• Kauno kredito unija: iniciatyva „Atsisakyk greituko“

  Pernai pavasarį startavusi socialinė iniciatyva „Atsisakyk greituko“ jau skaičiuoja pirmuosius rezultatus ir drąsiai teigia, kad tokia idėja tikrai buvo reikalinga ir, kas svarbiausia, naudinga Lietuvos piliečiams. Per praėjusius gyvavimo mėnesius akcijos „Atsisakyk greituko“ partnerių siūloma pagalba refinansuoti turimas paskolas greitųjų kreditų bendrovėse pasinaudojo per 200 Lietuvos gyventojų, kurie refinansavo paskolų už beveik 1,5 mln. Litų.

  „Pagrindinis mūsų, kaip akcijos partnerių, tikslas – padėti žmonėms, papuolusiems į greitųjų kreditų pinkles. Nuo pat prisijungimo prie akcijos pradžios siekėme informuoti žmones apie atsakingo skolinimosi nuostatus ir teikėme realią pagalbą – paskolų refinansavimą dešimt kartų mažesniais palūkanų procentais. Manau, kad šiandien galime pasidžiaugti rezultatais, tai mūsų realaus darbo įvertinimas.“ – sako vienas iš akcijos partnerių Vytautas Bakas „Pareigūnų kredito unijos“ administracijos vadovas.

  Jam antrina ir kiti akcijos partneriai, teikiantys refinansavimo paslaugas. Jų teigimu skaičiai būtų dar įspūdingesni, jeigu būtų buvę galima padėti visiems besikreipusiesiems. Refinansuoti „greitąsias“ paskolas buvo galima tik 65% besikreipusiųjų žmonių.

  Negalėjimas atsispirti greitiems pinigams tampa priklausomybe ir atneša labai rimtų problemų. Lietuvoje jau galima „užsikoduoti“ nuo greitųjų kreditų, užsiregistravus Credit Info svetainėje. Bet skolos niekur nedingsta.

  Kauno kredito unijos vadovė Ernestos Ramaškaitės rekomenduotų užtikrinti ne tik teisinę, bet ir psichologinę pagalbą greitųjų kreditų bendrovių klientams. Kai kurios besikreipiančiųjų istorijos yra vertos rašytojų plunksnos ir serialų scenaristų dėmesio.

  „Mūsų tikslas yra sąmoninga ir atsakinga visuomenė, galinti priimti atsakingus finansinius sprendimus. Vienas iš svarbiausių mūsų tikslų yra finansinis švietimas. Siekdami šio tikslo numatome rengti seminarus, informacines popietes, kurių metu kalbėsime apie atsakingą piniginių išteklių naudojimą, išlaidų ir pajamų planavimą.“ – teigia vadovė.

  Vidutinis besikreipusiųjų amžius – 30 metų, vyriausiam „greitukų“ mėgėjui – 65eri. Dažniausia refinansuojama suma – 5.000 litų. Didžiausios skolos savininkas buvo Vilniuje (refinansavęs beveik 90.000 tūkst. Litų). Dagiausiai klientų 2013-aisiais refinansavo SMSCredit.lt ir VIVUS.lt (UAB „4finance“) išduotas paskolas. Socialinę iniciatyvą „Atsisakyk greituko“ yra parėmusios asociacija „Už sąžiningą bankininkystę“, Nacionalinis aktyvių mamų sambūris, Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija, Lietuvos nacionalinio verslo konfederacija, kitos atsakingos institucijos.

Skip to content