Asociacija „Šviesuva“
UAB „Pirmas žingsnis“, konferencijų salėje
Kaunas, Raudondvario pl. 150
2013 m. gegužės 16 d. (ketvirtadienis), 16.00 – 17.30
Gyd. Valdonė Valienė: Kaip susigrąžinti jaunystę?
Dauguma žmonių, jei tik galėtų ką pakeisti savo gyvenime, pirmiausia stengtųsi susigrąžinti jaunystę: patobulintų kūno linijas ir atsikratytų nereikalingų kilogramų. Deja, gyvenime stebuklų būna taip retai… Nors literatūros šia tema apstu, tačiau teoriniai patarimai mažai teatneša naudos. Šeimos gydytoja Valdonė Valienė savo pavyzdžiu įrodė, kad jaunystę galima susigrąžinti. Savo sėkmės istoriją ir patarimus Valdonė Valienė surašė knygoje „(Ne)Stebuklingas būdas lieknėti“.
„Dabar tikrai žinau, kad gyvenime daug ką gali pasiekti, reikia tik labai panorėti“, – sako gydytoja Valdonė Valienė. Žmonių galimybės ir motyvacija, ką nors pakeisti gyvenime, pavyzdžiui, pagerinti savo kūną, padaryti jį patogiu, labai skiriasi. Profesionalūs sportininkai nori pagerinti savo rezultatus. Žmonės, niekada anksčiau nesportavę, nori atgauti prarastas funkcijas, pavyzdžiui, užsirišti batų raištelius, neuždusus užlipti į penktą aukštą. „Kodėl atėjau į klubą pas asmeninį trenerį, o po kelių savaičių – pas dietistę? Prisipažinsiu, neprisimenu. Lyg ir buvo galima gyventi. Matyt susidėjo daugelis dalykų: jau kelis mėnesius vartojau vaistus nuo padidėjusio arterinio kraujo spaudimo, buvo padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje, skaudėjo juosmenį, jaučiausi per stora, sunki ir nerangi“, – pasakoja Valdonė. Pirmosios treniruotės atrodė beviltiškos. Valdonė nieko neįstengė atlikti, veidas rausdavo, tarsi mėlynavo, pulsas dažnėdavo nuo menkiausio fizinio krūvio. Per dieną nenuleisdavo akių nuo laikrodžio, kada vėl galės suvalgyti tuos, kaip jai tada atrodė, kelis gramus neįprasto maisto: košių, daržovių, vaisių. „Kad alkis taip nekankintų, vakarais save apgaudavau, kuo skubiau valydama dantis ir guldama miegoti“, – kalbėjo Valdonė.
Svarstyklės rodė, kad svoris krenta taip, kaip numatyta, tačiau matomų išorinių pokyčių teko palūkėti. Arterinis kraujo spaudimas sunormalėjo numetus 3 kg kūno svorio. „Staiga vieną dieną pasipylė komplimentai: sulieknėjusi, pagražėjusi, atjaunėjusi. Rodos dar vakare buvau tokia „sunki“, o rytą jau liekna. Iki šiol stengiuosi prisiminti, kada tai įvyko“, – džiaugsmingai kalbėjo Valdonė Valienė. Valdonė Valienė siekia pasidalyti žiniomis, kurios jai padėjo nelengvame pokyčių kelyje. „Svorio kontrolė be galo sudėtingas procesas, kuriam įtakos turi genai, socialinė aplinka, tradicijos, žinios, tinkamo maisto prieinamumas ir kita. Rezultatų galima pasiekti veikiant įvairias grandis“, – pasakoja moteris.
Sveikos gyvensenos principai seniai žinomi, jų veiksmingumas įrodytas. Tik Pasaulio Sveikatos Organizacijos (PSO) skelbiamos „sausos“ rekomendacijos ne visada suprantamos net medikams. Knygoje „(Ne)Stebuklingas būdas lieknėti“ skaitytojai ras praktinių patarimų, kuriuos knygos autorė išbandė pati ir kurie davė puikių rezultatų. Bus aptariami pagrindiniai kūno svorio valdymo elementai: kaip apskaičiuoti kūno masės indeksą, kaip sudaryti mitybos planą, fizinio aktyvumo principus, kaip keisti elgseną: įsiklausyti į savo norus ir poreikius, nusistatyti realius tikslus, vengti aplinkos, kurioje persivalgoma. „Nepalankus savęs vertinimas atvirkščiai proporcingas kūno svoriui.
Laikas pradėti save gerbti ir mylėti. Tikiuosi jus paskatinti savo labui imtis veiksmų, kurie iš tikrųjų padeda sulieknėti, būti sveikiems ir gražiems. Gali pasirodyti, kad knyga skirta tik moterims. Sveikos gyvensenos principai galioja ir vyrams“, – sako knygos autorė Valdonė Valienė. Norman Vincent Peale kartą pasakė, kad visi sėkmingi žmonės turi tikslą. Niekas negali nieko pasiekti, jei nežino, kur nori eiti, kuo nori būti arba ką nori padaryti. Knyga „(Ne)Stebuklingas būdas lieknėti“ gali padėti siekti jau užsibrėžto tikslo – gyventi laimingai ir susigrąžinti jaunystę.