-->
 • Asociacija „ŠVIESUVA“

  Asociacija „ŠVIESUVA“

  Jau trejus metus visi renginiai yra nemokami!

  Generalinis rėmėjas – Algimantas Astrauskas.

  UAB „Pirmas žingsnis“ konferencijų salėje, Raudondvario pl.150, Kaunas

  2012 m. spalio 18 d. , 16.00 – 17.30

  „Kova su vėžiu – aktyvių medžiagų paieška matuojant molekulių sąveikos energijas“.

  Susitikimas su Biofizikos ir biochemijos mokslų daktaru Daumantu Matuliu, VU Biotechnologijos instituto Biotermodinamikos ir vaistų tyrimo skyriaus vedėju.

  Kiek lietuvių per du pastaruosius dešimtmečius išvyko į užsienio šalis? O kiek iš jų po kelerių ar keliolikos metų sugrįžo? Dr. D.Matuliui užsienyje sekėsi, bet jis Tėvynės neišsižadėjo: grįžo į Lietuvą. Čia sukūrė savo laboratoriją, 2007 m. apdovanotas „Telia Sonera“ premija kaip geriausias mokslininkas. D.Matulio laimėjimai sveikatos ir gyvybės mokslų srityse buvo įvertinti – Stokholme vykusiame XI Baltijos plėtros forume apdovanotas prestižine „ScanBalt akademijos“ premija.

  Dr.J.Matulis kartu su bendraminčiais įkūrė į Tėvynę grįžusių lietuvių organizaciją „Sugrįžom“. Jaunieji mokslininkai, dirbantys Lietuvoje ir JAV, Švedijos, Olandijos, Belgijos, Airijos bei kitų šalių akademinėse ir verslo organizacijose, 2009 m. įkūrė asociaciją „Futura Scientia“. Vienas jos tikslų – stebėti Lietuvos mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros būklę, padėti mokslininkams reintegruotis Lietuvoje.

  Mokslininkas parengė per mokslo publikacijų, yra Amerikos Chemikų Asociacijos ir JAV Biofizikų Draugijos narys, taip pat kaip išradėjas įregistravo du Europos patentus. Perskaitė daugiau kaip 100 pranešimų tarptautinėse konferencijose. Vieno vaisto sukūrimas atsieina milijardą dolerių. Vaistas-junginys turi nueiti ilgą kelią, kol galiausiai gali tapti tikru vaistu. Priešvėžinių vaistinių medžiagų paieška ir kūrimas – Biotermodinamikos ir vaistų tyrimo laboratorijos darbo dalis. Priešvėžinių vaistų kūrimui laimėjo 10 mokslinų grantų (visuotinių dotacijų).

  Dr.D.Matulio laboratorijoje žingsnis po žingsnio artėjama prie vaistų nuo vėžio sukūrimo.

Skip to content