• Kviečia “Šviesuva”
  • Kviečia “Šviesuva”

    Kviečia "Šviesuva"

    Asociacija „Šviesuva“
    UAB „Pirmas žingsnis“, konferencijų salėje
    Kaunas, Raudondvario pl. 150
    2014 m. vasario 20 d. (ketvirtadienis)
    16.00 – 17.30

    Medicinos renginių ciklas „Faktorius: ortopedija“

    Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Ortopedijos ir traumatologijos klinikos vadovas prof. habil.dr. Romas Jonas Kalesinskas:

    „Klubo ir kelio sanario susirgimų konservatyvus ir operacinis gydymas“.

    Prof. habil.dr. Romas Jonas Kalesinskas: „Vyresnio amžiaus žmonės guodžiasi, kad ryte atsikelia sustingę, pavargę, kad prireikia laiko „išsijudinti“. Ar tai – jau prasidedančios sąnarių ligos požymiai? Sąnarių sustingimas, patinimas, skausmas – tai pirmieji požymiai, kad judamojo atraminio aparato sistemoje yra problemų, kad sąnaryje prasideda uždegimas. Jeigu jis vystosi toliau, sąnaryje ima kauptis skystis. Jeigu į jį patenka bakterijų, gali vystytis labai pavojingas pūlingas sąnarių uždegimas. Dažniausios sąnarių ligos – artrozė, reumatoidinis artritas, nespecifiniai ir specifiniai (sukelti tuberkuliozės, onkologinių ir kitų susirgimų) sąnarių uždegimai (artritai). Reikėtų pasisaugoti ir paprasto peršalimo. nešioti šiltus apatinius, o esant drėgnam vėjuotam orui, netgi impregnuotus rūbus, kad vėjas nekoštų sąnarių. Tačiau dabartinis jaunimas to nepripažįsta, dėl to susigadina sąnarius. Gydytojams tenka konsultuoti 40 -50 metų žmones, kurie pradeda užsiiminėti neadekvačia gimnastika, fiziniais krūviais ir pan. Tai suspaudžia, traumuoja sąnarių kremzlę, kuri atsistatyti nebegali. Labai svarbu, kad sąnariai gautų reikalingų medžiagų. Jų yra maisto papilduose su gliukozamino hidrochloridu ir medikamentuose, kurie skiriami sąnarių gydymui. Reikia, kad tos medžiagos patektų į sąnarį, į tą kremzlę. Yra du keliai – arba mes tiesiogiai leidžiame tas medžiagas į sąnarį, arba gauname su maisto papildais. Fitoterapeutas Juozas Ruolia rekomenduoja gyvulinius riebalus keisti augaliniais, vartoti daugiau aliejų, maisto medžiagų, turinčių riebalinių rūgščių, mažiau gyvulinio produktų, daugiau uogų, vaisių, kito augalinės kilmės maisto. Sąnarių, kaip ir bet kokio kito skausmo, nereikia kentėti. Reikia kreiptis į šeimos gydytoją, kuris, pasikonsultavęs su reumatologais, galinčiais nustatyti sąnarių skausmo kilmę ir priežastį, išsiaiškins, ar tai artrozė, ar reumatoidinis artritas, ar koks specifinis uždegimas ir paskirs gydymą arba pasiųs ortopedo konsultacijai.

    LSMU Ortopedijos traumatologijos klinikoje gydomi sudėtingas ir lengvesnes skeleto ir atramos-judamosios sistemos traumas patyrę ar ortopedinius susirgimus turintys pacientai. Klinikoje dirbantys ortopedai nuolat stažuojasi žymiausiose pasaulio ortopedijos klinikose, dalyvauja tarptautinėse konferencijose ir kongresuose ir nuolatos kaupia ir klinikinėje praktikoje pritaiko pačias naujausias ortopedijos ir traumatologijos žinias. Dauguma klinikos specialistų dalyvauja tarptautiniuose projektuose, dalinasi savo sukaupta patirtimi su užsienio kolegomis. Operacijos atliekamos naudojant visą gydymui reikalingą diagnostinę ir operacinę įrangą bei priemones. Diagnostikai naudojama artroskopija, bekontrastė ir kontrastinė kompiuterinė tomografija, angiografija, ultragarsiniai tyrimai, magnetinis branduolių rezonansas.

Skip to content