ambicingas direktorius Rolandas Samajauskas apie projektą ,,Mikronamas“ sako: „Mūsų projekto pagrindinis tikslas yra parodyti kaip teisingai turi būti montuojamos statybinės medžiagos bei gaminiai ir supažindinti su pastatų energinio naudingumo projektavimu. Šiuo metu Mikroname galima pamatyti kaip įrengti atskirus mazgus bei susipažinti su pastato sandarumo matavimais“.

  Nuo ko viskas prasidėjo? Iš pradžių reikėjo suprojektuoti mažai energijos vartojantį pastatą, surasti racionalius sprendinius, kad visos statybinės medžiagos ir gaminiai, taip pat inžinerinė įranga būtų naudojami optimaliai. „Mikronamas“ projektas neapsėjo be partnerių, turinčių aukštą potencialą savo srityse. Architektūriniais sprendiniais rūpinosi Vilniaus Dailės Akademijos architektūros katedra, ekspertinėmis paslaugomis prisidėjo mokslo ir technologijų parkas „Technopolis“, kuriame yra įsikūręs ir UAB „Pastatų sertifikavimo biuras“. Kuomet prasidėjo „Mikronamas“ statybos darbai prie projekto įgyvendinimo prisidėjo nemažai partnerių: UAB“Velux Lietuva“, UAB „Mida LT“, UAB „Nordfenster“, UAB „Paroc“, UAB „Tikkurila“, Cembrit atstovybė Lietuvoje ir kt.

  Kitas etapas prasidėjo, kai UAB „Pastatų sertifikavimo biuras“ įkūrė energetiškai efektyvaus namo centrą bendradarbiaudami su Kauno miesto savivaldybe. Pagrindinis tikslas buvo – sukurti energetiškai efektyvaus namo centrą, kur būtų teikiamos konsultacijos klientams kaip optimaliai naudoti energijos vartojimo efektyvumą didinančias priemones ir atsinaujinančius energijos šaltinius pastatuose. Įdiegus naujas inovatyvias technologines idėjas ir tinkamai parinkus inžinerinės įrangos darbo parametrus, klientų pastatuose ženkliai sumažėtų bendrosios pastatų šildymo sąnaudos. Be to, inovatyvūs sprendimai įgalintų tausoti aplinką, taupyti energetinius resursus, sumažinti į atmosferą išmetamo CO2 kiekį. Taip bus išvengta klaidų atnaujinat esamus ir statant naujus pastatus.

  Bendradarbiaujant su mokymo įmonėmis, Centro sukaupta patirtimi ir turima tyrimų įranga gali pasinaudoti pastatų projektuotojai, statytojai, statybinių medžiagų gamintojai, statybinių specialybių studentai ir kiti statybos proceso dalyviai. Efektyvaus namo centre teikiamos konsultacijos daugiabučių namų savininkams kaip modernizuoti savo senus gyvenamuosius būstus, kad atnaujinti namai sunaudotų kuo mažiau energijos. Konsultuojama kaip panaudoti efektyvius atsinaujinančius energijos šaltinius, pavyzdžiui, saulės kolektorius vandeniui pašildyti ir pan. Patariama kaip optimaliai panaudoti statybines medžiagas ir gaminius, taip pat inžinerinę įrangą, kad būtų išvengta klaidų.

  „Mikronamo“ – energetiškai efektyvaus pastato atidarymas vyks „Dizaino savaitė 2014“ metu gegužės 8 – 9 dienomis, Bernatonių g. 44, Kaunas (Romainiai). Taip pat susitiksite su energetiškai efektyvaus namo centro atstovais ir turėsite galimybę sužinoti: kaip pasistatyti šiltą, jaukų namą, kaip užtikrinti, kad pastatas būtų sandarus, kaip įrengti atskirus mazgus, kad neliktų šiluminių tiltelių, daugiau apie alternatyvių energijos šaltinių naudojimą. Konsultacijos ir ekspozicija veiks gegužės 8 d. nuo 12 iki 18 val., gegužės 9 d. nuo 12 iki 17 val. Daugiau informacijos: www.mikronamas.lt
  , www.psb.lt
  .

Skip to content