Geopolitinių ir ekologinių krizių kontekste atsakingas požiūris į planetos ateitį itin svarbus. Tam, kad pradėtume gilesnius pokyčius aplinkosauginės gerovės link, reikalingi sisteminiai pokyčiai tiek institucijų, įmonių, tiek būsimųjų specialistų požiūrio lygmenyse. Tokį požiūrį skatinti aktualu ir dizaino srityje, kadangi jis tiesiogiai atsispindi kuriamuose produktuose ar paslaugose.
Technologinių ir fizinių mokslų ekscelencijos centro (TiFEC) tyrėjai naujai atidarytame KTU M-Lab laboratorijų centre vykdo tvaraus žiedinio dizaino tyrimus, orientuotus į naujas medžiagas, tvarius produktus ir inovatyvius dizaino metodus su skaitmeninėmis gamybos technologijomis.
Mes siekiame kurti sisteminį pokytį ir kviečiame jus bendradarbiauti:
Dėl išskirtinių mechaninių savybių anglies pluoštas yra plačiai naudojamas didelio našumo reikmėms, tačiau taip pat kelia didelių aplinkosaugos iššūkių. Didėjanti tvarios gamybos paklausa skatina ir pramonės įmones ieškoti naujoviškų būdų, kaip sumažinti atliekų ir pakartotinai naudojamų medžiagų kiekį. Anglies pluoštas, paprastai naudojamas kosmoso, automobilių ir sporto įrangoje, reikalauja daug energijos gamybos procese ir yra sunkiai perdirbamas, dėl šios priežasties iškyla atliekų utilizavimo klausimas.
Šiuo metu mūsų vystomas anglies pluošto atliekų grąžinimo į rinką tyrimas apima:
Kviečiame prisidėti prie tyrimo veiklų nefinansiniu indėliu – įmonėse generuojamomis anglies pluošto atliekomis (medžiagų likučiais, pardavimui nebetinkamomis prekėmis, produktų dalių laužu). Siūloma bendradarbiavimo forma – paramos sutartis.
Esame atviri su suinteresuotoms įmonėms aptarti ir MTEP veiklos sutartis, įgyvendinant individualų medžiagų inžinerijos ir/ar produkto vystymo tyrimą, organizuojant į tvarumą orientuotas strategines sesijas, kūrybines dirbtuves.
Daugiau informacijos apie Dizaino laboratorijos D-LAB teikiamas paslaugas: https://mlab.ktu.edu/d-lab/#paslaugos
Daugiau informacijos apie TiFEC projektą: https://tifec.ktu.edu/
Dėl bendradarbiavimo susisiekite el.paštu: dovile.gaizauskiene@ktu.lt
Projektą „Technologinių ir fizinių mokslų ekscelencijos centras (TiFEC)“ Nr. S-A-UEI-23-1 finansuoja Lietuvos mokslo taryba ir Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija valstybės biudžeto lėšomis pagal programą „Universitetų ekscelencijos iniciatyva“.