• Kviečia “Šviesuva”

  Kviečia "Šviesuva"

  Asociacija „Šviesuva“
  UAB „Pirmas žingsnis“, konferencijų salėje
  Kaunas, Raudondvario pl. 150
  2014 m. rugsėjo 18 d. (ketvirtadienis)
  16.00 – 17.30

  Generalinis rėmėjas – Algimantas Astrauskas
  Generalinė sezono paskaitų tema : „GEROVĖS VISUOMENĖ: KURKIME KARTU!

  KUO MES GYVENAME? Nacionalinės mokslo programos „Gerovės visuomenė“ pristatymas: prof.dr.Algis Krupavičius

  Politologas, Lietuvos mokslo tarybos ekspertas,

  Nacionalinės mokslo programos „Gerovės visuomenė“ programos įžvalgos rengimo grupės vadovas, KTU Viešosios politikos ir administravimo instituto direktorius.

  KTU Viešosios politikos ir administravimo institute dirba 36 pedagoginiai darbuotojai, 4 profesoriai, 19 docentų, 8 lektoriai,5 asistentai bei 2 vyresnieji mokslo darbuotojai.

  Daugelio monografijų ir studijų /“Lietuva kelyje į demokratiją“, „Politinės partijos Lietuvoje:Atgimimas ir veikla“ , kt./, mokslo publikacijų autorius ir bendraautorius.

  Profesorius supažindins su Nacionalinės mokslo programa „Gerovės visuomenė“.

  Mokslinių tyrimų reikšmė Europos vystymuisi, mokslo pasiekimų sklaida ir populiarinimas, mokslininkų atsakomybės ir atskaitomybės visuomenei sklaida, jaunimo mokslo potencialo ugdymas, išradingų mokslo renginių organizavimas. Stebimas susvetimėjimas tarp mokslininkų, sudarančių nedidelę dalį visuomenės bei vykdančių mokslinius tyrimus, naudojant sudėtingą ir modernią įrangą ir likusių visuomenės narių. Aukšto lygio moksliniai pasiekimai sudėtingi, ne visada lengvai suprantami. Kai kurie moksliniai rezultatai kelia etikos ir moralės klausimus, pavyzdžiui, klonavimas, kamieninių ląstelių tyrimai, genetiškai modifikuoti produktai, ir kt.

  Asociacija Šviesuva“ vykdo svarbų uždavinį: padeda visuomenei susitikti su mokslininku, imti interviu ir ši informacija pateikiama visuomenei, patraukliu būdu. Jau šeštus metus organizuojamų reniginių patirtis rodo, kad mokslo populiarinimo renginiai yra reikalingi visuomenei, yra pageidaujami įvairių amžiaus grupių bei interesų žmonių.

  PRIEŠ PASKAITĄ – AKTUALI „SODROS“ INFORMACIJA DĖL PENSIJŲ IR NEĮGALUMO PAŠALPŲ KOMPENSAVIMO. PAPRAŠĖME ATVYKTI „SODROS“ ATSTOVO, KAD ŽMONĖS GALĖTŲ ASMENIŠKAI PASIGILINTI, PAKLAUSINĖTI, KAIP SAKOMA, „IŠ PIRMŲ LŪPŲ“. Pensininkai ir neįgalūs turėtų sužinoti tikslų kompensacijos dydį, o pirmosios išmokos bus pradedamos mokėti lapkritį. Žadama, kad 500 tūkst. gyventojų asmeniškai gaus „Sodros“ laišką su paskaičiuotu kompensacijos dydžiu.

Skip to content