Praėjusį penktadienį verslių moterų dėmesys buvo skirtas tvarumo temai. Konferencijoje „Versli ir laiminga. Tvarumo link“ susitiko daugiau nei 200 moterų: verslo savininkių, vadovių ar norinčių pradėti savo verslą, taip pat dalyvių iš akademinės bendruomenės.
Tyrimai rodo, kad moterys daug dažniau nei vyrai įsitraukia į tvarumo veiklas, moterys labiau domisi aplinkai draugišku ir sąmoningu vartojimu savo kalboje pabrėžė Europos Komisijos narys Virgilijus Sinkevičius, atsakingas už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę.
Konferenciją moderavo Deimantė Mitkuvienė, Kauno verslo moterų tinklo tarybos narė, DMConsulting vadovė.
Lina Šleinotaitė – Kalėdė, regeneratyvumo, tvarumo ir aplinkosaugos ekspertė bei sistemų pokyčių ir gyvų organizacijų fasilitatorė, UAB „Ekokonsultacijos“ vadovė pranešime „Tvarus verslas. Kodėl tvarumas būtinas, nors neapsimoka? 2 būdai suvokti ir dirbti su tvarumu. Kurį rinksitės?“ pateikė informaciją apie verslo brandą, tvarumo valdymo strategijas, vadovų, tvarumo, aplinkosaugos specialistų ir darbuotojų įsitraukimo lygius. „Ateities organizacijos – gyvos organizacijos, atkartojančios gamtos struktūras; ateities darbuotojai – gyvi ir įsigalinę verslo ir pelno bendrakūrėjai“ – sakė Lina.
Rima Vanagė, organizacijų ugdymo, psichologijos ekspertė, VU partnerystės docentė pranešime „Kelionė link tvarių santykių organizacijos viduje“ nagrinėjo ilgalaikį santykių kūrimą organizacijoje, darbuotojų priėmimą ir atleidimą, karjeros kelią ir organizacinę kultūrą. „Nieko nėra tobulo, tačiau nuolatos to siekiame“ – sakė Rima.
Giedriaus Bučo, socialinės iniciatyvos „Kūrybos kampas 360°“ įkūrėjo, VšĮ „Už švarią Lietuvą“ vadovo, gamtosauginės Prezidento V. Adamkaus premijos laureato pranešime „Vartotojo portretas. Mano didysis AŠ“ nagrinėjome kas pirmas pradės keistis: verslas ar vartotojas? „Laisvė perteklinio vartojimo amžiuje yra iliuzija. Visuomenei iš esmės būtina pakeisti savo mąstymą tvarumo ir vartojimo klausimais, privalome suprasti, kad kiekvienas AŠ esame atsakingas už tai, kokią planetą paliksime ateities kartoms. Visa savo esybe pradėkime ieškoti būdų kaip gyventi darnoje – keisdami savo įpročius, grįždami prie esminių vertybių, keisime mus supančią aplinką“ – sako Giedrius.
Ypatingus padėkos žodžius skiriame konferencijos partneriams: Linai Šleinotaitei Kalėdei, Rimai Vanagei, Giedriui Bučui, Ekokonsultacijoms, kūrybos kampui 360, Už švarią Lietuvą, Nacionalinei regionų plėtros agentūrai, IT akademijai, HR Kodui, „Fresh Post“, „Leggato“, „DMConsulting“, Ekspozicijų centrui, „Aconitum“. Kitais metais organizuosime jau septintą konferenciją, iki susitikimo joje!
Kauno verslo moterų tinklas, veikiantis Kauno PPA rūmuose.
Nuotraukų galerija: čia