• Kviečia “Šviesuva”

  Kviečia "Šviesuva"

  Asociacija „Šviesuva“
  UAB „Pirmas žingsnis“ konferencijų salėje
  Kaunas, Raudondvario pl. 150
  2014 m. kovo 28 d. (ketvirtadienis)
  16.00 – 17.30

  Prof. habil. dr. RAIMUNDAS JASINEVIČIUS:

  Miglotasis mūsų pasaulis ir lanksčioji kompiuterika“

  Žymaus mokslininko, diplomato įžvalgos apie miglotą informatikos pasaulį, apie tai, kodėl nepavyksta susidoroti su pasaulinėmis krizėmis,

  apie demokratijos stygių ir kitus svarbius dalykus.

  Informacinių technologijų mokslas, kuris remiasi skaičiavimo technika, fundamentinių mokslų laimėjimais, žaibiškai plinta visur ir tampa galingu pagalbininku visose žmogaus veiklos srityse: nuo tiksliųjų ir technikos iki humanitarinių, socialinių, menų mokslų.

  Visuomenės tam tikras abejingumas mokslui ir technologijoms, paplitęs daugelyje šalių, įskaitant Lietuvą. Neretai mokslinio raštingumo vidutiniškumas laikomas priimtinu dalyku. Jis gali būti mažinamas geromis švietėjiško darbo priemonėmis – tokią poziciją reiškia garsūs šalies mokslininkai. Kad galėtume išgyventi mokslo ir technologijų valdomame 21 amžiuje, reikia moksliškai šviesti visuomenę.

  Mes gėrimės žmogaus gebėjimais orientuotis sudėtingame miglotame šiuolaikiniame pasaulyje. Kompiuteris taip pat privalo perimti bent dalį žmogaus smegenų funkcijų. Taip gimsta naujoji miglotoji kompiuterika, apdorojanti ne vien skaitmeninius duomenis, bet ir žodinę (verbalinę) informaciją, žinias ir žmogiškąsias sampratas.

  Šiandien daugelį sudėtingų inžinerinių, ekonominių ir net socialinių problemų tenka spręsti neapibrėžtumo ir tikslios informacijos stygiaus sąlygomis. Kaip aprašyti tokias miglotas situacijas ir kaip priimti tinkamus sprendimus? Miglotoji kompiuterika ir bando atsakyti į šiuos klausimus.

  Prof. habil.dr. R. Jasinevičius – Lietuvos Respublikos ambasadorius, profesorius, technologijos mokslų daktaras.

  Sistemologas, informatikas, diplomatas.
  Pasaulinio elektrotechnikos ir elektronikos instituto (IEEE) narys.

  Lietuvos kompiuterininkų sąjungos (LIKS) narys. Berklio universiteto lanksčiosios kompiuterikos grupės (BISC) narys.

  Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos instituto (VU MII) Informatikos terminijos komisijos narys.

Skip to content