• Kviečia “Šviesuva”
 • Kviečia “Šviesuva”

  Kviečia "Šviesuva"

  Asociacija „Šviesuva“
  UAB „Pirmas žingsnis“ konferencijų salėje
  Raudondvario pl. 150, Kaunas
  2014 m. kovo 12 d. (ketvirtadienis), 16.00 – 18.00

  Generalinis rėmėjas – Algimantas Astrauskas

  „PAVOJAI, KURIUOS PASTEBIME TIK TADA, KAI JIE ATEINA“

  Renginys skirtas pasaulinei inkstų dienai ir apsinuodijimų prevencijos savaitei

  Gyd. klinikinis toksikologas Jonas Šurkus: įžanginis žodis. Gyd. nefrologė Alanta Žilinskienė „Lėtinė inkstų liga: kas tai?“
  Gyd. klinikinė toksikologė Rūta Lekšienė „Apsinuodijimai buityje naudojamomis medžiagomis“

  Kasmet kovo 14-ąją visame pasaulyje minima inkstų diena.

  Kas dešimto žmogaus pasaulyje inkstų funkcija pablogėjusi. Mes esame patys savo kūno šeimininkai, todėl turime jausti organizmo negalias, stengtis išsiaiškinti, kodėl „kažkas ne taip“, vengti ir kovoti su tuo, kas kenksminga. Inkstas – porinis organas, esantis po dešiniu ir kairiu šonkaulių lanku, maždaug kumščio dydžio, o išvaizda primenantis pupelę. Kas dieną atlieka didžiulį darbą, apie 200 kartų išvalo mūsų kraują, ir iš organizmo pašalina nereikalingus ir kenksmingus produktus. Inkstai dirba tyliai, jų darbo, priešingai nei širdies, nepastebime ir nejaučiame. Kai kurios inkstų ligos paveldimos genetiškai, todėl jei šeimoje yra sergančių inkstų ligomis, patartina konsultuotis su gydytoju. Kiekvienam žmogui kartą per metus rekomenduojama pasitikrinti inkstus, tyrimai neskausmingi, juos paskiria šeimos gydytojas. Pasistenkime rūpintis sveikata. Atkreipkime dėmesį į mums žalingus veiksnius ir jų venkime.

  LSMU Kauno klinikų Nefrologijos klinikoje sutelkta visa nefrologinė ir toksikologinė pagalba. Sukurta pasaulinius standartus atitinkanti infrastruktūra. Klinikos sudėtyje yra stacionarines nefrologijos bei klinikinės toksikologijos paslaugas teikiantis nefrologijos skyrius, ambulatorinė grandis klinikų konsultacinėje poliklinikoje, bei detoksikacijos skyrius su moderniausiomis pakaitinės inkstų terapijos bei gydomųjų aferezių galimybėmis. Detoksikacijos skyriuje nefrologinė pagalba teikiama visą parą, jam priklauso didžiausias Lietuvoje dializių centras, kuriame vienu metu galima gydyti iki 50 pacientų sergančių ūminiu ir lėtiniu inkstų nepakankamumu. Nefrologijos klinikoje dirba 26 gydytojai: 23 nefrologai ir 3 klinikiniai toksikologai.

  Nefrologijos klinikoje vykdomas ir mokslinis darbas, dirba 10 mokslo daktarų, iš jų 3 eina profesoriaus ir 3 -docento pareigas, nuolat mokslus vykdo po kelis doktorantus. Klinikos gydytojai ruošia ir skaito pranešimus Lietuvos ir užsienio šalių konferencijose, rengiami ir publikuojami straipsniai citavimo indeksus turinčiuose žurnaluose, kasmet yra organizuojamos mokslinės praktinės konferencijos įvairiomis aktualiomis nefrologijos temomis, neretai lektoriais pakviečiami pasaulinio garso nefrologai.

Skip to content