Spalio 13 d. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius, viceprezidentas Vydas Damalakas dalyvavo susitikime su LR Ekonomikos ir inovacijų ministre Aušrine Armonaite bei Energetikos, Finansų viceministrais, Valstybinės mokesčių inspekcijos, INVEGA, Ignitis bei verslo asociacijų vadovais.
Ministrė Aušrinė Armonaitė pristatė „Finansavimo verslui galimybės energetinės krizės metu”. Prezidentas Zigmantas Dargevičius padėkojo, kad ministrė įsiklausė į verslininkų iškeltas problemas susitikimo Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų metu. Rūmai aktyviai atstovavo verslo interesams energetikos klausimais organizuotuose susitikimuose su Ekonomikos ir inovacijų, Energetikos, Finansų ministerijų atstovais, taip pat teikdami pozicijas raštu. Susitikimo metu Prezidentas Zigmantas Dargevičius atkreipė dėmesį, kad nėra numatyta jokios priemonės kompensuoti dujų kainą. Šiuo klausimu planuojama organizuoti atskirą susitikimą.
Su finansavimo verslui galimybėmis energetinės krizės metu kviečiame susipažinti čia. Tinkami sektoriai subsidijai energetiškai imlioms įmonėms čia.
Taip pat verslo pagalbos pakete numatyta ir 600 mln. eurų saulės elektrinių diegimui. Tikimasi, kad tai padės užsitikrinti energetinę nepriklausomybę bei sumažinti verslo energetines sąskaitas.
Be to, Vyriausybė, atsižvelgdama į su sunkumais susiduriančius sektorius, siekia pratęsti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą pusmečiui iki 2023 metų II ketvirčio pabaigos maitinimo ir kultūros, poilsio ir sporto renginių bei atlikėjų paslaugoms. Apgyvendinimo paslaugoms lengvatinį 9 proc. PVM siūloma pratęsti neribotam laikui. Šie pasiūlymai pateikti svarstyti Seimui.
Ministrė ragina verslą aktyviai naudotis investicinėmis paramos priemonėmis, kurios duos ilgalaikį rezultatą. Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki 2023 m. pabaigos ekonomikai stiprinti yra suplanavusi beveik 1 mlrd. eurų. Iš jų žalesnei ekonomikai numatyta 268 mln. eurų. Jau startavo pirmieji kvietimai – pramonės įmonės, dalyvaujančios apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemoje, gali kreiptis finansavimo energijos vartojimo efektyvumą didinančioms gamybos technologijoms diegti, taip pat saulės ir vėjo jėgainėms įsigyti ir įsirengti. Paskelbtų kvietimų vertė – 40 mln. eurų.
Žaliajai ekonomikai skatinti iki 2023 m. pabaigos suplanuota paskelbti dar 9 kvietimus už daugiau kaip 228 mln. eurų. Išsami informacija apie ministerijos planuojamas ekonomikos stiprinimo priemones – čia.
20221013_EIM_Finansinės galimybės verslui energetikos krizės metu