UAB „Pirmas žingsnis“, konferencijų salėje, Kaunas, Raudondvario pl. 150 2012 m. lapkričio 29 d. (ketvirtadienis) 16.00 -18.00.
Prof. habil. dr. Aleksandras Kriščiūnas: „AR ŽMOGUS GALI BŪTI SVEIKAS?“
2011 metais prof.habil.dr.Aleksandras Kriščiūnas apdovanotas „Gerumo žvaigžde“. „Gerumo žvaigždė“ yra aukščiausias Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos apdovanojimas, skiriamas už ypatingus nuopelnus socialinės apsaugos ir darbo srityse.
Nuo pat pirmųjų savo darbo metų A. Kriščiūnas aktyviai dalyvauja Lietuvoje kuriant sunkių ligonių ir žmonių su negalia reabilitacijos sistemą, analizuoja negalumo Lietuvoje priežastis, teikia pasiūlymus dėl neįgaliųjų reabilitacijos pagalbos gerinimo Socialinės apsaugos ir darbo bei Sveikatos apsaugos ministerijoms.
Profesoriaus – ilgametis Lietuvos reabilitologų asociacijos prezidentas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Reabilitacijos klinikos vadovas, yra įvairių šalies ir užsienio medicinos žurnalų redakcinių kolegijų narys, laikraščio „Reabilitacijos naujienos“ vyriausiasis redaktorius, per 450 straipsnių autorius.Pasaulinės sveikatos apsaugos organizacijos darbo grupės, rengusios neįgaliųjų medicininės, socialinės reabilitacijos namuose metodiką, narys. Be kitos gausios profesinės veiklos A. Kriščiūnas aktyviai bendradarbiauja su Negalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba, dalyvauja negalumo įvertinimo, neįgaliųjų profesinės reabilitacijos metodikų rengime. Profesorius daug prisidėjo rengiant Nacionalinę žmonių su negalia socialinės integracijos 2003-2012 metų programą, Tarptautinę funkcionavimo, negalumo ir sveikatos klasifikaciją.
Greta Žemaitytė: „OSTEOPATIJA“
2010m. akad.J.Brėdikio inciatyva buvo įkurtas ŠVIESUVOS Studentų švietėjų forumas. Studentai švietėjai mokosi retorikos meno, skaito paskaitas visuomenei. Nuo 2011 m. aktyvi „Šviesuva“ studentė švietėja. Greta – LSMU MA MF magistrė, Rygos universiteto medicinos fakulteto podiplominių studijų osteopatijos laisvoji klausytoja ir praktikė, LSMU SMD alternatyvios medicinos ir Reabilitacijos būrelio narė.
Osteopatija – tai diagnostikos ir gydymo metodas, kai gydytojas osteopatas lengvai čiuopdamas rankomis nustato pirminę ligos priežastį ir ją koreguoja. Osteopatinio gydymo tikslas yra atkurti kūno pusiausvyrą, aktyvuoti apsaugines organizmo jėgas, imunitetą, padidinti galimybę prisitaikyti. Osteopatai žmogų vertina kaip vieningą visumą. Todėl bet koks pokytis vienoje sistemoje (kaulų ir raumenų, nervų ar psichikos) sukelia pokyčių ir kitose. Todėl ir liga osteopatijoje vertinama kaip viso organizmo pokytis.