Asociacija „Šviesuva“
UAB „Pirmas žingsnis“, konferencijų salėje
Kaunas, Raudondvario pl. 150
2014 m. balandžio 10 d. (ketvirtadienis)
16.00 – 17.30
ALEKSANDRAS ŽARSKUS : PASAULĖŽIŪRA, SVEIKATA IR LIKIMAS.
Jeigu medicininės laisvės mes neįrašysime į Konstituciją, tai ateis laikas, kai medicina taps pagrindiniu diktatoriumi. Mūsų Respublikos Konstitucijoje turi būti specialiai pažymėta medicininė laisvė, kaip ir religinė laisvė. |
Atrodo, kad medicinos diktato laikai jau atėjo.
Ar suspėsime įrašyti į Konstituciją teisę į laisvę nuo medicinos monopolio, teisę pasirinkti kitokias galimybes? Jei demokratija iš tiesų yra demokratija, tai šalia teisės kažkuo naudotis ar pasirinkti, turi būti ir teisė nesinaudoti. Priešingu atveju teisė tampa prievarta.
Šiuolaikinė medicina tapo religija, kuria tiki ir pasitiki dauguma žmonių. Medicinos religija yra grynas materializmas, tačiau ja tiki net dvasiškiai. Fizika jau vaduojasi iš materializmo gniaužtų, bet medicinoje žmogus suvokiamas ir gydomas vien tik kaip fizinis kūnas. Būtent tokioje pasaulėžiūroje gali sėkmingiausiai klestėti medicininis verslas, nes jei žmogus vien tik kūnas, tada visos su sveikata susijusios paslaugos yra parduodamos ir perkamos.
Aleksandras Žarskus: Kauno tautinės kultūros centro lektorius, etnologas, kultūrologas, knygų bei staipsnių autorius. Garsėja savo paskaitomis visoje šalyje, įžvalgomis, knygomis, straipsniais bei gyvenimo pozicijos tvirtumu. Vadinamas mūsų laikų Vydūnu.
A. Žarskus savo paskaitose, knygose bei straipsniuose kelia gilius humanizmo klausimus, dažnai jie sulaukia lavinos kritikos, pasipiktinimo, naujų klausimų, jo teiginiai verčia iš naujo apsispręsti, svarstyti, ginčytis. Lektorius skaito paskaitas iš parengtų ciklų „Šeimos gyvenimo papročiai ir šiuolaikinis žmogus“, „Vidinis žmogaus pasaulis ir Endoekologija“, „Psichologinis savęs pažinimas“ , „Sąmonė ir pasaulėvaizdis“.
Jo paskaitos yra labai populiarios, gilios, jos konpektuojamos, įrašinėjamos ir plačiai aptarinėjamos.
Daugelio knygų autorius. Kai kurios:
„Rėdos knyga. Baltų kalendorinės šventės“, 2009.
„Gimimo slėpinys“, 2009.
„Mityba virsminiu laikotarpiu“, 2010.
„Savęs ieškojimas“, 2012.
„Aš iki gimimo“ 3-asis pataisytas leidimas, 2014