Kviečiame susipažinti su Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo planu. Derinimas su visuomene vyksta iki 2021 m. kovo 8 d. Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo planą rasite ČIA.
„Žaliasis kursas, skaitmenizacija ir švietimas – trys pagrindiniai Vyriausybės prioritetai. Pirmasis susijęs su klimatui neutralios ekonomikos atsiradimu, pokyčiais žemės ūkyje, transporto srityje. Skaitmeninėje darbotvarkėje keliame sau tikslą atverti kuo daugiau duomenų ir kuo daugiau sprendimų priimti jais remiantis, nustoti tobulinti skirtingų institucijų kuriamas elektronines sistemas, o suderinti jas taip, kad teiktų naudą verslui ir valstybei. Na ir, žinoma, ilgalaikiškiausias darbas – sutartis tarp politinių partijų dėl švietimo ateities. Švietimo reformos Vyriausybė per savo kadenciją nespės įgyvendinti, tad tikslas yra susitarti, kad atėjus naujai valdžiai reforma būtų tęsiama, o ne kuriama iš naujo“, – sako premjerė Ingrida Šimonytė.
Ministrė Pirmininkė ir Vyriausybės kanceliarija sulaukė rašytinių siūlymų dėl darbo plano iš daugiau nei 30 asociacijų ir organizacijų. Rengdami pasiūlymus dėl Vyriausybės darbo plano, su socialiniais ir ekonominiais partneriais bei visuomene konsultavosi visi ministrai. Praeitą ir šią savaitę buvo surengtos šešios nacionalinės konsultacijos dėl Vyriausybės prioritetų ir numatomų darbų, atvirų duomenų ir skaitmeninės transformacijos, regionų politikos, žaliojo kurso, atviros teisėkūros, įrodymais grįsto viešojo valdymo, viešojo valdymo reformos, debiurokratizacijos ir strateginio valdymo, sveikatos ir socialinės apsaugos, švietimo, mokslo ir inovacijų klausimais (apie 500 dalyvių). Per konsultacijas sulaukta daug vertingų pastabų ir pasiūlymų, į kuriuos pasistengta atsižvelgti.
Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo planą sudaro Vyriausybės lygio jos programą įgyvendinantys veiksmai ir svarbiausieji tarpinstitucinio koordinavimo reikalaujantys darbai. Kiekvienam Vyriausybės programos prioritetui įgyvendinti yra numatyti ministrų strateginę darbotvarkę realizuojantys darbai. Į Vyriausybės darbo planą neįtraukti, bet Vyriausybės programiniams įsipareigojimams svarbūs darbai bus įgyvendinti institucinio (ministerijų) lygio veiksmais, kuriuos ministrai įtrauks į ministerijų strateginius veiklos planus.
Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo planą numatyta svarstyti ir tvirtinti Vyriausybės posėdyje kovo 10 d.
Patvirtinus Vyriausybės darbo planą, iki š. m. liepos 1 d. numatoma atnaujinti ir papildyti 2021–2030 metų nacionalinį pažangos planą (NPP), taip pat sutelkti dėmesį į NPP numatytų plėtros programų, jų priemonių ir projektų parengimą ir patvirtinimą, kad 2022 m. valstybės biudžeto projekte būtų numatytos lėšos svarbiausiems pokyčių (reformų) projektams ir jų įgyvendinimui.
Balandį bus baigta rengti Lietuvos paraiška Europos ekonomikos atsigavimo ir atsparumo fondui dėl svarbiausių Vyriausybės programoje ir jos darbo plane numatytų reformų žaliojo kurso, skaitmeninės transformacijos, viešojo valdymo, švietimo, mokslo ir inovacijų, sveikatos ir socialinės apsaugos stiprinimo srityse finansavimo.
Lietuvos Respublikos Vyriausybės informacija
Kilus klausimams ar pasiūlymams susisiekime: Daiva Vyšniauskienė, Verslo atstovavimo skyraus vadovė, 8 687 36240, daiva.vysniauskiene@chamber.lt