• Kvietimas Lietuvos įmonėms į JAV Gynybos departamento atstovų vizito Baltijos šalyse renginį Rygoje – „U.S. – Baltics Multilateral Engagement and Industry Day 2022.“

  2021 m. gruodžio mėn. Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir Jungtinių Amerikos Valstijų Vyriausybė pasirašė susitarimą dėl abipusių viešųjų pirkimų gynybos srityje. Šis susitarimas atveria naujas galimybes Lietuvos įmonėms, t.y. pritaiko išimtis iš JAV pirkimuose taikomų taisyklių „pirkti nacionalinį produktą“ pagal Pirkti JAV prekes ar paslaugas aktą (angl. Buy American Act) ir kitus JAV nacionalinius teisės aktus ir leidžia Lietuvos įmonėms dalyvauti viešuosiuose pirkimuose netaikant joms diskriminacinių reikalavimų.

  Tokį patį susitarimą yra pasirašiusios ir Latvija su Estija, tad 2022 m. spalio 26 d. Rygoje yra suplanuotas informacinis/aiškinamasis renginys bendrai visoms trims Baltijos valstybėms. Į renginį atvyks įvairių sričių specialistai iš JAV Gynybos departamento, kurie pristatys kaip JAV vyksta ir organizuojami pirkimai, kokie prioritetai, spec. programos ir t.t. Baltijos šalių įmonės turės galimybę prisistatyti (iki 5 stendų šaliai) JAV ir 3B auditorijai, išklausyti pristatymus, dalyvauti klausimų atsakymų sesijoje su JAV specialistais.

  Taip pat yra svarstoma suorganizuoti papildomą uždarą seminarą su JAV atstovais Vilniuje spalio 27 d., kuriame atrinktos realių plėtros JAV planų turinčios Lietuvos įmonės turėtų galimybę tiesiogiai pabendrauti su JAV Gynybos departamento atstovais, būtų atsakyta į detalesnius techninius klausimus.

  Kviečiame Lietuvos įmones dalyvauti 2022 m. spalio 26 d. renginyje Rygoje ir prašome pateikti suinteresuotų įmonių sąrašus. Dalyvavimas vyks įmonių lėšomis. Vietų skaičius ribotas, galimybė dalyvauti bus suteikta iki 30 įmonių.

  Apie įmones, kurios pageidautų dalyvauti renginyje Rygoje prašome informuoti el.paštu darius.palilionis@kam.lt iki rugsėjo 9 d.

  Taip pat kviečiame išreikšti jums rūpimus klausimus, problematiką dėl LT įmonių dalyvavimo JAV rinkoje, apie kurią būtų galima padiskutuoti/išsiaiškinti susitikimų su JAV specialistais metu.

   

  Gynybos resursų agentūros prie KAM informacija

Skip to content