• Kviečia “Šviesuva”
 • Kviečia “Šviesuva”

  Kviečia "Šviesuva"

  Asociacija „Šviesuva“
  UAB „Pirmas žingsnis“ konferencijų salėje
  Kaunas, Raudondvario pl. 150
  GENERALINIS RĖMĖJAS – ALGIMANTAS ASTRAUSKAS

  2015 m. LAPKRITIS

  2015-11-05

  Ketvirtadienis

  16.00-17.30

  Arvydas Šeškevičius, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius, Lietuvos paliatyviosios medicinos draugijos prezidentas, knygos „Gedėjimas“ autorius :

  APIE GEDĖJIMĄ IR NETEKTIS.

  Vėlinės daugeliui primena apie mirusius artimuosius, draugus, pažįstamus, o kartu ir apie mūsų pačių baigtinumą. Mintys apie amžinybę, apie būtį ir nebūtį padaro mus atidesniais vienas kitam ir sau, trumpam suvienija mūsų išgyvenimuose praeitį, dabartį ir ateitį. Įvairiose religijose ir kultūrose priimta skirti gedėjimui apie vienus metus. Tai laikas, per kurį netekęs artimojo žmogus, palaipsniui išgyvena netektį, ją priima, su ja susitaiko ir pradeda naują pilnavertį gyvenimo etapą po netekties.

  2015-11-12

  Ketvirtadienis

  16.00-17.30

  Dr.Aleksandras Loginovas, KTU docentas emeritas:

  ŽMONIŲ VEIKLA KOSMOSE.

  Svečias – populiarių straipsnių „Kosminė logistika“, „Kosminės tyrimų stotys“, „Kosminės lokomocijos“ ir „Tyriklis Filas pabudo“ ir kt. autorius. KTU docentas, daug metų dirbęs „Pergalėje“ konstruktoriumi, talkinęs „Žinijai“ ir lietuviškoms enciklopedijoms, Populiarina mokslą nuo 1959 m.

  KOSMOSO TYRINĖJIMUOSE ARTĖJA NAUJAS PROVERŽIS. AR DALYVAUS LIETUVIAI? Pingantys erdvėlaivių skrydžiai, sparčiai besivystančios technologijos ir didžiulės privataus kapitalo investicijos artimiausioje ateityje taps nauju veiklos kosmose proveržiu.

  2015-11-19

  Ketvirtadienis

  16.00-17.30

  Aleksandras Žarskus, etnologas:

  KRAUJO REAKCIJA (pH) IR KVĖPAVIMAS.

  Kokia yra bendra visuose ilgaamžių rajonuose gyvenančiųjų ilgaamžiškumo priežastis?

  Kodėl dauguma knygų apie sveiką gyvensena prasideda nuo kvėpavimo pratimų? Verigo-Boro efektas. Koks maisto produktas yra pagrindinis? Kraujo rūgštingumo-šarmingumo požymiai. Koks yra įvairių sveikos gyvensenos metodų: kvėpavimo pratimų, šaltų maudynių, badavimo, lėto bėgimo, vegetarizmo, urino terapijos, suskirstytos mitybos, veganizmo, žaliavalgystės ir naujos mados – paleo mitybos bendras vardiklis?

  2015-11-25

  Trečiadienis

  16.00-17.30

  POKALBIS PRIE ARBATOS PUODELIO. Svečiuose: filos. mgr. Virginijus Vaitkus OFM Cap, Gižų Šv. Antano Paduviečio bažnyčios klebonas, knygų „Kodėl man“ ir „Nepažinau tavęs, pasauli“ autorius.

  Visiems, kas susiduria su liga ar kelia klausimus: kodėl sergu, kodėl mane ar mano artimą ištiko nelaimė? Ligos refleksija pateikiama sekant popiežiaus Jono Pauliaus II mokymo doktrina, tikintis, kad liga taps ne našta, bet ir veikla, keičiančia ne tik ligonių, bet ir visos mūsų visuomenės dvasinį pasaulį. Dvasininkas rengia trečiąjį leidinį, skirtą šeimoms. „Būsimoje knygoje stengsiuosi įrodyti, kad meilė ir gailestis išgydo kitą žmogų“, – sako dvasininkas.

  2015-11-26

  Ketvirtadienis 16.00-17.30

  SUNKIŲ LIGONIŲ SLAUGA NAMUOSE /programa rengiama/.

  Rengia Kauno kolegijos Sveikatos fakultetas, Reabilitacijos katedra (vedėja Milda Gintilienė. Sunkus neįgalumas arba vadinamasis „P1“ duodamas tik prie lovos prikaustytiems žmonėms. Šeimoje atsiradus slaugos reikalaujančiam žmogui, artimieji turėtų žinoti, kad profesionalias slaugos paslaugas iki tam tikros ligos sunkumo stadijos teikia poliklinika. Sunkiems ligoniams – slaugos ligoninė. Slaugant sunkų ligonį namuose, nuolat reikia konsultuotis su specialistais.

Skip to content