• Atsarginės duomenų kopijos verslui – ITbites.lt
  • Atsarginės duomenų kopijos verslui – ITbites.lt

    Atsarginės duomenų kopijos gyvybiškai svarbios tiek verslui tiek fiziniams asmenis. Nedarant kopijų Jūsų verslas kabo ant plauko. Sisteminga atsarginių kopijų koncepcija gali išgelbėti Jūsų verslą nuo žlugimo, tačiau šios strategijos yra dažnai nepaisomos, kol neįvyksta nelaimė. Pavyzdžiui, sugenda kietasis diskas, kuomet duomenų nebeįmanoma perskaityti ar kai jie tiesiog dingsta. Tuomet vienintelis duomenų išsaugojimo būdas – skirti didelę sumą pinigų, kad ekspertai naudodami brangiai kainuojančią įrangą išardytų kietąjį diską ir bitas po bito ištrauktų duomenis.

    Tai labai panašu į slaptažodžių naudojimą. Kibernetinio saugumo ekspertai pataria žmonėms susikurti stiprius ir unikalius slaptažodžius ar frazes ir juos saugoti slaptažodžiams skirtose saugyklose. Tačiau vartotojai dažniausiai jomis naudojasi tik įsilaužus į jų paskyras. Vadinasi, vartotojai atsargines kopijas pradeda kurti tik sugedus kompiuteriui, ypač kietajam diskui, kai viskas jau prarasta.

    Nesibaiminkite. Štai trys būdai, kaip padaryti atsargines duomenų kopijas. Ir tai nėra taip sunku, kaip prisiminti tuos ilgus ir painius slaptažodžius. Tereikia prisiminti: trys – du – vienas.

    Trys – du – vienas – ir viskas. Jums reikia atsiminti tik tai, kad įsitikintumėte, jog turite tinkamą atsarginių kopijų sprendimą, kad apsaugotumėte savo duomenis, nuotraukas, skaičiuokles ir duomenų bazių failus. Prieš nusprendžiant, kuris programinės įrangos paketas reikalingas Jūsų duomenims apsaugoti, būtina suprasti trys – du – vienas atsarginės kopijos koncepciją. Pirmiausia aptarkime trečią konceptą.

    Trys

    Turėkite tris atsargines kopijas. Tris. Skirtingas. Atsargines kopijas. Iš esmės mes kalbame apie visų Jūsų duomenų atsargines kopijas, kurios saugomos trijose vietose. Jūs norėtumėte, kad viena atsarginė kopija būtų prijungta ir visuomet prieinama prie Jūsų kompiuterio. Asmeniniam naudojimui tai galėtų būti ir prie kompiuterio prijungtas išorinis kietasis diskas, kuris kasdien ar kas savaitę sukurtų atsargines Jūsų duomenų kopijas. Antroji atsarginių kopijų vieta galėtų būti debesis. Anksčiau žmonės šia technologija buvo nusivylę, nes prarasdavo savo duomenų ir asmeninių failų kontrolę, tačiau dabar technologija, saugumas ir privatumas žymiai pagerėjo. Turėdami atsargines kopijas debesyje pas populiariausius tiekėjus galėsite greitai atkurti duomenų failus tuo atveju, jei sugestų kompiuteris. Dar vienas privalumas yra speciali funkcija, vadinama versijomis, kuri išsaugo ankstesnes Jūsų failų versijas. Jei kompiuteris būtų užkrėstas kenkėjiškomis programomis, galėtumėte atkurti ankstesnę failo versiją. Trečia atsarginių kopijų vieta galėtų būti įrenginys, kuris nebūtų saugomas tinkle ar prijungtas prie interneto.

    Du

    Taigi jau turime tris Jūsų duomenų atsarginių kopijų saugojimo vietas. Antroji taisyklė – duomenų atsargines kopijas saugoti dviem skirtingais tipais: dvi kopijas turėti Jums lengvai prieinamoje vietoje ir vieną atjungtą nuo tinklo ir interneto. Kiti ekspertai gali Jums patarti naudoti du skirtingus kietųjų diskų ar laikmenų tipus, tačiau bet kuriuo atveju, Jums itin svarbu turėti dvi atsargines kopijas, kurias galėtumėte lengvai pasiekti.

    Organizacijos atsarginės kopijos turėtų būti saugomos ir jiems lengvai prieinamose vietose, ir vietose, neprijungtose prie interneto. Vietinė atsarginių kopijų saugykla – tai tinklinė duomenų saugykla (NAS, angl. Network Attached Storage), kuomet sistemos naudoja atsarginius kietuosius diskus, kad užtikrintų, jog duomenų atsarginės kopijos bus saugomos keliuose diskuose. Norint apsaugoti organizacijos duomenų atsargines kopijas labai svarbu turėti RAID funkciją (perteklinį atsarginių diskų masyvą, angl. Redundant Array of Disks).

    Vienas

    Ši sąvoka reiškia vienos atsarginės kopijos turėjimą neprijungtą prie interneto. Taip, debesyje techniškai atsarginės kopijos yra saugomos neprijungtos prie interneto, tačiau šio tipo atsarginių kopijų saugojimui reikia dar vieno išorinio kietojo disko, neprijungto prie interneto. Kiekvieną savaitę arba bent kartą per mėnesį reikėtų sukurti atsarginę duomenų kopiją antrame išoriniame kietajame diske ir atjungti jį nuo sistemos.

    Priklausomai nuo organizacijos dydžio, jų poreikius turėtų tenkinti vietinė duomenų atsarginė kopija ir debesies atsarginė kopija. Organizacijos turėtų įvertinti savo poreikius saugant atsargines duomenų kopijas.

    Apsvarstymai apie Jūsų duomenis

    Kad užtikrintumėte duomenų atsarginių kopijų saugumą, turėtumėte įsitikinti keletu dalykų:

    Šifruoti duomenis

    Kietieji diskai, naudojami saugojimui neprijungti prie interneto, turėtų būti šifruoti, kad duomenys būtų apsaugoti nuo pašalinių vartotojų. Yra daugybė būdų, kaip užšifruoti duomenis naudojant tam skirtus produktus ar operacines sistemas. Naudojant šią funkciją sugaišite daugiau laiko atsarginių kopijų kūrimo procesui, tačiau būsite ramūs tuo atveju, jei kietasis diskas būtų pamestas ar pavogtas – jo nepavyks perskaityti, jei jis bus prijungtas prie kito kompiuterio.

    Patikrinkite atsargines kopijas

    Ši praktika yra nepaprastai svarbi vartotojams ir organizacijoms. Dažnai nutinka taip, kad organizacijos patiria kenkėjiškas atakas, o atsarginės kopijos verslui yra sugadinamos. Atliekant ekspertizes buvo nustatyta, kad failai buvo sugadinti dar prieš kelis mėnesius, ir nors programinėje įrangoje yra atliekami vientisumo patikrinimai, kad taip neatsitiktų, tačiau IT komandos tai praleisdavo. Organizacijoms atsarginių kopijų tikrinimas kas ketvirtį yra gera praktika atkuriant visą serverį, o ne tik duomenų aplanką. Patikrinus, ar serverį galima atkurti, sumažėja rizika sugadinti jų atsargines kopijas. Vartotojams namuose, atkuriant duomenis bent porą kartų per metus, užtikrinamas toks pat patikimumas. Jūs norėtumėte būti tikri, kad duomenys nėra sugadinti, ir išvengti nusivylimo, jei turėtumėte iš naujo kurti atsargines kopijas.

    Išoriniai kietieji diskai

    Išoriniai kietieji diskai tampa vis pigesni (*šiuo metu dėl CHIA kasino kainos sparčiai kylą), o tobulėjanti technologija pagreitina laiką perskaitant ir rašant duomenis. Kietasis diskas dabar kainuoja mažiau nei 100 EUR, kuriame duomenis gali laikyti daugelis įmonės darbuotojų.

    Išmanieji telefonai ir išmaniosios planšetės

    Jei turite išmanųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį, gamintojai šiuose įrenginiuose turi debesis atsarginėms kopijoms, kurios yra atskiros atsarginės jų serverių kopijos, skirtos apsaugoti Jūsų duomenis. Pasinaudokite šių įrenginių privalumu, kurdami savo duomenų atsargines kopijas. Tai šiek tiek palengvins gyvenimą tuo nelemtu atveju, jei įrenginys sugestų, būtų sunaikintas ar gamykliškai atkurti jo parametrai.

    Atsarginė programinė/techninė įranga

    Yra daugybė komercinių produktų (angl. COTS, commercial over-the-shelf), kuriuos galima naudoti norint efektyviai kurti atsargines duomenų kopijas. Nebijokite pasinaudoti mėgstama paieškos sistema, kad rastumėte grupes, kurios aktyviai tikrina tų produktų funkcionalumą, galimybes ir kainą.

    Taigi ženkite žingsnį ar du ir pažvelkite į priimtus atsarginių kopijų sprendimus. Nesvarbu, ar namuose, ar organizacijoje įsitikinkite, kad naudojate trys – du – vienas modelį atsarginėms kopijoms kurti, užšifruokite duomenis ir išbandykite atsargines kopijas, kad įsitikintumėte, jog visuomet pasieksite savo duomenis.

    Turite klausimų kaip tinkamai apsaugoti verslą?

    Nelaukite! Kreipkitės jau dabar!

    Rezervinės duomenų kopijos verslui nuo 0,65 Eur per parą

    verslui/@/itbites.lt arba 8-659-22259

Skip to content