• Kviečia “Šviesuva”

  Asociacija „Šviesuva“

  UAB „Pirmas žingsnis“, konferencijų salėje,

  Kaunas, Raudondvario pl. 150

  2013 m. vasario 14 d. (ketvirtadienis), 16.00 – 17.30

  Žilvinas Užkuraitis: SVEIKATINANČIOS PRIESKONIŲ SAVYBĖS IR JŲ PANAUDOJIMAS GYVYBINIŲ GALIŲ STIPRINIMUI.

  Žilvinas Užkuraitis – Ajurvedinės mitybos ir sveikos gyvensenos praktikas, prieskonių žinovas, tituluojamas prieskonių karaliumi, Lietuvos sveikuolių sąjungos lektorius.

  Su Ž. Užkuraičiu aiškinsimės, kuo vegetarai skiriasi nuo veganų, kuo ypatinga Ajurvedinė mityba. Šis žodis susideda iš dviejų reikšmių: ayur – gyvenimąs, gyvybė. Veda – žinios. Ajurveda – žinojimas, kaip gyventi arba menas gyventi. Ji suteikia žinias apie gyvybinę energiją, mitybą, kaip pašalinti ligų priežarstis. Ajurveda moko, kaip subalansuoti veiklą, mitybą, protą, kad pasiektume harmoniją gyvenime.

  Savo virtuvėje atraskime daugybę naujų daržovių: kaliaropes, kalafiorus, moliūgus, patisonus… Kiekvienas atraskime sau Vydūną, Polį Bregą.

  Prieskoniai – tai galingi saulės transformatoriai, padedantys išlaikyti gerą sveikatą, puikią nuotaiką ir ilgą gyvenimą. Egzistuoja 6 pagrindiniai skoniai: aštrus, sūrus, rūgštus, saldus, kartus ir aitrus. Į juos orientuoti ajurvedinės mitybos pagrindai. Jie teigia, kad maistas gyvenime yra svarbus, jam būtinas dėmesys, žinios ir taurumas. Žinomas sveikuolis iš Kėdainių raj. papasakos daug negirdėtų dalykų, patars, kaip išgauti pačias geriausias prieskonių savybes ruošiant maisto patiekalus.

  Bus galimybė isigyti žolelių, prieskonių.

  Bus galimybė degustuoti sveiką maistą: Zita Užkuraitienė.

  Bus pristatytos sulčiaspaudės: UAB VAIKIS, Hurom atstovas Baltijos šalyse. Sultys yra kaip tik tai, ko organizmui dažniausiai trūksta . Vaisiai, daržovės ir net augalai (dilgėlės, garšvos, kiaulpienės, rūgštynės…) turi daug vertingų medžiagų, kurie detoksikuoja organizmą. Moderni lėtaeigė šalto spaudimo sulčiaspaudė HUROM spaudžia kokybiškas sultis ne tik iš vaisių ar daržovių, bet ir iš augalų. Su lėtaeige sulčiaspaude Hurom teisingai išspaustos sultys – tai koncentruota gamta ir energija, kuri užtikrina gyvenimo kokybę..

Skip to content