• Marijampolės profesinio rengimo centro bendruomenė – tobulėjanti ir auganti
 • Marijampolės profesinio rengimo centro bendruomenė – tobulėjanti ir auganti

  Profesinės stažuotės pagal ,,Erasmus+“ programą kiekvienais metais suteikia galimybę Marijampolės profesinio rengimo centro bendruomenės nariams – mokytojams, mokiniams, darbuotojams stažuotis įvairiose Europos Sąjungos šalyse. Nuo 2021 metų rudens vykdytame mobilumo projekte išvyko 140 įvairių profesijų mokiniai, mokytojai bei administracijos darbuotojai į vienuolika Europos šalių – Italiją, Latviją, Lenkiją, Prancūziją, Daniją, Ispaniją, Siciliją, Graikiją, Kiprą, Maltą ir Maljorką. Savo profesinius įgūdžius profesinio meistriškumo konkursuose demonstravo 5 virėjo ir padavėjo/barmeno profesijų mokiniai Italijoje ir Latvijoje.

  Džiugina galimybė, ne tik patiems išvykti, bet ir pasikviesti į mokymo įstaigą kitos šalies ekspertą, verslo įmonės atstovą ar mokytoją, kuris dalinasi savo patirtimi bei žiniomis. Šiais mokslo metais atvyko mokytojas, turintis savo mokymo centrą-kirpyklą ir ilgametę patirtį grožio srityje Bilbao mieste, Ispanijoje. Dviejų dienų vizitas buvo intensyvus ir turiningas žiniomis, bendravimu būsimoms kirpėjoms bei profesijos mokytojoms.

  Įgytos patirtys, žinios ir įgūdžiai pritaikomi kasdieninėje profesinėje srityje. Mokytojai ir administracijos darbuotojai geba labiau reflektuoti, įsivertindami patys save bei tobulintinas veiklos sritis. Įprasmina bendradarbiavimą su kolegomis, o tai daro didelę įtaką vidinei ir išorinei mokymo įstaigos kultūrai bei veiklos kokybės pokyčius.

  Mokiniai įgytus įgūdžius demonstruoja realiose darbo vietose. Pažinę kitos šalies darbo kultūrą, jie geba jaustis drąsiau bendraudami užsienio kalba, nebijo atsiskleisti ir parodyti savo sugebėjimų pasirinktame profesiniame kelyje. Neretai sulaukia pasiūlymų grįžti ir dirbti stažuotės šalyje. Tai kelia dar didesnę motyvaciją, siekti karjeros aukštumų ar atranda idėjų kurti savo verslą.

  Naujos žinios, patirtis, kontaktai – tai tik keletas privalumų skatinančių mokinius, mokytojus, darbuotojus laikinai palikti savo namus ir įgyti patirties svetur. Dažnai tai tampa iššūkiu išeiti iš komforto zonos, įgyti didesnio pasitikėjimo savimi, ypatingai bendraujant užsienio kalba, tobulinti finansinio ir skaitmeninio raštingumo įgūdžius. Tai galimybė pažinti ir įsilieti į kitų žmonių kasdienį gyvenimą, ir tuo pačiu pažinti save.

  Didelis privalumas, jog dalyviams yra suteikiama dotacija visam stažuotės laikotarpiui, kuri padengia visas būtinas išlaidas: kelionės, draudimo, apgyvendinimo ir kasdienines išlaidas. Praktikos vietos yra parenkamos, atsižvelgiant į dalyvių interesus, žinias, tobulintinas kompetencijas bei Marijampolės PRC tarptautiškumo strategiją.

  Marijampolės profesinio rengimo centras, kaip ir bet kuri organizacija, žingsnis po žingsnio juda į priekį. Galime pasigirti nauju ,,Erasmus+“ programos mobilumo projektu, kuriuo sieksime naujų pokyčių ir patirčių, stiprindami bendruomenės tarptautiškumą ir nuolatinį tobulėjimą.

  Projekto vadovė: Monika Lunskutė.

  Finansuojama Europos Sąjungos lėšomis. Tačiau išreiškiamas požiūris ar nuomonė yra tik autoriaus ir tai nebūtinai atspindi Europos Sąjungos ar Švietimo mainų paramos fondo požiūrį ar nuomonę. Nei Europos Sąjunga, nei dotaciją teikianti institucija negali būti laikoma už juos atsakinga.

Skip to content