Zenonas Streikus :
„Trumpiausias patarimas, kaip gyventi: NEPYK!“
Susitikimo svečias: psichologas, Valstybės ir savivaldybių tarnautojų centro „Dainava“ direktorius, Psichologijos akademijos dėstytojas.
Pyktis – neigiama, agresyvi ir stipri emocija. Zenonas Streikus, remdamasis senąja išmintimi ir modernia psichologija, teigia kad pyktis išreiškiamas žiauriomis formomis, kai žmogus puola kitą žmogų ne tik fiziškai, o rašydams skundus, platindamas dezinformaciją, taip naikindamas kitą žmogų ar net visuomenę.
„Pagrindinis šiuolaikinio gyvenimo bruožas tas“ – , pažymi psichologas, -“ kad gyvename baimę kurstančioje visuomenėje. Žmogus nuolatos verčiamas nerimauti dėl to, kaip atrodo, kaip gyvens rytoj, kas jo laukia, skatinamas žūtbūtinėmis pastangomis išlaikyti savo išvaizdą, vyresni verčiami prilygti jauniems, kurstoma ir skatinama susitapatinti su nestabiliais dalykais, netikromis vertybėmis, kurios nuolat keičiasi, ugdydamos visuotinį nerimo jausmą.
Galiausiai visos neigiamos emocijos (baimės, abejonės, pavydas, kaltė) susilieja į vieną ir išvirsta kunkuliuojančiu pykčiu.
Iš baimės gimęs pyktis labai nuodingas, jis lyg plintantis gaisras, kuris sparčiai naikina mūsų sveikatą, protą ir santykius su artimaisiais. O kadangi šiuolaikiniame pasaulyje gyvenimo kokybė atitinka bendravimo kokybę, tokie jausmai, kaip nerimas ir baimė, naikina gyvenimo kokybę.
Gebėjimas valdyti savo emocijas yra vienas šiuolaikinių reikalavimų siekiant gyventi kokybišką gyvenimą, norint kažką pasiekti ir būti įvertintam. Mokslas tai vadina emociniu intelektu. Vienas šio termino autorių Danielis Golemanas teigia, kad neleisdami įsisiūbuoti savyje kilusiai negatyviai emocijai (baimei ar nerimui) ir sugebėję ją suvaldyti nulemiame 85 proc. karjeros ir asmeninio gyvenimo sėkmės.
Artėja 2015 m. kovo 1 d. Lietuvos respublikos savivaldybių tarybų rinkimai. Bruzda visa Lietuva… Atrodytų, šiandien kaip niekad daug galimybių ir informacijos šaltinių, tačiau nepaklysti ir tinkamai pasirinkti sprendimus mums vis sunkiau…
Ir – nepykti!