• KTU tarpdisciplininio prototipavimo laboratorijų centro dirbtuvių pasiūlymai
  • KTU tarpdisciplininio prototipavimo laboratorijų centro dirbtuvių pasiūlymai

    Komercinis pasiūlymas:

    Žiedinės ekonomikos inovacijų kūrimo dirbtuvės

    Viena iš svarbiausių globalių megatendencijų yra klimato kaita ir gamtinės aplinkos būklės blogėjimas, keliantis rimtus, negrįžtamus pokyčius, kurie daro ir darys įtaką žmonėms, ekonomikai ir ekosistemoms visame pasaulyje. Tačiau jau pradedama suprasti, kad reikia atsakingiau ir tvariau organizuoti žmogaus veiklą planetoje. Žiediškumas – tai naujos kartos ekonomikos principas, galintis padidinti konkurencinį verslo pranašumą. Europoje jis jau tapo būtinybe. Europos Sąjungos Žaliojo kurso įgyvendinimo kontekste, žiedinio dizaino taikymas apima ne tik gamybos išteklių ar technologijų sritis, bet ir sistemų veikimo schemų pertvarkymą. Visgi, pastebima, kad žiedinė produktų ir paslaugų transformacija daugumai įmonių kelia daugybę iššūkių, gajūs žiedinio dizaino mitai, trukdantys keisti savo požiūrį ir strategiją.

    Problema:

    perėjimas prie žiedinės ekonomikos yra sudėtingas procesas, vienu metu reikalaujantis ir gilių sisteminių permainų ir greitų pokyčių. Praktikoje perėjimas prie žiediškumo ir tvarumo yra per lėtas.

    Dirbtuvių tikslas:

    supažindinti, kaip į egzistuojantį ar naują verslo modelį integruoti žiedinio dizaino principus, kurti ir tobulinti produktus bei paslaugas, mažinant aplinkos taršą ir kartu generuojant pelną.

    Dirbtuvių turinys:

    • Žiediškumo principų pristatymas ir sisteminis įvertinimas;
    • Praktinė sesija: dirbtuvių dalyviai, individualiai ir grupėse, atliks sisteminį įmonės veiklos ir kuriamo produkto/paslaugos įvertinimą, žiediškumo principų pritaikymą, remiantis Circuloop metodika;
      Daugiau apie žiedinio dizaino pritaikymą versle: https://circuloop.lt/app/#/
    •  Apibendrinimas.

     

    Dalyviai ne tik įgis bendrinių žinių apie žiedinę ekonomiką ir žiedinį dizainą, bet ir praktiškai patirs dizaino įrankių veikimą sau artimame savo įmonės veikimo kontekste. Dizaino įrankiais kuriami pokyčiai – ne vien kultūriniai. Pasitelkiant kūrybiškus metodus, siekiama apčiuopiamų rezultatų: dalyviai išmoks suplanuoti ilgalaikės žiedinio dizaino intervencijos logiką ir pritaikyti ją savo įmonėje.

    Trukmė – iki 3 val.


    Komercinis pasiūlymas:

    Strateginio dizaino dirbtuvės „Galimybių aibė“

    Pasaulį veikia globalios jėgos, o geresnis jų supratimas leidžia kontekstualizuoti ir permąstyti tiek valstybių ar visuomenių, tiek ir konkrečių sektorių ar įmonių ateities raidą, nustatyti kylančias grėsmes ir galimybes. Mus supantį pasaulį jau tapo įprasta apibūdinti terminu „VUCA“ [1] (angl. Volatility, Uncertainty, Complexity and Ambiguity, liet. nepastovumas, netikrumas, sudėtingumas ir neapibrėžtumas). Tokiame pasaulyje veikiančios gamtinės ir mūsų sukurtos sistemos yra vis išbandomos. Kartu atsiranda poreikis įvairiems judėjimams, veiksmams, kurie greičiau adaptuotųsi pagal kintančio, neapibrėžto, kompleksiško pasaulio tvarką.

    Jungtinis tyrimų centras išskyrė 14 svarbiausių globalių megatendencijų [2], kurios daro ir darys įtaką žmonėms, ekonomikai ir ekosistemoms. Įsigilinus į šiuos procesus, galima pastebėti ne tik iššūkius arba rizikas, tačiau ir identifikuoti galimybes, tapti labiau pasiruošusiais ateičiai (ang. future proof).

    [1] https://en.wikipedia.org/wiki/VUCA
    [2] https://strata.gov.lt/wp-content/uploads/2024/01/20220228-pirmine-megatendenciju-analize.pdf

    Dirbtuvių tikslas:

    supažindinti su megatendencijomis, aptarti jų svarbą ir poveikį, identifikuoti jų teikiamas galimybes. Strateginio dizaino įrankių dėka, dalyviai susipažins ir praktiškai įvertins savo veiklą VUCA kontekste.

    Dirbtuvių turinys:

    • Megatendencijų pristatymas ir jų poveikio vertinimas;
    • Praktinė sesija – „Galimybių aibė“. Sesijos metu dalyviai dirbdami individualiai ir grupėse nustatys: ką matome dabar – kokie pokyčių signalai leidžia identifikuoti ateičių įvairovę? kaip tai susiję – kokie galimi ateities scenarijai formuojasi ateities horizonte? ką reikėtų daryti šiandien – kaip išnaudoti scenarijų teikiamas galimybės?
    • Apibendrinimas.

     

    Trukmė – iki 3 val.

Skip to content