• Kibernetinio saugumo svarba smulkiam verslui – ITbites.lt
  • Kibernetinio saugumo svarba smulkiam verslui – ITbites.lt

    Paprastai smulkiosios įmonės nėra linkusios nerimauti dėl kibernetinio saugumo. Smulkaus verslo savininkams kartais susidaro klaidingas įspūdis, kad tik didelės įmonės tampa taikiniu. Tai netiesa, nes kiekvienai įmonei yra rizika, jog į ją įsilauš. Padiskutuokime apie svarbą investuoti į kibernetinį saugumą ir apie geriausius būdus, padedančius išvengti kibernetinių atakų.

    Pasekmės dėl duomenų pažeidimų

    Įmonės pareiga yra saugoti savo klientų informaciją. Klientai pasitiki įmone, kai pateikia mokėjimo informaciją, vardą, pavardę, adresą ir panašią informaciją. Kai klientas gauna žinią, jog jo informacija yra įsilaužėlių rankose, tai gali turėti rimtų pasekmių. Jie nebenorės būti ištikimi įmonei, leidusiai taip atsitikti, ir netgi gali įtikinti kitus perkelti savo verslą kur nors kitur.

    Jei smulkusis verslas įsitrauktų į teisinę kovą dėl duomenų pažeidimo, atsigauti būtų labai sunku. Teisinių išlaidų ir neigiamos reprezentacijos spaudoje gali pakati, jog įmonė visam laikui nutrauktų veiklą.

    Smulkiajam verslui gali kilti pavojus

    Smulkiajam verslui gali kilti netgi didesnė rizika, jog bus įsilaužta nei didelėms įmonėms, nes smulkios įmonės dažnai neturi išteklių, reikalingų užkirsti kelią tokiai atakai. Įsilaužėliai supranta, kad smulkios įmonės dažniausiai turi silpną apsaugą, nes taip bando sutaupyti išlaidas. Įsilaužėliams smulki įmonė gali tapti taikiniu, kad galėtų įsilaužti į didesnę įmonę, su kuria smulki įmonė yra susijusi ar bendradarbiauja.

    Taip pat yra problema, kad smulkių įmonių darbuotojai dažniausiai nėra apmokyti atpažinti sukčiavimo internete. Jie gali gauti el. laišką arba pranešimą apie programinės įrangos atnaujinimą iš nepažįstamo šaltinio ir spustelėti nuorodą. Jei tai kenkėjiška programa, ji paplis visoje organizacijoje.

    Kaip apsisaugoti nuo kibernetinių atakų

    Atsirinkite trečiųjų šalių įmones

    Galite pastebėti, kad tam tikram darbui Jums reikia samdyti trečiąją šalį, nesvarbu, ar tai būtų IT konsultantas, rinkodaros agentūra, ar laisvai samdomas darbuotojas. Prieš sudarant sutartį su trečiąja šalimi, reikėtų atlikti įmonės pirminį patikrinimą. Tai reiškia, kad sužinosite informaciją apie jų buvusias bylas ir įsitikinsite, kad jie turi visus sertifikatus, kuriuos teigia turintys. Šis patikrinimas suteiks ramybę, kad įmonė yra teisėta ir nepavogs jokių konfidencialių duomenų.

    Vykdykite saugumo mokymus

    Dauguma žmonių nežino įprastų internetinių sukčiavimo modelių. Tikrai verta papildomo laiko ir išlaidų, reikalingų darbuotojams šviesti apie sukčiavimą, kenkėjiškas programas ir kibernetines atakas apskritai. Jie žinos, ko ieškoti, ir įspės Jus arba IT specialistus, kai tik pamatys kibernetinės atakos požymius.

    Taip pat turėtumėte peržiūrėti savo verslo operacijas, kad užtikrintumėte, jog informacija yra kiek įmanoma saugi. Darbuotojai turėtų turėti prieigą tik prie informacijos, kuri jiems reikalinga darbui atlikti, ir nieko daugiau. Tai padės išvengti tikimybės be reikalo prarasti duomenis dėl žmogiškos klaidos. Kai darbuotojas palieka organizaciją, turėtų būti taikoma kibernetinio saugumo politika. Turėtumėte konfiskuoti jų ženklelius, įmonės ID ir raktus, o visos jų paskyros turėtų būti užšaldytos arba ištrintos. Tokia politika neleis nepatenkintiems buvusiems darbuotojams atkeršyti įmonei.

    Griežtos slaptažodžių taisyklės

    Visuose įrenginiuose ir internetinėse įmonių paskyrose turėtų būti užtikrintas tvirtas slaptažodžio kibernetinis saugumas. Tai sumažins tikimybę, kad įsilaužėliai atspės slaptažodį ir įsiskverbs į paskyras. Slaptažodžius turėtų sudaryti skaičiai, raidės ir simboliai. Simbolių turėtų būti bent 12. Slaptažodis neturėtų būti susijęs su kažkuo, ką lengva atspėti, pavyzdžiui, asmens, jo draugų, šeimos ar augintinio vardas.

    Atsarginės duomenų kopijos

    Jei įsilaužėlis turėtų prieigą prie įmonės įrenginio, jis galėtų užrakinti visus failus. Jūs neturėtumėte prieigos prie jų, o tai galėtų pakenkti Jūsų verslui. Tuomet įsilaužėlis galėtų reikalauti iš Jūsų išpirkos/pinigų sumos mainais į prieigą prie Jūsų failų. Tai išpirkos ataka, kuri yra labai populiarus sukčiavimo būdas.

    Kad išpirkos atakos nepakenktų Jūsų verslui, turėtumėte dažnai kurti atsargines duomenų kopijas. Kai kurios įmonės viską šifruoja ir kelia į debesį, o kitos mieliau naudoja fizinę saugyklą, pavyzdžiui, USB laikmenas ir išorinius kietuosius diskus. Naudoti kelis atsarginės kopijos metodus yra protingas požiūris, ir, jei įmanoma, tai turėtų būti daroma kiekvienos savaitės pabaigoje.

    Įdiekite ugniasienes

    Ugniasienės naudojimas yra veiksmingas būdas užkirsti kelią kenkėjiškoms programoms. Tai gali užkirsti kelią darbuotojams lankytis nepatikimose svetainėse ir nesąmoningai atsisiųsti virusų. Ugniasienė turėtų būti įdiegta kiekviename įmonės įrenginyje, įskaitant ir išmaniuosius telefonus. Visada atnaujinkite ugniasienę, kad būtų išvengta šlamšto ir sukčiavimo el. laiškų. Galite nustatyti, kad kompiuteriai atsisiųstų visus naujausius naujinimus, o dienos pabaigoje automatiškai išsijungtų.

    Apibendrinimas

    Jūsų verslui bus sunku tapti sėkmingu, jei nuolat teks kovoti su kibernetinių atakų pasekmėmis. Įdiegus tinkamas atsargumo priemones, paruošite savo verslą siekti teigiamų rezultatų. Jūsų klientai įvertins papildomą laiką ir išteklius, kuriuos investuosite, kad apsaugotumėte jų duomenis, o tai padidins jų lojalumą prekės ženklui. Investuodami tam tikrus išteklius, ilgainiui sutaupysite daug laiko ir pinigų, taip pat išsaugosite savo reputaciją.

    Turite klausimų kaip tinkamai apsaugoti verslą?

    Nelaukite! Kreipkitės jau dabar!

    Kompiuterių darbo vietų priežiūra

    ITbites.lt 8-659-22259

Skip to content