Europos Komisija palankiai vertina kovo 15 d. ES Tarybos pasiektą susitarimą priimti ketvirtąjį ribojamųjų priemonių Rusijai rinkinį reaguojant į žiaurią agresiją prieš Ukrainą ir jos žmones. Šiomis sankcijomis toliau didinamas ekonominis spaudimas Kremliui ir silpninamas jo gebėjimas finansuoti invaziją į Ukrainą. Priemonės buvo koordinuojamos su tarptautiniais partneriais, visų pirma Jungtinėmis Valstijomis.
Priemonės, dėl kurių susitarta:
Rusijos turėto didžiausio palankumo statuso panaikinimas
ES kartu su kitomis Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) narėmis susitarė panaikinti Rusijos produktams ir paslaugoms taikytą didžiausio palankumo statusą ES rinkose. Tai padaryta po kovo 11 d., penktadienį, paskelbto G7 narių pranešimo. Dėl to Rusija neteks galimybės naudotis reikšmingomis privilegijomis, kurių ji turi kaip PPO narė. Šiais veiksmais Rusijos atžvilgiu ginami esminiai ES ir jos partnerių saugumo interesai, atsižvelgiant į neišprovokuotą, iš anksto apgalvotą ir nepagrįstą Rusijos agresiją prieš Ukrainą, prie kurios prisidėjo Baltarusija. Jie yra visiškai pagrįsti pagal PPO teisę.
Daugiau informacijos
Kovo 15 d. susitarimas grindžiamas plačiomis beprecedentėmis priemonėmis, kurių ES ėmėsi reaguodama į Rusijos agresiją, nukreiptą prieš Ukrainos teritorinį vientisumą, ir į vis dažnėjančius žiaurumus prieš Ukrainos civilius gyventojus ir miestus. Europos Komisija kaip ES sutarčių sergėtoja yra atsakinga už ES sankcijų vykdymo visoje Europos Sąjungoje stebėseną. ES vieningai veikia reikšdama solidarumą Ukrainai ir toliau Ukrainą bei jos tautą rems kartu su savo tarptautiniais partneriais teikdama jai papildomą politinę, finansinę ir humanitarinę pagalbą.
Ukrainai skirtas Europos Komisijos puslapis. Nuo šiol puslapis prieinamas ukrainiečių ir rusų kalbomis.
Klausimai ir atsakymai dėl ribojamųjų priemonių (sankcijų)
Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje informacija