• Kauno šviesulys
 • Kauno šviesulys

  Spalio 27 dieną, trečiadienį, Kauno Rotušė spinduliavo visam miestui. Turbūt niekada joje nėra buvę tiek mokslo šviesuomenės vienu metu, kuri švietė, šildė ir dalijosi turtinga patirtimi. Baltoji miesto gulbė jaukiai popietei priglaudė švietėjiškos asociacijos „Šviesuva“ bendruomenę ir mokslo aukštuomenę. Klasikinės muzikos fone pasidžiaugta nuveiktais darbais, pagerbti visi, negailėjusieji jėgų ir laiko, kad paskaitų salės būtų sausakimšos, itin daug dėmesio skyrusiems neįgaliems ar globojamiems.

  2009 metų pradžioje Kaune įsikūrusi laisvanoriška, nuo nieko nepriklausoma, Asociacija „ŠVIESUVA“ šiandien skaičiuoja jau 3 semestrą, per kuriuos organizuota 90 renginių. Tai — visuomeninė organizacija, vienijanti įvairių sričių lektorius: mokslininkus, universitetų ir kitų aukštųjų mokyklų dėstytojus, pedagogus, medikus, inžinierius, ekonomistus, menininkus, politologus, verslininkus. Nemokamas paskaitas čia skaito mokslininkai Jurgis Brėdikis, Ramutis Bansevičius, Leonardas Lukoševičius, Palmira Jucevičienė, Aleksandras Kriščiūnas, Romualdas Karazija, psichologas Zenonas Streikus, medikai Albertas Skurvydas, Aurelija Davidavičienė, Dalia Sekmokienė, Birutė Sinkutė, Dalius Ramančionis, Rotušės ceremonmeisteris Kęstutis Kazys Ignatavičius ir daugelis kitų. Dr. V. Šereikienė pasidžiaugė, kad dar keli šimtai mokslininkų sutiktų prisidėti kuriant šalyje žinių visuomenę. Itin optimistinė naujiena, kad Kaune gimusi ir brendusi „Šviesuva“ kviečiama žinias skleisti ir sostinėje.

  Jurgis Brėdikis, „Šviesuvos“ siela, įsitikinęs, kad tik per žinias ir šviesą imanoma padaryti žmones šviesesniais. Būten šiuo keliu ir kviečia eiti „Šviesuva“. Pradedant tai daryti nuo jaunųjų visuomenės narių (asociacijoje veikia Vaikų universitetas, rengiamos „Išvažiuojamosios pamokos), įtraukiant studentus („Šviesuva“ įsteigė savo stipendiją, kuriama Studentų švietėjų mokykla, projektas „Kaunas – besimokantis miestas“) ir baigiant žingeidžiais senjorais.

  Per savo veiklos gyvavimą „Šviesuva“ vykdė 6 projektus, kurių metu suteikė geranorišką pagalbą neįgaliems žmonėms bei globos namų auklėtiniams. Ir tai daryta tik iš taurios ir didelės širdies. Specialistus itin neramina sparčiai didėjantis stuburo ir pėdų ligonių skaičius. Todėl buvo vykdyta nemokama pėdų patikra. O vaikų laikysenos patikros akcija – pirmoji ne tik Kaune, bet ir visoje šalyje. Nepamiršti ir likimo nuskriaustieji – Apuolės pensionate „Šviesuvos“ dėka organizuojamos mokslo dienos.

  Per beveik dvejus metus „Šviesuva“ tapo reiškiniu arba „fenomenu“, kaip tai įvardijo prof. habil.dr. Palmira Jucevičienė. „Šviesuva“ – tai reiškinys, kurio metu susivienijo skirtingų sričių specialistai, sugebantys įtraukti ir eilinius žmones, trokštančius gerti žinias“, – taip nueitą asociacijos kelią įvertino profesorė.

  Rytų gimnastikos ir kovos menų treneris Vytis Zabulėnas, sugebantis jogos paslaptimis sužavėti net seniausio amžiaus žmonės, „Šviesuvos“ bendruomenei, kuri kasdien savo dalijamomis žiniomis stato šventovę, palinkėjo gyvuoti šviesmečius.

  Šviesk ir dalink žinias, „Šviesuva“!

Skip to content