Verslininkas Andrius Vegys, septynerius metus dirbantis tekstilės sektoriuje, jau kurį laiką turėjo mintį pradėti dirbti sau bei pasiūlyti TOP prekę ar paslaugą, kuri būtų aktuali ir paklausi visada. A. Vegys gyvenime vadovaujasi vieno turtingiausių Lietuvoje verslininko, Arvydo Avulio, išsakyta mintimi, jog norint kurti verslą reikia ne kopijuoti, o ieškoti to, kas tau pačiam yra nepatogu ir bandyti išspręsti tą problemą, kad visiems būtų patogiau. Todėl 2017 m. sukūrė prekės ženklą AVINFI ir įkūrė įmonę, kurios pagrindinė veikla – skaitmeninė spauda ant natūralių ir sintetinių audinių: lino, viskozės, medvilnės, šilko, tencelio, pamušalų. Įmonės paslaugomis naudojasi rūbų dizaineriai, siuvimo įmonės, gaminančios drabužius ir namų tekstilę, individualių užsakymų teikėjai.
Anksčiau, dirbdamas su moteriškos aprangos prekės ženklu, A. Vegys pastebėjo, kad kiekviena kolekcija turi savo prekę – žvaigždę, kuri akimirksniu dingsta nuo prekių lentynų. Kartais to sėkmės priežastis būdavo gera gaminio konstrukcija, kartais – audinys. O pats geriausias derinys, kai ir gaminio konstrukcija gera, ir audinys geras. A. Vegys sako, kad net ir besikeičiant sezonams žmonės renkasi tai, kas yra nauja, bet kartu ir pažįstama bei patikima.
Verslininkas teigia, kad beveik neįmanoma naudoti tos pačios drabužio konstrukcijos jeigu pakeiti audinį, nes tuomet automatiškai pasikeičia vaizdas, tuo tarpu skaitmeninis spausdinimas leidžia naudoti tuos pačius audinius kitoms kolekcijoms tik jau su nauja išvaizda – nauju raštu. Be to, naudojant skirtingą raštą galima savo geriausios konstrukcijos gaminius pasiūlyti visiems klientų tipams. Įmonės vadovas teigia, kad gražaus arba negražaus rašto nebūna – yra tik skirtingi skoniai.
Verslo pradžioje AVINFI įkūrėjas neapsiribojo klientais Lietuvoje, bet, būdamas Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariu, pasinaudojo rūmuose veikiančio projekto Enterprise Europe Network galimybėmis. Verslininkas dalyvavo tarptautiniame B2B renginyje Latvijoje „Baltic Fashion and Textile Riga“, tekstilės įmonių verslo misijoje į Daniją, Kopenhagą, verslo partnerių ieškojo per tinklo duomenų bazę. Enterprise Europe Network dėka per metus įmonė sudarė 7 partnerystės susitarimus ir šiuo metu teikia paslaugas JAV, Jungtinės Karalystės, Airijos, Danijos, Švedijos, Estijos ir Latvijos gamintojams. Įmonė teigia, kad kai kurie kontaktai jau spėjo išaugti į ilgalaikį bendradarbiavimą. A. Vegys pastebėjo, kad vis daugiau partnerių atranda skaitmeninės spaudos ant tekstilės paslaugas kaip naują produkto išpildymo būdą bei džiaugiasi puikiais prekybos rodikliais. Skaitmeninės spaudos paslauga yra naudojama ne tik drabužių, bet ir namų tekstilės gaminiams ir aksesuarams gaminti. AVINFI gali spausdinti tiek įmonės kartotekoje esančius, tiek kliento siūlomus raštus. Didelis įmonės privalumas yra ir tai, jog jie gali dirbti ir su labai mažais, ir su dideliais užsakymais. Pasak A. Vegio, be darbo su žymiais prekių ženklais, dizaineriais, yra tekę spausdinti ir mylimus augintinius ar mėgstamus traktorius ant vaikiškos patalynės. „Visus klientus laikome partneriais – galbūt tai yra įmonės sėkmės paslaptis“, – svarsto A. Vegys.
Pasiteiravus, kiek svarbu išmanyti verslo kultūrą dirbant su skirtingomis rinkomis, AVINFI įkūrėjas teigia, kad kiekvienas klientas, net ir duodantis mažiausią užsakymą, jam yra svarbus. Ir nors visi žmonės skirtingi, A. Vegys teigia, kad versle svarbiausia WIN-WIN (liet. abipusės sėkmės) principas, todėl su kiekvienu klientu stengiasi būti atviras, sąžiningas, kuo daugiau bendrauti, nuolatos informuoti apie esamą situaciją, problemas ir t.t. A. Vegys pastebi, kad lengva dirbti su švedais, nes jie ramūs ir supratingi. Su latviais sieja panašus mentalitetas. Su partneriais lietuviais vienija bendras tikslas – sukurti kuo daugiau kokybiškų produktų, tinkamų eksportui. Verslo sėkmę lemia ir tai, kad jie neieško pirkėjų, o ieško partnerių. Visi AVINFI klientai yra jų partneriai.
AVINFI klientų ratas ženkliai didėja tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, tačiau kurti savo verslą reikia ne tik daug žinių, didžiulio tikėjimo sėkme, neskaičiuojamų darbo valandų, bet ir nuolatinių investicijų. Verslininkas plečia teikiamų paslaugų asortimentą ir nuo 2020 metų klientams siūlo spaudą ant trikotažinių natūralių audinių, audinių su elastanu bei labai plonų audinių (šilko, šifono ir kt.).
AVINFI savininkas planuoja ir toliau dalyvauti Enterprise Europe Network projekto organizuojamuose tarptautiniuose verslo kontaktų renginiuose, planuojamose misijose, nes mato didžiulę naudą . Įmonė jau užsiregistravo dalyvauti viename didžiausių tekstilės sektoriaus renginių Amsterdame „EU Fashion Match 9.0 @ MODEFABRIEK 2“ bei „Fashion Match Dusseldorf 2020“ Vokietijoje. „Vystant verslą reikia išnaudoti visus pasiūlymus ir galimybes, nes niekada nežinai, kam gali prireikti tavo paslaugos“, – naudotis suteikiamomis galimybėmis ir kitiems pataria A. Vegys.