• Daumantų pagardų gamintojų pasiekimai bus pristatyti Švedijos verslo bendruomenei
 • Daumantų pagardų gamintojų pasiekimai bus pristatyti Švedijos verslo bendruomenei

  Daumantų pagardų gamintojų pasiekimai bus pristatyti Švedijos verslo bendruomenei

  Švedijos maisto ir gėrimų asociacijos vyriausiasis ekonomistas Carl Eckerdal po vizito inovatyvioje UAB „Daumantai LT“ išreiškė savo susižavėjimą įmonės vadovui Sauliui Grinkevičiui ir pažadėjo išsamiai ir plačiai pristatyti įmonės veiklą bei pasiekimus Švedijos verslo bendruomenei.

  „Jūsų įmonė, jos pasiekimai ir gaminių kokybė kelia pasitikėjimą. Pristatysiu jus kaip solidų partnerį visiems besidomintiems ir ieškantiems gamintojų Lietuvoje, ─ išsamiai susipažinęs su įmonės veikla pasakė Carl Eckerdal.

  Išskirtinis vizitas

  Vienos dienos oficialų Švedijos maisto ir gėrimų asociacijos vyriausiojo ekonomisto vizitą Lietuvoje organizavo Lietuvos Respublikos ambasada Švedijos karalystėje bei viešosios įstaigos „Investuok Lietuvoje“ ir „Versli Lietuva“. Kaip paminėjo svečias, tokio pobūdžio vizitai į Lietuvą nėra dažni. Pagrindinis jo tikslas buvo įvertinti Lietuvos maisto ir gėrimų pramonės išsivystymo lygį bei užmegzti glaudesnius ryšius su Lietuvoje veikiančiomis įmonėmis bei paieškoti bendradarbiavimo galimybių. Į įtemptą darbotvarkę buvo įtraukti susitikimai su Lietuvos Respublikos Prezidento vyriausiuoju patarėju ekonomikos klausimais Nerijumi Udrėnu, kitais atsakingais pareigūnais, Verslios Lietuvos ir Investuok Lietuvoje vadovais. Be UAB „Daumantai LT“ svečias dar pabuvojo AB „Vilniaus degtinė“.

  Nauda abipusė

  Bendrovės direktorius Saulius Grinkevičius pristatė įmonės veiklą nuo pat jos starto atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę ir papasakojo apie pastarųjų metų pasiekimus. Svečias domėjosi ne tik kaip gaminamas pats produktas, maisto sauga ir kokybe, bet ir kaip jis iškeliauja į pasaulio šalis, iš kur gaunamos žaliavos. Įvertinęs gautą informaciją ponas Eckerdal pateiks savo išvadas Švedijos verslininkams. „Mums didelė garbė atstovauti visiems Lietuvos maisto pramonės gamintojams. Pagal mūsų įmonę bus sprendžiama apie visus šalies gamintojus. Svečias daug teiravosi apie verslo skaidrumą ir mokesčių politiką. Šis Švedijos verslininkų asociacijos atstovo vizitas mums buvo labai įdomus ir naudingas, nes galėjome apsikeisti abiems pusėms naudinga informacija ir padiskutuoti apie globalias tarptautinės ekonomikos problemas. Svečias taip pat atskleidė ir švedų vartojimo įpročius. Manau, kad mums tai pravers plečiant eksportą“, ─ teigia Saulius Grinkevičius.

  Patikimas eksportuotojas

  UAB „Daumantai LT“ nėra naujokai eksporto srityje. Įmonė jau daugiau kaip šešerius metus aktyviai eksportuoja savo produkciją į Skandinavijos šalis, o taip pat į Vokietiją, Didžiąją Britaniją, Slovėniją, Saudo Arabiją, Latviją ir Rusiją. 2010 įmonė eksportavo prekių už 6 mln litų, 2011– už 9 mln litų, 2012 m – 12 mln litų. Bendrovė yra pelniusi „Lietuvos metų eksportuotojo“ apdovanojimą. Eksportą didinti įmanoma tik diegiant pažangiausias technologijas, kokybės ir vadybos sistemas bei atestuojant savo įmonę. Nepriklausomų ekspertų atliekamas auditas kasmet patvirtina, kad „Daumantų“ pagardus gaminanti bendrovė atitinka visus reikalavimus, kuriuos kelia naujausios tarptautinės „British Retail Consortium Global Standard for Food Safety“ versijos standartas. Šis standartas yra naudojamas vertinant maisto produktų gamintojus ir siekiant apsaugoti rinkas nuo nekokybiškų maisto gaminių bei pripažįstamas beveik visame pasaulyje.

  Ieško naujų galimybių

  Dėl šių priežasčių įmonė yra patikima ir gerai žinoma užsienio partneriams. Įmonės atstovai kasmet dalyvauja net keliose didžiausiose tarptautinėse maisto pramonės parodose. Pasak įmonės vadovo Sauliaus Grinkevičiaus, po sėkmingo įmonės pristatymo vienoje iš didžiausių Kinijos maisto pramonės parodų „FHC China 2012“ Šanchajuje, kurioje „Daumantų“ pagardus išbandė geriausi Kinijos kulinarai, šiuo metu labiausiai įmonę domina atsiverianti ir naujų galimybių kupina Kinijos rinka.

Skip to content