• Asociacija “Šviesuva'” kviečia į paskutinį šio sezono renginį

  Asociacija "Šviesuva'" kviečia į paskutinį šio sezono renginį

  Asociacija „Šviesuva“
  UAB „Pirmas žingsnis“, konferencijų salėje
  Kaunas, Raudondvario pl. 150
  2014 m. gegužės 29 d. (ketvirtadienis)
  16.00 – 17.30

  Prof. habil. dr. Arvydas Šeškevičius:

  Paliatyvioji pagalba: sunkiai sergančiųjų gyvenimo kokybės užtikrinimas

  Kas tai yra – paliatyvioji medicina? Tikslai, uždaviniai, veiklos. Pacientų gydymas užsienyje. Pacientų gydymas Lietuvoje

  Prof. Arvydas Šeškevičius – gydytojas kardiologas, paliatyviosios medicinos, arba kitaip – sunkiai sergančiųjų, kenčiančių ligonių paliatyviosios pagalbos Lietuvoje pradininkas. Medikas nuėjo kryžiaus kelius, kad ši medicinos sritis būtų oficialiai pripažinta ir įteisinta, o ligoninėse atsirastų specialistų komanda užtikrinanti pilnavertę ligonių priežiūrą ir mirštančių ligonių orumą. Dvidešimt vienus metus A. Šeškevičius išdirbo Kauno medicinos universiteto klinikų Kardiologijos klinikos gydytoju kardiologu. Apsigynė daktaro disertaciją (biomedicinos mokslai, kardiologija). Dirbo ir mokslinį darbą. Antroji profesoriaus veiklos sritis – rezultatyviai pasibaigusios nepaprastai didelės pastangos Lietuvoje įteisinti paliatyviąją mediciną. Lietuvos paliatyviosios medicinos draugija įkurta 1995m. (nuo 2003-ųjų jos prezidentas yra A. Šeškevičius), o ši medicinos sritis Lietuvoje įteisinta tik 2007-aisiais. A. Šeškevičius tapo Kauno medicinos universiteto Slaugos fakulteto įkūrėju ir pirmuoju dekanu, Slaugos fakulteto Slaugos ir rūpybos katedros įkūrėju ir vedėju.

  Jis pirmasis Lietuvoje organizavo universitetines slaugos studijas moduliniu principu, kurios vyksta iki šiol. Pirmasis šalyje pradėjo dėstyti naują dalyką slaugytojams – paliatyviąją slaugą, bendrosios praktikos gydytojams rezidentams – paliatyviąją mediciną, vykdė paliatyviosios pagalbos mokymą daugiaprofesiniu principu daugelyje mūsų šalies miestuose ir rajonuose. Parengė per 600 specialistų . Smagu, kad vadovaujant A.Šeškevičiui jau šeši slaugytojai apgynė daktaro disertacijas.

  Jis – ne vienos monografijos bendraautoris, išvertęs ne vieną vadovėlį iš anglų kalbos, parašęs, išleidęs vadovėlių medikams vienas ir su bendraautoriais. Tarptautinėse konferencijose skaitęs daugybę pranešimų. Ypač džiaugiasi, kad jo pranešimas laimėjo 1 vietą tarptautinėje konferencijoje Taivane. Profesorius skaitė paskaitas Porto (Portugalija) ir Mičigano (JAV) universitetuose.

  Kartu su kitais bendraminčiais prof. A. Šeškevičius yra vienas iš POLA įkūrimo iniciatorių, 2012 m. buvo POLA prezidentas, šiuo metu yra POLA valdybos narys.

  Irena RENA Danielienė, Paliatyviosios medicinos centro vadovė: Paliatyviosios pagalbos paslaugos“.

Skip to content