Skip to content
  • Naujienos
  • Tekstilės pramonės tendencijos: skaitmenizacija ir atsakingas vartojimas

    Praėjusią savaitę Barselonoje vyko tarptautinis Tekstilės ir Mados sektoriaus grupės susitikimas, projekto Enterprise Europe Network dėka jungiantis 27 partnerius iš daugiau nei 20 šalių. Šiais metais prie grupės prisijungė nauji nariai iš Švedijos, Armėnijos, Makedonijos bei Prancūzijos.

    Partneriai ne tik ieškojo bendradarbiavimo galimybių tarp savo atstovaujamų tekstilės įmonių, bet ir domėjosi tekstilės sektoriaus naujovėmis, tendencijomis, susipažino su katalonijos tekstilės įmonėmis, taip pat turėjo galimybę apsilankyti kompanijoje EPSON, gaminančioje ir prekiaujančioje įranga, galinčia spausdinti ant tekstilės. Susitikimo metu įmonė ne tik pristatė savo gaminius bei technologijas, bet ir atkreipė dėmesį į perteklinio vartojimo žalą gamtai. Kaip teigė įmonės plėtros vadovė Europai Heather Kendle, ateities tendencijos yra nukreiptos į atsakingą vartojimą remiantis žiedinės ekonomikos principais, tikslingą gamtai draugiškų inovacijų pritaikymą, naujus būdus perdirbti tekstilės atliekas bei jaunųjų kūrėjų švietimą dirbti atsakingai.  Pasaulyje keičiasi vartojimo principai, mažėja masinės gamybos ir greitosios mados vartojimas, populiarėja gamyba pagal užsakymą (angl. „Production on demand“). Tokios kompanijos kaip Amazon investuoja į  ištisą infrastruktūrą, kad pagamintų kliento užsakytą prekę tik jam pateikus užsakymą, taip išvengdama išankstinio  gamybos, sandėliavimo ir likučių utilizavimo problemos. Kompanija EPSON taip pat bando prisitaikyti ir yra sukūrusi įvairių nedidelių spausdinimo mašinų, tinkančių vienetiniai gamybai, jie taip pat remia jaunuosius dizainerius, kurie pasiruošę dirbti taip, kad nedarytų žalos gamtai. Dauguma naujų Europos projektų daugiausiai nukreipti į pramonės atnaujinimą, t.y. naujos įrangos įsigijimą ir skaitmenizaciją. Kuriamos naujos iniciatyvos ir technologijos, pvz. surinkti iš vandenynų visą plastiką ir perdirbti jį į poliesterio siūlus, iš kurių bus gaminamas poliesterio audinys.

    Įmonė EPSON taip pat ieško naujų spausdinimo būdų. Tendencingai populiarėja sublimacijos spausdinimo principas, kuris naudoja mažiau vandens, todėl įmonė žada, kad greitu laiku galėsime spausdinti ant bet kokios faktūros audinio ir netgi tiesiogiai ant jau pasiūto tekstilės gaminio. Jie tikina, kad naujos technologijos padės pagreitinti gamybą, 70 proc. sumažins vandens suvartojimą jų įrenginiuose,  80 proc. sumažins energijos suvartojimą. Nors galutinė gaminio kaina gali išaugti iki 30 proc., visa tai yra ateitis, neišvengiama kaip elektromobiliai ir kitos inovacijos.

    Tekstilės grupės nariai taip pat turėjo galimybę apsilankyti tarptautinėje parodoje „Internet of Things“, kurioje pristatomi skaitmenizacijos, funkciniai ir Pramonės 4.0 sprendimai įvairioms pramonės šakoms, pradedant stebėsena, kur krypsta kliento žvilgsnis įėjus į parduotuvę ir baigiant kompleksiniais sprendimais, padedančiais skaitmenizuoti  įmonės veiklą.

    Jau ne vienerius metus sėkmingai dirbanti tekstilės ir mados sektoriaus grupė, kuriai priklauso ir Kauno PPA rūmų darbuotoja Ingrida Braziūnienė, šiemet Helsinkyje buvo apdovanota „Best practice award“ už sėkmingai vykdomą veiklą bei pasiteisinusį sėkmingų renginių perkėlimą į kitas šalis. Grupei priklausantys partneriai organizuoja tarptautinius verslo kontaktų renginius, konferencijas, mados pristatymus, tokius kaip B2B@iTechStyle Summit Portugalijoje, B2B Torino Fashion Match Italijoje, Dutch fashion fair the Modefabriek Nyderlanduose, Baltic Fashion and textile Riga Latvijoje, IF Wedding fashion event in Izmir Turkijoje ir kitus. Grupė taip pat didžiuojasi tuo, jog organizuoja bendras verslo misijas tarp šalių narių bei sėkmingo bendradarbiavimo dėka, kasmet padeda sudaryti daugiau nei 35 kontraktus tarp užsienio įmonių.

Your browser is blocking some features of this website. Please follow the instructions at http://support.heateor.com/browser-blocking-social-features/ to unblock these.