• #BŪKPARTNERIS: INICIATYVŲ, NEMOKAMAI PADEDANČIŲ MEDICINOS SEKTORIUI, NEBUS PER DAUG
 • #BŪKPARTNERIS: INICIATYVŲ, NEMOKAMAI PADEDANČIŲ MEDICINOS SEKTORIUI, NEBUS PER DAUG

  Neatlyginamai atiduodamos ar perkamos medicininės priemonės, siuvamos ir dovanojamos kaukės, tiekiamas nemokamai maistas, suteikiamos apgyvendinimo paslaugos – tai tik keletas per kiek daugiau nei savaitę įkurtų ir įgyvendinamų verslo iniciatyvų kovojant su koronavirusu, skirtų medicinos sektoriaus darbuotojams, rezultatas.

  Kiek ir kokių iniciatyvų karantino periodu dar bus sukurta, sunku prognozuoti, tačiau priešingai nei užfiksuotų teigiamų koronoviruso atvejų, jų nebus per daug. Svarbu, kad visos iniciatyvos ar paramos fondai suteiktų tokią pagalbą, kuri šiuo metu labiausiai atlieptų medicinos sektoriaus atstovų poreikį.

  Kauno advokatų kontoros „JurisConsultus“ teisininkų komanda, nuo šiandien startuosiančios iniciatyvos #BŪKPARTNERIS autoriai, aktyviai bendradarbiaujantys ir konsultuojantys medicinos sektoriaus atstovus teisiniais klausimais, teigia, jog šiuo metu matomas ne tik būtinų apsaugos priemonių poreikio užtikrinimas klinikose ar medicinos įstaigose, bet ir įvairių konsultacijų, suvaldant vykstančius pokyčius, poreikis.

  „Mūsų visų, tiek prekes, tiek paslaugas teikiančių verslo atstovų partnerystės bei atviro bendradarbiavimo vertybės, sprendžiant medicinos sektoriuje kilusias problemas, turėtų būti mažiausiai izoliuotos šiuo periodu. Nuo šiandien mūsų komandos narių grupė, viso karantino metu, teiks nemokamas teisines konsultacijas medicinos sektoriaus darbuotojams, klinikų, įstaigų vadovams, nes kaip niekad svarbu taip sparčiai besikeičiančioje, įskaitant ir teisinę, aplinkoje, padėti vieni kitiems išlikti partneriais ir rasti abipusiai tinkamus sprendimus tolimesnės veiklos užtikrinimui su kiek įmanoma minimaliomis pasekmėmis. Tai mūsų visos komandos socialinio solidarumo su medicinos sektoriumi iniciatyva“, – sako vienas iš advokatų kontoros „JurisConsultus“ steigėjų, advokatas Ramūnas Širvys.

   

  Odontologų bendruomenėje – dar daug neatsakytų klausimų

  Dėl COVID-19 koronaviruso įvedus karantiną Lietuvoje, apribojimai labai skaudžiai palietė odontologijos sektorių – Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutarė įpareigoti odontologijos paslaugas teikiančias sveikatos priežiūros įstaigas atidėti bet kokių odontologijos paslaugų teikimą, išskyrus būtinosios medicinos pagalbos užtikrinimą.

  Medicinos mokslų daktarė gydytoja odontologė, Vilniaus Universiteto dėstytoja Eglė Vindašiūtė – Narbutė, teigia, jog odontologijos sektoriaus bendruomenėje šiuo metu vyksta intensyvios diskusijos. „Kartu su beveik 3000 odontologijos profesionalų vieno socialinio tinklo grupėje, kurią administruoju, kaip bebūtų gaila, iškilusias problemas didžiąja dalimi sprendžiame patys. Būtinosios pagalbos teikimas, kaip ją teikti, kas ją turi ir gali teikti, kokios apsaugos priemonės reikalingos paslaugų teikimui, kaip jos naudojamos ir keičiamos, kokios gydytojų odontologų teisės, jei jų įstaiga ar klinika neužtikrina jiems tinkamų apsaugos priemonių – mūsų pastarųjų dienų diskusijų objektas. Jau nekalbu apie tai, kad pirmą kartą susiduriame akistatoje su prastovos, nedarbingumo gavimo, mokamų ar nemokamų atostogų klausimais – samdomiems odontologams ypač neramu“, – patirtimi dalijasi dr. Vindašiūtė – Narbutė.

  Didžiojoje dalyje privačių odontologijos klinikų veikla sustojo visiškai, todėl gydytojai nėra užtikrinti dėl savo darbo vietos ir atlyginimo. Tuo tarpu klinikų savininkams aktualu, kaip visiškai negaunant jokių pajamų išspręsti darbuotojų atlyginimų sumokėjimo klausimus, gauti reikiamą valstybės paramą bei atidėti mokesčių valstybei sumokėjimą, taip pat patalpų nuomos mokesčio mokėjimo ir kitus aktualius klausimus.

  „Nors klinikoje, kurioje šiuo metu dirbu, darbdavių palaikymas šioje situacijoje yra didžiulis ir man, kaip darbuotojui, tai jausti ir suprasti be galo svarbu, bet iš kolegų girdžiu ir tokių pasisakymų, kad jie verčiami dirbti, neužtikrinant tinkamos apsaugos, arba verčiami imti nemokamų atostogų. Norėtųsi, kad tiek viena, tiek kita pusė kalbėtųsi ir ieškodami sprendimų, susitartų. Visi turime priprasti ir prisiderinti prie pasikeitusios situacijos, tam reikia laiko ir supratimo ne tik iš darbuotojų, darbdavių, bet net ir iš pačių pacientų“, – teigia dr. Vindašiūtė – Narbutė.

  Pasak advokato Ramūno Širvio, dar praėjusią savaitę odontologijos sektoriaus atstovams kontoros teisininkų suteiktos konsultacijos darbo santykių reguliavimo, paslaugų teikimo karantino periodu, asmens duomenų apsaugos ir privatumo, „force majeure“, finansinių įsipareigojimų vykdymo bei galimybės pasinaudoti valstybės parama klausimais. „Šiomis temomis konsultacijas teiksime ir toliau, padėdami ieškoti sprendimų tiek darbdaviams, tiek ir darbuotojams“, – teigia p. Širvys.

   

  Šeimos medicinos sektoriuje – kiek ramiau

  Pagrindinis skirtumas tarp odontologijos ir šeimos medicinos sektorių, tai, kad pastarųjų veikla neapribota, tačiau jos veikimo principai per pastarąją savaitę – ženkliai pasikeitė.

  „Veiklos mažėjimo nepastebima, ji tik dar labiau intensyvesnė, tačiau susiduriama su darbo organizavimo iššūkiais, kuomet gydymas vyksta nematant paciento, tik telefonu. Šeimos gydytojai bei pagalbinis personalas šiuo metu tarsi „call centrų“ ir „apsaugos darbuotojų“ vaidmenyje, ypač, kai tenka valdyti situacijas siekiant apsaugoti savo personalą nuo galimų užsikrėtimo atvejų bei kontroliuoti pacientus, nesilaikančius rekomendacijų. Pastarieji pokyčiai gydytojams sukelia ne mažai streso – taip apibendrinčiau mūsų Klientų pasidalintomis įžvalgomis iš privataus šeimos medicinos sektoriaus. Tuo tarpu vertinant teisinius klausimus, kurie kaip minėjau ypač aktualūs odontologijos sektoriaus atstovams, šeimos medicinoje šiai dienai mažiau spręstini. Tai geras ženklas ir tikimės, kad situacija nesikeis ir bus suvaldoma – priešingu atveju, reaguosime ir teiksime reikalingus sprendimus pagal poreikį“, – apie inicijuojamą karantino metu nemokamų paslaugų teisinių teikimą visame medicinos sektoriuje dalijasi advokatų kontoros „JurisConsultus“ advokatas, partneris Ramūnas Širvys.

   

  Kviečia būti partneriais

  Šiandien startuosianti advokatų kontoros „JurisConsultus“ iniciatyva #BŪKPARTNERIS medicinos sektoriaus atstovams, kviečia jungtis ir kitus paslaugų tiekėjus, kurie galėtų nemokamai pasidalinti naudinga savo patirtimi karantino periodu.

  „Tikime ir linkime, kad medikai kartu su pacientų sąmoningumo pagalba suvaldytų esamą situaciją be didelių pasekmių. Mes kartu su komanda šiuo laikotarpiu norėdami būti partneriais toje srityje, kurioje gebame tai daryti geriausiai, stengsimės užtikrinti maksimalias pastangas teikdami nemokamas teisines konsultacijas, susijusias su COVID-19 tema, medicinos sektoriaus atstovams. Ypač svarbu, kad ne tik žmonės, bet ir jų vykdomos veiklos išliktų „sveikos“. Inicijuojame ir kviečiame, kad medicinos sektoriaus „sveikata“ ar „profilaktine apžiūra“ pasirūpintų ir į iniciatyvą įsitrauktų pokyčių valdymo specialistai, personalo ekspertai, IT, finansų konsultantai, auditoriai ir kt. Tikimės, kad artimiausiu metu mūsų gretos sparčiai pasipildys“, – sako p. Širvys.

  Visi nuo šiandien karantino periodu norintys pasikonsultuoti teisiniais klausimais medicinos sektoriaus atstovai, kviečiami siųsti užklausas adresu covid19@jurisconsultus.lt.

   

Skip to content