Intelektinė nuosavybė yra itin vertingas turtas, išskiriantis intelektinės nuosavybės savininką rinkoje ir suteikiantis didelės ekonominės naudos. Patentai, prekių ženklai, dizainas užima vis svarbesnį vaidmenį įmonių, akademinės bendruomenės, žmonių veikloje ir savo svarba nenusileidžia materialiam turtui.
Tad kartu su 19 intelektinės nuosavybės ekspertų LR valstybinis patentų biuras kviečia pasinerti į trijų dienų intelektinės nuosavybės subtilybių ir ypatumų sūkurį!
Lapkričio 23 d. sužinosime, kas sieja patentų teisę ir dirbtinį intelektą, kaip apskaičiuoti patentų ekonominę vertę; išgirsime naujienas apie vieningą patentą ir vieningą patentų teismą, aptarsime mokslo ir verslo bendradarbiavimo ypatumus: patentavimo ir komercializavimo iššūkius, atsakysime į klausimą, ar kiekvienas išradimas yra inovacija? Išgirsime ar patentai ir kompiuterių programos: draugai ar priešai.
Lapkričio 24 d. diskutuosime, ar asmeninis prekių ženklas – intelektinė nuosavybė; įvertinsime, ar visada saugu būti žinomiausiu prekių ženklu; sužinosime, kaip sukurti patrauklų prekių ženklą; susipažinsime su prekių ženklo vaidmeniu rinkodaroje ir teisėje; aptarsime prekių ženklų valdymo iššūkius skaitmeninėje erdvėje ir kartu įvertinsime, kokių ankstesnių nacionalinių teisių turime saugotis prieš eidami į rinką su savo prekių ženklu.
Lapkričio 25 d. skirta dizainui – kalbėsime, kaip sukurti madingiausią produkto dizainą; susipažinsime su Bendrijos dizaino apsaugos tendencijomis; ieškosime atsakymų, ar gaminio forma yra dizainas ar prekių ženklas; diskutuosime apie dizaino identitetą ir firminius ženklus, spręsdami dilemą: aiškumas ir tvarumas prieš madingumą ir iliustratyvumą; sužinosime, kaip mažam ir vidutiniam verslui pasinaudoti ES finansine parama formuojant intelektinės nuosavybės portfelį.
Visus šiuos klausimus aptarsime Valstybinio patentų biuro, bendradarbiaujant su Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnyba (ESINT), organizuojamoje nuotolinėje konferencijoje „Intelektinės nuosavybės vertė“, kuri vyks 2021 m. lapkričio 23-25 dienomis.
Konferencijoje patirtimi ir įžvalgomis dalinsis Lietuvos ir užsienio pranešėjai iš valstybinio, privataus sektoriaus, teisininkai, praktikai, verslininkai ir akademikai.
Konferencija yra nemokama, tačiau būtina registracija: https://forms.gle/BUKntZtNhfntkrf6A.
Konferencijos programą rasite čia.