• Kviečia “Šviesuva”

  Kviečia "Šviesuva"

  ASOCIACIJA „ŠVIESUVA“
  UAB „Pirmas žingsnis“ konferencijų salėje,
  Raudondvario pl.150, Kaunas
  2014.11.20 (ketvirtadienis), 16.00 – 17.30

  Generalinis rėmėjas – Algimantas Astrauskas

  2014 m. Rudens – Žiemos sezono tema : „GEROVĖS VISUOMENĖ: KURKIME KARTU

  Prof.habil.dr. Leonardas Lukoševičius:

  „Metabolinis sindromas ir jo prevencijos galimybės vandeningu maistu“

  Anotacija. PSO Lietuvą priskiria prie valstybių, pasižyminčių didelia gyventojų rizika susirgti ir mirti nuo insultų ir infarktų. Esame storėjanti ir tunkanti tauta. Antsvoris nustatomas kas 3-iam gyventojui. Jis paprastai pradeda metabolinio sindromo formavimąsi. Po to prisideda arterinė hipertenzija, formuojasi išeminė širdies liga ir 2-tipo cukrinis diabetas. Toks kompleksas vadinamas „mirties kvartetu“ Šiuo sindromu serga ir miršta apie 60 proc. gyventojų. Tai 21 amžiaus epidemija, kuri formuojasi dėl netinkamos gyvensenos. Numatoma aptarti natūralias prevencijos priemones.

  Gydytojas biochemikas, habilituotas biologijos mokslų daktaras. Ilgametis LSMU profesorius. Asociacijos „Aqua est vita“ Valdybos pirmininkas. Asociacijos „Šviesuva“ steigimo grupės narys, Tarybos narys. Asociacijos „Šviesuva“ Holistinės medicinos lektorių grupės kuratorius. Kauno apskrities Trečiojo amžiaus universiteto vienas iš įkūrėjų ir lektorių. Kauno Šilainių poliklinikos Mitybos ir kūno svorio reguliavimo centro konsultantas. Žurnalo „Biologinė medicina“ vyr. redaktorius. Žurnalo „Ko gydytojai tau nepasako“ ekspertas.

  Su kitais parašė apie 20 knygų, iš kurių „Biochemija“, „Klinikinė biochemija“, „Kraujo biochemija“, „Sveika gyvensena nuo vaikystės“, „Audinių ir organų sistemų biochemija“, „Šeimos medicinos pagrindai“, „Homotoksikologija“, „Cukrinio diabeto biochemija“, „Lipidų apykaitos patologijų biochemija“, „Baltymų ir kitų azotinių medžiagų apykaitos patologijų biochemija“, „Paauglių sveikatos priežiūra šeimos gydytojo praktikoje“, „Probleminis mokymas“, „Ikiklinikinės studijos KMU“ ir kitos.

  Profesorius pastoviai skaito parengtą paskaitų – pokalbių ciklą apie sveiką gyvenseną ir mitybą; tai neabejotinai sudomina gausų būrį klausytojų visoje Lietuvoje:

  • „Šiuolaikinės mitybos klaidos ir jų korekcija; Antsvoris ir jo komplikacijos;

  • Aterosklerozė ir mityba; Onkologinės ligos ir mityba;

  • Imuninė sistema ir jos reguliavimas maistu; Osteoporozė ir kalcio problema;

  • Moters mityba įvairiais gyvenimo tarpsniais;

  • Omega rūgščių svarba žmonių sveikatai;

  • Vitaminų ir papildų svarba žmonių sveikatai,

  • Sveiko žmogaus kodas ir galimybės jį išlaikyti“ ir kt.

  Profesorius – dviejų respublikinių premijų laureatas.

Skip to content