Sausio 18 d. įvykę pirmieji šių metų „verslo pusryčiai“ tęsia tradiciją kartą per mėnesį KPPA rūmų ir pramonininkų atstovams „akis į akį“ su miesto vadovais aptarti verslui svarbias aktualijas. Šįkart dialogo temos buvo dvi: Hanzos dienų organizatorių ir verslo sąveika artėjančioje didžiausioje miesto šventėje ir nekilnojamojo turto mokesčio tarifai.
Gegužės 19-22 dienomis Kaune vyksiančiose tarptautinėse Hanzos dienose tikimasi sulaukti svečių iš maždaug 100 Europos miestų. Hanzos lyga, aktyviai veikusi XIII-XVI amžiuose, buvo ne tik prekybos organizacija, ji skleidė miestų savivaldos, humanizmo, bendruomeniškumo, savitarpio paramos idėjas.
„Daugumoje miestų, kurių delegacijos atvyks į Kauną, veikia prekybos, pramonės ir amatų rūmai, todėl reikia išnaudoti šiuos ryšius pakviečiant į šventę tų miestų verslininkus, prekybininkus, pramonininkus, įtraukiant juos į oficialias delegacijas, kad jie sužinotų, kokie verslai plėtojami Kaune“, – sakė Kauno PPA rūmų prezidentas prof. M. Rondomanskas.
Hanzos dienų metu mieste vyks šimtai renginių, pradedant Hanzos karnavalu, raitelių turnyru ir baigiant menininkų pleneru. Be koncertų, ugnies misterijų ir kitų šventei būdingų reginių, programoje numatytas ekonomikos forumas, kurio tema – inovatyvus miestas. Forumas, jo metu veiksianti kontaktų mugė, paroda yra ta erdvė, kurią šventės metu turi išnaudoti verslas.
Susitikime nemažai diskutuota apie nekilnojamojo turto mokesčius ir jų lengvatas Kaune. Pasak Finansų skyriaus vedėjo A.Lauciaus, Kauno miesto savaivaldybėješiuo metu taikomas nekilnojamojo turto mokesčio tarifas yra 0,9 proc. nekilnojamojo turto mokestinės vertės.Sumažintas – 0,6 proc. nekilnojamojo turto mokestinės vertės tarifas taikomas nekilnojamajam turtui, esančiam Laisvės alėjoje ir Senamiestyje ir mokesčio mokėtojų naudojamam vykdant tam tikrą apbrėžtą veiklą: knygų mažmeninę prekybą specializuotose parduotuvėse; mažmeninę prekybą suvenyrais specializuotose parduotuvėse; antikvarinių daiktų mažmeninę prekybą; viešbučių ir panašių laikinų buveinių veiklą; maitinimo ir gėrimų teikimo veiklą; komercinių meno galerijų veiklą (meno dirbinių eksponavimas ir pardavimas).1 proc. nekilnojamojo turto mokestinės vertės tarifas imamas už patalpas ir statinius, kurie yra nenaudojami arba naudojami ne pagal paskirtį arba yra apleisti, arba neprižiūrimi.
Rūmų vadovai teiravosi, kodėl nustatant tarifus „dingo“ anksčiau smulkiajam ir vidutiniam verslui taikytas lengvatinis 0,7 proc. nekilnojamojo turto vertės mokesčio lygmuo, kodėl apleisti, netvarkomi pastatai yra apmokestinami vos 0,1 proc. daugiau deramai prižiūrimas, remontuojamas ir tvarkomas turtas.
Miesto meras A.Kupčinskas paaiškino, kad 1 proc. yra maksimalus įstatymo leidžiamas lygmuo, todėl didinti jį ir tuo būdu priversti likimo valiai pastatus metusius savininkus juos tvarkyti savivaldybė negali. A. Lauciaus teigimu, 0,7 proc. tarifo buvo atsisakyta, nes juo Kaune pasinaudojo viso labo kelios SVV įmonės. Tai gerokai nustebino verslo atstovus, nes SVV sudaro apie 80 proc. visų verslo subjektų. „Tačiau jie nevaldo nekilnojamojo turto, dažniausiai yra tik nuomininkai, o mokestis taikomas savininkams“, – aiškino administracijos atstovai.
Po diskusijų nutarta jau vasario mėnesį tvirtinti naujus nekilnojamojo turto mokesčius Kaune ir numatyti lengvatas SVV įmonėms.
„Verslo pusryčių“ metu sugrįžta prie miesto Savivaldybės tarybos jau svarstyto ir nepriimto sprendimo neapmokestinti automobilių stovėjimo centre ir Senamiestyje po 17 val. Pasiūlyta šį klausimą Taryboje svarstyti dar kartą.
Savivaldybė taip pat laukia Rūmų ir pramonininkų pasiūlymų dėl rengiamo SVV paramos plano Kaune.