• Kauno rūmų nario VšĮ „Lietuvos idėjų forumo“ kino filmo „Šeima“ premjera tarptautiniame „A“ klasės kino festivalyje Taline
 • Kauno rūmų nario VšĮ „Lietuvos idėjų forumo“ kino filmo „Šeima“ premjera tarptautiniame „A“ klasės kino festivalyje Taline

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų narys – VšĮ „Lietuvos idėjų forumas“ – tai prodiuserių kompanija, kurios kuriami Lietuvos kino filmai, tokie kaip „Savas, svetimas, mylimas“ gausiai sukvietė lietuviško filmo mylėtojus į kino teatrų sales, šiuo metu filmuojamas 12 dalių TV filmas pagal E. Malūko romaną „Šiukšlyno žmonės“.

  Prodiuserių kompanijos vadovas, kino filmų prodiuseris Erikas Kundreckas pristato VšĮ „Lietuvos idėjų forumas“ prodiusuojamą, aktoriaus R. Cicėno režisuotą komediją „Šeima“. Dar kino teatruose nespėjusios pasirodyti, tačiau jau didelio susidomėjimo sulaukusios ir sėkmingai besiskinančios kelią į tarptautinį pripažinimą, lietuviško kino juostos premjera jau netrukus – vienu metu startuos prestižiniame kino festivalyje Taline ir Lietuvoje.

  Lapkričio pradžioje Taline jau dvidešimt septintą kartą vyks tarptautinis „A“ klasės kino festivalis „Juodosios naktys“ – „Black Nights“. Pirmą kartą į festivalio „Baltijos šalių filmų konkursas“ programą atrinkta iš privačių lėšų sukurta lietuviška komedija, aktoriaus ir režisieriaus Ramūno Cicėno debiutinis kino filmas – „Šeima“, rašoma pranešime spaudai.

  „Nelabai daug žinojau apie Talino kino festivalį, bet kai man papasakojo apie jo klasę ir reikšmę, nuoširdžiai apsidžiaugiau – jei mūsų filmą atrinko į festivalio programą, vadinasi, jis to vertas“, – naujiena dalijosi komedijos „Šeima“ režisierius R. Cicėnas. Dar neišėjęs į kino ekranus, filmas jau pakrikštytas lietuviškaisiais adamsais. Komedijos herojai – didelė, turtinga šeima gyvena gražiame dvare. Viskas būtų gerai, tačiau šeimos nariai – vienas už kitą keistesni. Vieną dieną šeimos dukra Mildutė, kurią filme vaidina Venesueloje užaugusi aktorė Gailė Butvilaitė, kad ir drebėdama iš baimės, – juk negali žinoti, kokia bus šeimos reakcija, – ryžtasi pristatyti savo sužadėtinį. Jį suvaidino aktorius Marijos Kavtaradze filme neseniai pasirodęs Kęstutis Cicėnas. Beje, abu filmai šiais metais dalyvauja Talino kino festivalyje. Jaunikis į dvarą atvyksta vienas, jo mylimoji įstrigusi pakeliui, o šeima gauna fantastišką galimybę Raimundą ištardyti. Vienok, prieš jį dvare buvusiems jaunuoliams instruktažas, švelniai tariant, nebuvo malonus, – kai kurie iš jo pabėgo neatsigręždami, kiti dingo be žinios. Galima išduoti, kad naujasis Mildos vaikinas nusistovėjusią giminės tvarką ir visą dvarą, kuriame, žinoma, vaidenasi, apvers aukštyn kojomis. Komedijoje, kuriai siurrealumo prideda senas Burbiškio dvaras Anykščių rajone, nusifilmavo žinomiausių Lietuvos aktorių komanda – Kristina Kazlauskaitė, Dainius Kazlauskas, Rimantė Valiukaitė, Vytautas Kaniušonis, Mindaugas Papinigis, Sigitas Račkys ir net režisierius Emilis Vėlyvis, žiūrovams bus atskleistos keistos šeimos paslaptys.

  Filmo režisierius R.Cicėnas kuklinasi: „Esu kviestinis režisierius, gavau pasiūlymą kurti filmą iš prodiuserių ir scenaristų. Esu režisavęs nemažai spektaklių, televizijos serialų, rašau pjeses, dažniausiai žinau, kokius aktorius noriu matyti scenoje ir filmavimo aikštelėje. Žinau ir tai, kokį vaidybos stilių noriu naudoti. Šiame filme man norėjosi į vaidybą įleisti oro, sukurti pauzių. Netiesa, kad kine jos neveikia, tokia taisyklė neegzistuoja, veikia ir dar kaip. Filme aktorių vaidyba, pripažinsiu, šiek tiek primena teatrą, tačiau čia ji tinka. Ir tai – nekvestionuojama. Toks truputį absurdas, bet ne visai.“ Paklaustas, ar jo sukurtą komediją galima vadinti absurdo komedija, Ramūnas šypsosi: „Becketas supyktų!

  Apie pasaulyje žinomą ir mėgstamą „Adamsų šeimynėlės“ serialą ir jo stilistiką režisierius sako negalvojęs. Tik tada, kai filme atsirado Giedriaus Nako muzika, pajutęs Adamsų prieskonį. „Esu su Giedriumi dirbęs prie kelių spektaklių, tai, ką jis padarė filme, nuostabu. Gervė nuo manęs pas jį jau skrenda“, – sako Ramūnas. Komedija „Šeima“ – pirmasis R.Cicėno kino darbas, kuriuo gyveno daugiau nei metus. „Įpratau prie lovos net užrašų knygelę pasidėti, kad galėčiau užrašyti kilusias mintis, – pasakoja. – Neslėpsiu, darbas kine yra labai nelengvas, bet man nepaprastai patiko. Norėčiau, kad tai būtų mano pirmasis, bet tikrai ne paskutinis bandymas“, – sako debiutuojantis režisierius. Stilinga, ironiška ir šiek tiek šiurpi komedija „Šeima“ Lietuvos kino teatruose – nuo lapkričio 3 dienos.

Skip to content