Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose veikiančio Verslo vadovų klubo svečias buvo itin laukiamas ir įdomus pašnekovas – mobiliųjų aplikacijų platinimo bendrovės „GetJar“ įkūrėjas ir vadovas Ilja Laurs. Jis pripažintas „Europos metų vadovu 2011“, pelnęs Pasaulio ekonomikos forumo „Technologijų pionieriaus 2011“ titulą, yra laikomas vienu ryškiausių ir įtakingiausių pasaulio telekomunikacijų srities atstovų. Prie viso to derėtų pridurti – kaunietis.
Ilja Laurs prisipažino, kad šiuo metu viena iš jam svarbiausių misijų yra savos patirties ir žinių sklaida Lietuvoje.
Kokie požiūrio į verslumą skirtumai Lietuvoje ir Vakaruose? Ar verslininku reikia gimti? Kokie pagrindiniai Jūsų sėkmės dėsniai? Kaip įsivaizduojate savo verslą ir verslo plėtrą elektroninėje erdvėje po 5-10 metų? Šie ir kiti verslo vadovų klausimai Iljai Laursui tapo atviro ir nuoširdaus pokalbio ašimi, o vieno sėkmingiausių pasaulyje lietuvių atsakymai griovė daugelį pas mus įsigalėjusių požiūrių ir mitų.
Pasak I. Laurso, Lietuvoje paplitęs verslininkų siekis uždirbti pelno ir gauti dividendus. Vakaruose – tai jau pasenęs požiūris, orientuojamasi į vertės kūrimą. Esant tokiai verslo filosofijai, net „vokelių“ problema tampa niekine, nes slėpti verslą šešėlyje yra paprasčiausiai nuostolinga. Atsakydamas į klausimą, ar verslininku gimstama, ar tampama, I. Laurs išskyrė vieną būtiną asmenybės bruožą – toleranciją rizikai ir aukštą atsakomybės laipsnį. „Verslas yra ne lyderystė ir ne vadovavimas. Tai yra rizika. Jeigu žmogus paniškai bijo rizikos ir atsakomybės už sprendimus ir pasekmes, jis versle jausis blogai“, – įsitikinęs I. Laurs.
Jo manymu, šiandien jau nebūtina išmanyti viską, būti kompetentingam visose srityse. „Ir iš vieno pranašumo gali išauginti didžiulę vertę. Pavyzdžiui, tylus, kuklus, nebendraujantis, bet puikiai išmanantis kompiuterių specialistas kompanijai gali būti ypatingai vertingas darbuotojas“, – sakė „GetJar“ įkūrėjas.
Kalbėdamas apie idėjas versle, I. Laurs netikėtai pareiškė, kad idėja versle yra niekas, svarbiausia – jos realizacija. „Juk skiriasi idėja nuskristi į mėnulį ir realus skrydis“, – aiškino Verslo vadovų klubo svečias.
Plačiau apie susitikimą – birželio mėnesio „Rūmų žiniose“.