• Naujienos
  • Konferencijoje „GERVĖ 2023“: Aplinkos ministro S. Gentvilo pranešimas, dėmesys tvarumui, energetikos sprendimams ir žvilgsnis į ateitį – 3D namų spausdinimas Lietuvoje

    Artėjant pirmajam pavasario savaitgaliui, kovo 3-iąją, parodos „Namų pasaulis 2023“ lankytojai buvo kviečiami į jau tradicija tapusią konferenciją „Gervė 2023“, kuri skirta investuotojams, statytojams, nekilnojamo turto vystytojams, pramonės sektoriaus atstovams ir kitiems susijusiems verslams.

    Konferencijos „Gervė 2023“ organizatoriai – Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai – didžiausi rūmai Lietuvoje, šiuo metu vienijantys 800 įmonių Kauno ir Marijampolės regionuose, bei Rūmuose veikiantis Kauno verslo vadovų klubas – 43 įmonių vadovus ir savininkus vienijantis klubas.

    Šių metų konferencija „Gervė 2023“ – jau ketvirtoji, joje dalyviai išgirdo šešis pranešimus aktualiomis temomis, tokiomis kaip statybų reglamentavimo klausimai, energetikos politikos perorientavimas, Europos žalio kurso prioritetai – tvarumas, pagrįstas moderniomis, efektyviai išteklius naudojančiomis ir aplinką tausojančiomis technologijomis.

    Konferencijos pradžioje visus susirinkusiuosius sveikino Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų (KPPAR) prezidentas Zigmantas Dargevičius. Sveikinimo kalboje KPPAR prezidentas palietė ir šiuo laikmečiu, ne tik verslą, bet ir mus visus, užklupusius iššūkius, su kuriais susiduria visas pasaulis. Z. Dargevičius pabrėžė, kad norint juos įveikti, verslas turi būti vieningai susitelkęs. „Praėjusią savaitę, vasario 24 dieną, minėjome visai šalia mūsų – broliškoje valstybėje Ukrainoje vykstančio karo metines. Prieš trejus metus į naują realybę mus perkėlė pandemija. Šių įvykių pasekmes mes vis dar jaučiame šiandien, o kartu ir visas pasaulis: sutriko tiekimo grandinės, energetikos krizė, infliacija, sunkiai nuspėjamos tapo ir nekilnojamo turto rinkos prognozės bei statybų perspektyvos.  Ir visi pokyčiai paliečia ne tik mus, kaip asmenis, bet ir mus, kaip įvairių sektorių verslo atstovus. Tad šiandien verslui yra itin svarbu būti vieningai susitelkusiam, bendradarbiauti ir dalintis savo patirtimi, diskutuoti, dalyvaujant konferencijose, tokiose kaip ši – „Gervė 2023“ ir drauge ieškoti atsakymų į rūpimus klausimus, dalintis gerosios praktikos pavyzdžiais“, – kalbėjo Kauno PPAR prezidentas Z. Dargevičius.

    Kauno PPA rūmų tarybos narys, Kauno verslo vadovų klubo vadovas Mantas Raišys sveikindamas konferencijos svečius ir dalyvius neslėpė džiugesio, jog šis, investuotojams, statytojams, nekilnojamo turto vystytojams ir kitiems susijusiems verslams, skirtas renginys sulaukia vis didesnio susidomėjimo ir gausesnio dalyvių skaičiaus. Kauno verslo vadovų klubo vadovas Mantas Raišys atkreipdamas dėmesį ir pasidalindamas simboliniais pamąstymais, kreipėsi į susirinkusią auditoriją: „Šiandien ypatingai džiaugiuosi sveikindamas visus susirinkusius, nes kiek teko rengti, būtent ši, ketvirtą kartą organizuojama, 2023 metų konferencija „GERVĖ“  yra pati gausiausia. Kiekvienais metais, artėjant pavasariui, kada į Lietuvą sugrįžta gervės, jos, tarsi, – simbolis naujos pradžios. Jas pamatę statybininkai supranta, kad jau prasideda nauji metai statybų sezono. Tačiau gervė – tai ir neatsiejamas nuo statybų ir specialiai joms skirtas mechanizmas“, – simbolių sąsajas ir konferencijos svarbą aiškindamas kalbėjo M. Raišys bei džiaugėsi: „kaip kiekvieną pavasarį pranašaujančios gervės yra laukiamos, taip, kartu su jomis, yra laukiama ir konferencija „GERVĖ““.

    Šiųmetės konferencijos „GERVĖ 2023“ moderatorius, KTU Statybos ir architektūros fakulteto laboratorijų centro vadovas dr. Ernestas Ivanauskas pirmąjį pranešimą „Statybų sektorius 2023 metais: kuria kryptimi judėsime toliau“ tema kvietė pristatyti Lietuvos Respublikos aplinkos ministrą Simoną Gentvilą.

    Aplinkos ministras, prieš pristatydamas temą, tarė įžanginį sveikinimo žodį ir, antrindamas prieš tai kalbėjusiam Kauno verslo vadovų klubo vadovui Mantui Raišiui, pasakojo, kad būtent paukštis gervė puikuojasi Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos logotipe ir šis paukštis pasirinktas neformaliu aplinkosaugos sistemos simboliu.

    Konferencijoje Lietuvos Respublikos aplinkos ministras Simonas Gentvilas savo pranešime dalyviams išsamiau pristatė šiuos klausimus: Statybų kodeksas. Žemės politikos pertvarka. Renovacijos strategija ir ateitis, procesų skaitmenizavimas.

     

    Lietuvos energetikos agentūros patarėja Agnė Bagočiutė dalinosi įžvalgomis bei duomenimis tema „Energetika šiandien: iššūkiai išryškina galimybes”.

    „Klimato kaita, energijos kainos ir išteklių tiekimo sutrikimas rodo atsinaujinančių energijos šaltinių svarbą. Gaminantys vartotojai – tai galimybė kiekvienam pasigaminti elektros energiją, tai energiškai saugūs namai, atsparūs kainų svyravimams ir nepriklausomi. Iššūkiai išryškina ir energinio efektyvumo bei energijos taupymo aktualumą ir suteikia naujas galimybes.  Apie 45 mln. eurų ES lėšų skirta gyventojų ir įmonių įsirengiamų privačių įkrovimo prieigų daliai išlaidų kompensuoti.“

     

    UAB „Išmanūs sprendimai“ vadovas Dainius Balnionis kalbėjo tema Efektyvus elektros energijos vartojimas pagal (Nord Pool Lietuva) biržos kainos svyravimus pasitelkiant išmaniąsias sistemas“.

    „Brangstant elektros energijai ir atsiradus galimybei gauti elektros energiją pagal Nord pool biržos kainas, galime  ir sutaupyti. Krauti elektromobilius, baterijas, šildyti namus numatant, kada elektros kaina bus mažiausia. Tereikia nuskaityti sekančios dienos Nord Pool numatomą biržos kainą pagal valandas ir taip suplanuojant elektros įrenginių veikimą.“

     

    UAB „Via Solis“ vadovas Rimvydas Karoblis dalinosi įžvalgomis tema „CO2   emisijos mažinimas – verslo problema ar galimybė?“

    „Nepaisant  karo sukeltų iššūkių svarbos, klimato kaita išlieka didžiausia civilizacijos sukelta problema. Jos sprendimas yra ir  bus didžiausias iššūkis žmonijai, priversiantis keisti vartojimo įpročius, gyvenimo būdą, vertybes. Europos sąjungos ambicingi tikslai jau iškelti, pokyčiai neišvengiami. Kaip jiems pasiruošti?“, – kėlė svarbius klausimus UAB „ViaSolis“ vadovas.

     

    Arnoldas Antanavičius, nepriklausomas NT rinkos ekspertas pristatė „Būsto rinkos perspektyvos augančių iššūkių kontekste“.

    „Nekilnojamo turto  rinkoje matome nemažai pasvarstymų, bandymų nuspėti, kokie bus ateinantys mėnesiai ar metai. Dažnai remiamasi abejotinais šaltiniais ar netinkamais palyginimais“, – savo pranešime NT rinkos ekspertas A. Antanavičius dalijosi svarbiausiais aspektais, paaiškinančiais NT rinkos raidą bei aptarė įžvalgas, ko galime tikėtis šiais metais.

     

    Startuolio STRATO technologijų vadovas ir bendra įkūrėjas  Jokūbas Vaišvila savo pranešimu „3D namų spausdinimas Lietuvoje – ar ateitis dar toli?“ konferencijos dalyvius nukėlė į ateitį ir pateikė ne vieno vizualinio projekto pavyzdį, privertusį visą auditoriją nustebti ir susimąstyti, kada ši ateities vizija virs realybe? Ir ar – tai tikrai yra įmanoma? Ne vienas dalyvis, tikriausiai, kėlė sau tokį klausimą.

    „3D spausdinimo technologijos panaudojimo galimybės pastatų projektavime ir statyboje, skirtingi adityvinio gamybos būdai, medžiagos. Ar statybų industrija yra pasirengusi naudoti 3D spausdinimą plačiai, ar ši technologija vis dar yra ankstyvoje stadijoje?“.

     

    Diskusijoje – galimybė užduoti klausimus 

    Konferencijos dalyviai renginio metu vykusiose dvejose diskusijose galėjo užduoti pranešėjams jiems aktualius klausimus. Iš dalyvių gausos ir aktyvumo matyti, kad nekilnojamojo turto ir statybų tema išties aktuali ir įtraukianti, todėl renginio organizatoriai tikisi, kad jau tradicija tapusioje konferencijoje susitiksime ir kitais metais bei dėkoja renginio partneriams – parodai „Namų pasaulis 2023“ bei jos organizatoriui „Ekspozicijų centrui“.

Skip to content