• Erasmus verslo mentorystės programa
  • Erasmus verslo mentorystės programa

    Kas yra Erasmus verslo mentorystės programa?

    “Erasmus jaunajam verslininkui (EYE)” – verslo mentorystės programa finansuojama ES lėšomis. Tai puiki galimybė jauniems ir ambicingiems žmonėms įgyti patirties iš patyrusių verslo profesionalų bei plėsti savo verslo žinias ir įgūdžius. Lygiai taip naujų įžvalgų ir idėjų gali pasisemti priimantis verslo mentorius. Šį patirtis prisideda abiejų dalyvių prie asmeninio ir profesinio tobulėjimo ir gali tapti raktu į sėkmę.

    Erasmus verslo mentorystės programa pradedančiajam verslininkui suteikia galimybę dirbti su patyrusiais ir motyvuotais vadybininkais ir profesionalais, kurie dalinasi savo žiniomis ir patirtimi. Mentoriai padeda suprasti verslo subtilybes, išmokti efektyviai bendrauti su klientais ar rasti naujas pardavimo ir rinkodaros strategijas.

    Tuo tarpu priimančiam jaunąjį verslininką, mentorius atveria duris naujoms galimybėms, kadangi ankstyvos stadijos startuoliai dažnai turi unikalių idėjų ir geba esantį vertinti išorės akimis. Ši programa suteikia vertingos praktinės patirties mentorystės srityje, skatina verslo inovacijas ir megzti partnerystes svetur. 

    Dėl šių ir daugelio kitų priežasčių tiek pradedantys startuoliai, tiek patyrę verslo atstovai dažnai renkasi šią programą verslo plėtrai, kūrimui ar tiesiog apsikeisti žiniomis.

    Erasmus verslo mentorystės programos sėkmės istorijos

    Erasmus verslo mentorystės programa jau duoda puikių rezultatų ir pasiekimų. Čia yra keletas sėkmės istorijų, kurios įrodo šios programos vertę ir potencialą:

    1. Alonos siekis atidaryti savo rinkodaros agentūros verslą.

    29 metų jauna verslininkė iš Ukrainos Alona Popova dirbo rinkodaros ir produktų valdymo srityje, o karjerą kūrė Ukrainos švietimo įmonėje. Alona ketino įkurti savo rinkodaros agentūrą, kuri padėtų panašioms įmonėms augti, tačiau dėl karinės situacijos šalyje buvo priversta palikti gimtąjį miestą. Iš draugės išgirdusi apie programą „Erasmus jauniesiems verslininkams“, ji suprato, kad tai jos galimybė išmokti kurti norimą verslą Europoje. Susipažinusi su Romanu Navarro, patyrusiu verslininku iš Ispanijos iškart žinojo, kad nori dalyvauti programoje jo ispanų kalbos mokykloje. Iš šios partnerystė sišlošė abi pusės. Romanui reikėjo naujo žvilgsnio į esamą verslą ir pagalbos rinkodaros srityje, o Alona tam buvo paskyrusi 8 savo gyvenimo metus, kasdien dirbdama su mokyklomis. Be to, ji jau mokėsi ispanų kalbos. Taigi 2023 m. liepą prasidėjo 3 mėnesių mainai. 

    2. Mykhailo Shtopko inovacijų ir tarptautinio bendradarbiavimo kelionė

    20-metis Michailas Štopko yra neuroninių tinklų specialistas iš Ukrainos. Jis su dideliu entuziazmu ir žinių troškimu pradėjo „Erasmus jauniesiems verslininkams“ kelionę Limasolyje (Kipras). Viešnagės Limasolyje metu Mykhailo netruko pasinerti į vietos verslo kultūrą. Jis suprato, kaip svarbu suprasti unikalią Kipro rinkos dinamiką ir specifines verslo veiklą reglamentuojančias taisykles. Per tris bendradarbiavimo mėnesius Mykhailo Shtopko ir Antonis Ellinas ne tik pasiekė, bet ir viršijo visus ambicingus tikslus, kuriuos buvo užsibrėžę savo partnerystei. Limasolyje praleistas laikas pasižymėjo nepalaužiamu Mykhailo atsidavimu pažangai ir naujovėms. Ši partnerystė sukūrė 1 naują įmonę bei 7 komercinius užsakymus. 

    Kaip dalyvauti Erasmus verslo mentorystės programoje?

    Dalyvauti Erasmus verslo mentorystės programoje yra labai paprasta. Tiek nauji, tiek patyrę verslininkai, norintys dalyvauti mainų programoje, turi pateikti paraiškas registracijos sistemoje ir pasirinkti pageidaujamą vietos kontaktinį punktą. Vietos kontaktinis punktas turi veikti verslininko gyvenamosios vietos valstybėje, kadangi jis bus jūsų patarėjas ir kontaktinis punktas viso proceso metu. Verslininkai, gyvenantys vienoje iš kelių šalių, kuriose nėra vietos kontaktinių punktų, gali registruotis kitos pasirinktos Europos valstybės kontaktiniame punkte.

    Štai žingsniai, kuriuos turite atlikti, norėdami tapti dalyviu:

    1. Parengti savo paraiškos dokumentus anglų kalba: gyvenimo aprašymą (CV), motyvacinį laišką, o naujiems verslininkams – dar ir verslo planą;
    2. Užsiregistruoti užpildant anketą internetu (nuoroda) ir pateikti savo CV bei verslo planą (tik naujiems verslininkams);
    3. Užmegzti ryšį su nauju arba priimančiuoju verslininku užsienyje (dvi galimybės):
    1. a) jūs pasiūlote savo vietos kontaktiniam punktui naują arba priimantįjį verslininką, su kuriuo jau palaikote ryšį, arba
    2. b) jūs ieškote naujo arba priimančiojo verslininko elektroniniame kataloge padedant jūsų vietos kontaktiniam punktui;
    1. Susitarti su nauju arba priimančiuoju verslininku dėl darbo ir mokymosi projekto (t.y. dėl mainų datų, tikslų ir veiklos plano) ir pateikti šią informaciją savo vietos kontaktiniam punktui;
    2. Pasirašyti dokumentą dėl kokybės įsipareigojimo: visos dalyvaujančios šalys turi pasirašyti (elektroniniu būdu) dokumentą dėl kokybės įsipareigojimo (nuoroda). Jei esate naujas verslininkas, jūs taip pat turite sudaryti finansavimo sutartį su savo vietos kontaktiniu punktu;
    3. Viešnagės užsienyje pradžia: mainų trukmė gali būti nuo vieno iki šešių mėnesių, su galimybe padalyti viešnagę į savaitės trukmės laikotarpius (su sąlyga, kad visas laikotarpis neviršys dvylikos mėnesių);
    4. Finansinė parama naujam verslininkui bus išmokėta dalimis atsižvelgiant į sutartį, kurią jis pasirašė su savo vietos kontaktiniu punktu.

    Vaidmuo programoje

    Į programą isitraukia mentoriai yra patyrę verslo profesionalai, kurie nori dalintis savo žiniomis ir patirtimi su jaunais ir motyvuotais verslo startuoliais, yra atviri naujovėms ir partnerystėms. Mentorių vaidmuo programoje yra labai svarbus, kadangi:

    • Mentoriai teikia patarimus ir paramą, padedančią išspręsti verslo iššūkius ir problemas. Jie dalinasi savo žiniomis ir pamokomis, kurios yra svarbios startuojančio verslo sėkmei.
    • Mentoriai yra tarsi palaikymo šaltinis: jie stebi pradedančiųjų verslininkų pažangą, suteikia grįžtamąjį ryšį ir padeda spręsti  problemas ar sunkumus.

    Tuo tarpu norintys dalyvauti programoje pradedantys verslininkai žingeidūs, turi unikalių idėjų, motyvuoti prisidėti prie priimančio verslo sėkmės ir išlaikyti partnerystę programai pasibaigus. Jų vaidmuo:

    • Šviežias žvilgsnis į esamą verslą, analizė ir gilinimasis į sėkmes ir nesėkmes. Ši savianalizė dažnai primena mentoriams apie senai išmoktas pamokas ir jas atgaivina. 
    • Jauni startuoliai dažnai turi unikalių žinių ir idėjų, kurių nebūtinai turi esamo verslo komanda, todėl ši informacija gali pasitarnauti gerinant eamus įmonės procesus ar kuriant inovacijas ar tiesiog žengiant į naujas rinkas.

    Programos ištekliai ir parama

    Erasmus verslo mentorystės programa teikia daugybę išteklių ir paramos priemonių, kurios padės jums plėsti savo verslo žinias ir įgūdžius. Štai keletas išteklių, kuriuos galite naudoti:

    • Mokymų ir seminarų programa  – Erasmus verslo mentorystės programa organizuoja mokymus ir seminarus, kuriuose galite gauti vertingos informacijos ir patarimų apie verslo valdymą, rinkodarą, finansus ir kitas svarbias sritis. Šie mokymai padės jums plėsti savo žinias ir įgūdžius bei įgyti naują informaciją.
    • Verslo tinklai ir bendruomenės – Erasmus verslo mentorystės programa suteikia galimybę susipažint.

    Potencialiems kandidatams rekomenduojama atidžiai perskaityti registracijos vadovą (naujo verslininko vadovas//priimančiojo verslininko vadovas), kad prieš pradėdami registraciją turėtumėte po ranka visą reikalingą informaciją.

    Dėl platesnės informacijos visada kreipkitės: erasmus@efektasgroup.com

    Arba svetainėje: https://www.erasmus-entrepreneurs.eu

Skip to content