Šiandien Europos Komisija oficialiai paskelbė iniciatyvos „MSCA4Ukraine“, pagal kurią remiami perkeltieji tyrėjai iš Ukrainos, atrankos rezultatus. 13 doktorantūros studentų ir 111 doktorantūros studijas baigusių tyrėjų iš Ukrainos galės tęsti savo darbą ES valstybėse narėse ir programos „Europos horizontas“ asocijuotosiose šalyse.
Atrinktus tyrėjus priims 21 šalies akademinės ir neakademinės organizacijos, dauguma jų – Vokietijoje, Čekijoje ir Prancūzijoje. Jie dirbs prie aukščiausios klasės projektų, apimančių visas mokslo disciplinas. Dauguma atrinktų mokslinių tyrimų projektų pasiūlymų yra gyvybės mokslų (25,8 proc.), socialinių ir humanitarinių mokslų (21,8 proc.) ir chemijos (17,7 proc.) srityse. Stipendijų skyrimo trukmė yra nuo aštuonių mėnesių iki dvejų metų, o daugumai pareiškėjų skirtos dvejus metus truksiančios stipendijos. Lietuvoje tyrėjus planuoja priimti 3 organizacijos – Nacionalinis vėžio institutas, Gamtos tyrimų centro Ekotoksikologijos laboratorija ir Vilniaus universitetas.
Taip pat bus siūlomos karjeros raidos galimybės ir mokymo veikla, daugiausia dėmesio skiriant su moksliniais tyrimais susijusių ir pagrindinių universaliųjų įgūdžių ir kompetencijų ugdymui. Kaip ir pagal pagrindinę programą „Marie Skłodowskos-Curie veiksmai“, pagal šią programą, kurios bendras biudžetas – 25 mln. EUR, bus teikiamos išmokos šeimai, skirtos padėti šeiminių pareigų turintiems atrinktiems tyrėjams, ir specialiųjų poreikių išmokos neįgaliems tyrėjams remti ir jų dalyvavimui palengvinti.
Išsami apžvalga, įskaitant projektų aprėptį, priimančiąsias organizacijas ir dalyvaujančias šalis, pateikiama čia.
Kai bus palankios sąlygos, tyrėjai gaus paramą, kad galėtų atkurti savo veiklą Ukrainoje ir padėti atkurti ir išsaugoti šalies mokslinių tyrimų ir inovacijų pajėgumus. Teikiama parama jiems padės palaikyti ryšius su priimančiosiomis organizacijomis, vykdyti tyrėjų mokomąsias praktikas ir plėtoti naujus projektus.
Daugiau informacijos:
Visas pranešimas spaudai
Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje informacija