• Naujienos
  • Kauno rūmų tarybos išvykstamasis posėdis – naujame KTU „M-Lab“ laboratorijų centre

    Praėjusių metų (2023 m.) pabaigoje įvykęs laboratorijų centro KTU „M-Lab“ atidarymas – neeilinis įvykis ne tik Kaunui, bet ir visose Baltijos šalyse. Tikimasi, jog šio Kauno technologijos universiteto (KTU) tarpdisciplininio prototipavimo laboratorijų centro įveiklinimas ateities perspektyvoje paskatins mokslo ir verslo bendradarbiavimą kuriant gaminių prototipus ir juos išbandant.

    Kauno mokslo akcentu tapęs KTU „M-Labׅ“ laboratorijų centras kovo 12 dieną svetingai sutiko ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų (KPPAR) tarybos narius. Kauno technologijos universiteto rektoriaus profesoriaus Eugenijaus Valatkos kvietimu KPPAR tarybos posėdis vyko šiame, naujai duris atvėrusiame, KTU laboratorijų centre.

    Išvykstamojo tarybos posėdžio metu, įžangai, prieš pradedant oficialią dalį, KTU rektorius prof. Eugenijus Valatka KPPAR tarybos narius pakvietė trumpai ekskursijai po 9,6 mln. eurų kainavusiu projektu rekonstruotą ir mokslo reikmėms pritaikytą, apie 4 tūkst. kvadratinių metrų ploto, KTU „M-Lab“ laboratorijų centrą.

    „M-Lab“ – dar viena mūsų universiteto mokslo dovana Kaunui ir Lietuvai. Tai dar vienas modernėjančio Studentų miestelio akcentas. Tikiu, kad šis išskirtinis mokslo laboratorijų kompleksas, kuris bus atviras ir visiems studentams, ir čia gimusios idėjos bei mokslo sprendimai pakeis ir palengvins mūsų kasdienybę. Šis kompleksas – trūkstama šalies inovacijų sistemos grandis, kurios praktiškai Lietuvoje niekur nėra, sujungianti mokslą su verslu“, – verslo atstovams pristatydamas naujai duris atvėrusio laboratorijų centro galimybes, pasakojo KTU rektorius.

    KTU „M-Lab“ įrengta 12 skirtingų eksperimentinių ir prototipavimo laboratorijų bei jaunųjų tyrėjų kūrybinė erdvė. Pastate taip pat įrengtos bendradarbiavimo ir poilsio erdvės su integruotomis mini virtuvėlėmis bei susitikimų kambariai.

    Vidaus ir lauko amfiteatrai organiškai sujungia pastato vidų su išore bei atveria panoraminį vaizdą į sutvarkytą Gričiupio parko dalį su čia tekančiu upeliu. Įvairiais augalais, natūralia žole apželdintas stogas bei čia įrengti mediniai takeliai vaikštant tarsi atkartoja medinius Lietuvos pajūrio kopų takelius, vedančius link jūros.

    Pastatas pilnai automatizuotas – čia įrengta pastato valdymo sistema, kuri leidžia valdyti visas pastato inžinerines sistemas atsižvelgiant į pastato darbinius ciklus. Visi šie kompleksiniai sprendiniai įgalina pastatą minimaliai naudoti energetinius išteklius, o tai lemia mažus eksploatacinius kaštus.

    Po ekskursijos po KTU „M-Lab“ laboratorijų centrą Kauno technologijos universiteto rektorius prof. E. Valatka Kauno rūmų tarybos nariams pristatė ir plačiau papasakojo apie KTU vykdomus projektus:

    • Sumani ir klimatui neutrali Lietuva (SmartEco Tech)
    • Saugi ir įtraukti e. visuomenė (DigiDefense)
    • Dirbtinio intelekto kompetencijų centras tvariam gyvenimui ir darbui (SustAInLivWork)
    • „Universitetų ekscelencijos iniciatyvos“
    • Technologinių ir fizinių mokslų ekscelencijos centras (TiFEC)
    • KTU tarpdisciplininis prototipavimo laboratorijų centras (M-Lab).

     

    KTU rektorius prof. Eugenijus Valatka tai pat pasidžiaugė ir jo vadovaujamos mokslo įstaigos įgyvendintų projektų pasiektais sėkmingais rezultatais. Šiandien Kauno technologijos universitetas, pagal „Horizon Dashboard“ statistiką, yra geriausiai vertinamas ir užimą aukščiausią vietą tarp kitų Lietuvos universitetų.

    Po Kauno technologijos universiteto rektoriaus prof. Eugenijaus Valatkos pranešimo vyko Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų tarybos posėdis, kurio metu tarybos nariai aptarė visus Kauno PPA rūmų verslo bendruomenei aktualius klausimus, patvirtino naujų narių KPPAR narystės paraiškas, apžvelgė Kauno rūmų pasiektus rezultatus bei aptarė artimiausių KPPAR renginių planą.

Skip to content