Asociacija „Šviesuva“
UAB „Pirmas žingsnis“, konferencijų salėje
Kaunas, Raudondvario pl. 150
2014 m. rugsėjo 11 d. (ketvirtadienis)
16.00 – 17.30
Generalinis rėmėjas – Algimantas Astrauskas
Generalinė sezono paskaitų tema : „GEROVĖS VISUOMENĖ: KURKIME KARTU!
Virgilijus Skirkevičius: Vaistingųjų augalų receptai sveikatai stiprinti. Sveikos visuomenės vystymas yra būtina sąlyga norint pagerinti gyvenimo kokybę Lietuvoje. Už visuomenės gerovės kūrimą, už kitokį požiūrį į žmogų, V.Skirkevičiui 2009 m. suteiktas Lietuvos šviesuolio vardas. |
Farmacinkas, liaudies medicinos žinovas dažnai keliauja po Lietuvą skaitydamas paskaitas. Dėsto gydymo vaistažolėmis kursą LSMU podiplominių studijų gydytojams. Yra vienas populiariausių ir labiausiai laukiamų lektorių. „Šviesuvos“ auditorijai skaito ne pirmą kartą.
Jis – mokslininkas. Dalyvauja kuriant augalinius preparatus, kurie vėliau gaminami pramoniniu būdu. Medikamentų, kurie skirti virškinimo, nervų sistemų veiklai gerinti, pagalbinio priešvėžinio preparato bendraautoris. V.Skirkevičius tobulina vieno širdžiai skirtų preparatų sudėtį; dalyvavo kuriant pagalbinę priemonę vėžiui gydyti, kitus vaistus. Mokslo tyrimų apie gydomąjį vaistažolių poveikį nėra daug. Žolininkai įsitikinę, jog kiekvienoje žolėje slypi paslaptis, kurią įminęs žmogus gali padėti sau ir kitiems.
Vaistažolių tyrimus vykdo mokslo šakos: augalų biologija, chemija, farmakologija ir klinikiniai mokslai. Laboratorijose atliekami tyrimai, kuriais stengiamasi patikrinti ir iš naujo atrasti gydomąsias vaistažolių savybes. Mėginimai išsiaiškinti, kokios vaistažolės yra veiksmingos ir nekenksmingos, šiuo metu klesti Europoje ir ypač – Azijos šalyse, kuriose jie siejami su šalių nacionaline plėtra ir yra pagrindinė biotechnologinių tyrimų sritis. Svarbus aspektas ‒ dalinimasis informacija apie vaistažoles tarp skirtingų šalių žolininkų ir tyrėjų. Gali būti, jog vienos šalies teritorijoje augantys augalai yra vertingi visai žmonijai, o tyrimus su jais gali atlikti tik kitoje šalyje dirbantys mokslininkai, turintys pažangesnes technologijas. Vaistažolių tyrimai sumažintų šalutinio neigiamo poveikio galimybę, užtikrintų efektyvumą; suteiktų galimybę įtraukti vaistažoles į šiuolaikinės medicinos praktiką. Lietuvoje taip pat vykdomi mokslo tyrimai, nagrinėjantys vaistažolių verslo galimybes kaimo vietovėse.