• Naujienos
  • „MEKA-2015“: verslo ekspertais tapo Kauno A. Smetonos gimnazijos auklėtiniai

    „MEKA-2015“: verslo ekspertais tapo Kauno A. Smetonos gimnazijos auklėtiniai

    Gegužės 15 d. baigėsi daugiau nei mėnesį trukęs mokinių verslumo konkursas „MEKA-2015“. Visoms komandoms pristačius antrojo etapo užduoties rezultatus – inovacinius projektus – išrinkti nugalėtojai. Verslo ekspertų vardą iškovojo Kauno Antano Smetonos gimnazijos auklėtinių komanda „Smetoniečiai“, kuriems teko analizuoti UAB „Solidus mokslas“.

    Laimėtojų komandos atstovas Donatas Kukta sakė manantis, kad užduočių vykdymo procesas buvo pats naudingiausias iš visos dalyvavimo konkurse patirties. „Ne pristatymo rengimas, ne skaidrės, o būtent patirtis, kurią įgyji darydamas užduotį man atrodo pati vertingiausia“, – kalbėjo moksleivis, pridurdamas, kad būtų įdomu išgirsti iš pačių dėstytojų, ką jie mano apie pateiktas įžvalgas.

    Konkurso „MEKA-2015“ vertinimo komisijos pirmininkė, Kauno technologijos universiteto (KTU) Ekonomikos ir verslo fakulteto (EVF) Ekonomikos katedros profesorė Irena Pekarskienė negailėjo pagyrų nugalėtojams. Pasak jos, „Smetoniečiai“ užduotį atliko itin kruopščiai. Išsamiai aprašyta buvo tiek idėja, tiek jos įgyvendinimas. Tačiau lemiamu veiksniu tapo tai, ko neturėjo kitos komandos – labai išsami ir skaičiavimais pagrįsta sąmata. „Jau pristatymo metu iš jų užtikrinto kalbėjimo buvo aišku, kad komanda tikrai įsigilinusi į problemą ir žino, ką atsakyti į visus klausimus“, – pastebėjo I. Pekarskienė.

    Viena iš konkurso „MEKA-2015“ idėjos autorių, EVF dekanė prof. Edita Gimžauskienė džiaugėsi konkurso kokybe ir atliktų užduočių įvairiapusiškumu. „Tai nebuvo uždaviniai susiję vien su ekonomika ar matematika, tai nebuvo kažkas lokalaus versle – viskas buvo sistemiška, tarpkryptiška. Jūs žengėte labai svarbų žingsnį į priekį, tobulėdami kaip asmenybės“, – kalbėjo dekanė. Pasak jos, verslui šiandien reikia žmonių su tokiomis savybėmis, kokias buvo stengtasi ugdyti konkurso metu: gebančių matyti iš įvairių perspektyvų, kūrybiškų, generuojančių idėjas, tačiau tuo pačiu ir racionalių, gebančių įvertinti ir apskaičiuoti, kiek tos idėjos galėtų būti įgyvendintos realybėje.

    Panašias mintis dėstė ir kita konkurso sumanytoja, Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto (MGMF) dekanė, doc. dr. Bronė Narkevičienė. Padėkojusi visiems dalyviams, partneriams ir rėmėjams, ji išreiškė viltį, kad šis konkursas bus tikrai ne paskutinis ir dar daug kartų suvienys universitetus, mokinius ir verslo atstovus.

    UAB „Solidus Mokslas“ pirmos vietos laimėtojams padovanojo po dvi, antros ir trečios – po vieną pasirinktą programavimo pamoką. UAB „Acme Group“ mokinius apdovanojo savo produkcijos komplektais. Na, o nugalėtojų komandai atiteko pagrindinis, Kauno prekybos, pramonės ir amatų (KPPA) rūmų įsteigtas prizas – 400 eurų vertės UAB „Eura“ čekis pasirinktai kelionei. Kiekvienam „Smetoniečių“ nariui KPPA taip pat įteikė po vieną įmonės „Omniteksas“ 30 eurų vertės čekį.

    KPPA rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis pastebėjo, kad šiame konkurse dalyvavę moksleiviai prisilietė tik prie vienos iš daugelio verslo sferų, o sėkmingam verslui būtina išmanyti jas visas. Todėl B. Žemaitis palinkėjo dalyviams neskubėti ir pirmiausiai surasti save. „Ne visada žmonės pradėję verslą sėkmingai jį ir vysto, dažnai po kelių metų jie to nebenori ir nusprendžia, kad mieliau dirbs už fiksuotą atlyginimą. Kartais būna atvirkščiai – žmonės pražysta kaip verslininkai tik išėję į pensiją“, – kalbėjo B. Žemaitis. Taigi, pasak jo, šis konkursas tapo puikia proga mokiniams susipažinti su verslo pasauliu, o įgyta patirtis tikrai padės jiems renkantis tolimesnį karjeros kelią.


Skip to content