• Hitlerio bunkeriai „Vilko guolis“ – ŠV.LIPKA – Mikolaiky – AUGUSTAVAS – VYGRIAI“

  Gerb. Kolegos, kviečiu į ekskursiją su Eura Travel:

  2019 m. liepos 20-21 d.d.
  Maloniai kviečiame praleisti gražų savaitgalį  Mozūrų ežerų krašte, kuris dažnai vadinamas Lenkijos “Amazone”
  *Mozūrai turistus vilioja tyla ir ramybe. Šiame vaizdingame regione yra 3 000 ežerų. Šis šiaurės rytų Lenkijos lopinėlis įdomus savo istorija, vokiško stiliaus miesteliais, traukia ežerų platybėmis, ilgais vandens keliais, kurių pakrantėse verda gyvenimas.
  * Mozūrai, tai ir vasarinis Mikolaikų, Gižycko ar Vengoževo prieplaukų klegesys, linksmos užeigėlės, sportiniai renginiai ir festivaliai
  * Mozūrai daugeliui lenkų yra magiškas žodis, primenantis vasarą, milžiniškas smaragdinio vandens platybes, išmargintas baltais burių lopinėliais, žalių girių tankmes.
  Kelionės programa
  1-a diena. Ryte išvykstame iš Kauno. Kelionė į Lenkiją,
  Aplankysime buvusią Hitlerio būstinę – „Vilko Guolį“. Tai vienas iš įspūdingiausių ir dažniausiai lankomų karinio turizmo objektų Europoje. Tai buvo nedidelis, asmeninis Hitlerio miestelis miške. Čia buvo du aerouostai, elektrinė, geležinkelis, geležinkelio stotis, telegrafas, vandentiekis, viešbutis, sauna, dvi kavinės ir restoranas, Kurhauzas pastatytas dar 1911 m . ir net du kazino. Ekskursijos metu susipažinsime su bunkerių sistema, nepavykusio pasikėsinimo prieš Hitlerį istorija.  Lankantis „Vilko Guolyje“, pamatysime kas liko iš betoninių monstrų ir slėptuvių. 
  Vykstame į Šv. Lipką*, kur aplankysime įspūdingą vėlyvojo baroko Šv. Lipkos vienuolyną ir bažnyčią. Religinį ansamblį sudaro barokinis vienuolynas ir bažnyčia, kurios viduje „auga“ liepa – šios vietos simbolis. Bažnyčios „šokantys“ vargonai garsūs šventųjų figūrėlėmis, pamaldžiai linguojančiomis galvas vos tik užgrojus muzikai.
  Sustosime trumpai poilsio valandėlei  Mikolaikų miestelyje prie Sniardvų ežero. Kurortas aplipęs jachtomis ir mažomis, atviromis kavinaitėmis, pilnas vokiečių turistų,  smagus ir jaukus trumpai apsistoti. Visose kavinaitėse, čia pat lauke, kepama kelių rūšių šviežia žuvis. Tos keptos žuvys kažkuo primena Olandijos turgus prie upių ir kanalų.
  Vakare atvykstame į sodybą ŠILAINĖ ant ežero kranto: http://silaine.mnt.pl/index.php?jez=lt&pisz=kontakt&id=7  
  Soti vakarienė su griliais, dainomis ir šokiais. Galima užsakyti pirtį ir kubilą, maudytis ežere ir plaukioti valtimi. Laisvas laikas vakare. Nakvynė.
  2-a diena. Pusryčiai sodyboje. Vykstame  į Vygrius. Tai nuostabios gamtos apsuptyje, ežero pusiasalyje įsikūręs miestelis su didingu kamaldulių vienuolynu. Vygrių apylinkėse yra mėgęs medžioti Jogaila… Tai galime tik įsivaizduoti, o kitą Vygrių įžymybę – XVII-XVIII a. veikusį *kamaldulių vienuolyną – galime ir aplankyti. Vienuolynas, įsikūręs gražioje Vygrių ežeryno saloje, vadinamas lenkiškuoju Pažaisliu. Apžiūrime visą architektūrinį ansamblį: bažnyčią, apžvalgos bokštą bei eremus – mažus vienuolių kamaldulių namelius; popiežiaus Jono Pauliaus II muziejų – celę (popiežius čia lankėsi bei ilsėjosi 1999 m.
  Iš Vygrių vykstame į Augustavą, įsikūrusį trijų ežerų apsuptyje, todėl dar vadinamas “Lenkiškąja Venecija”. Žymiausias šio miestelio lankytinas objektas yra Augustavo kanalas, iškastas 1823 m. Anksčiau kanalas buvo svarbus vandens transporto kelias, jungiantis Baltijos jūrą su daugeliu Lenkijos upių. Šiais laikais jau nebėra svarbus upinei laivybai, kanalo paskirtis – džiuginti turistus. Augustavo kanalu pasiplaukioti tiesiog būtina. Reikia pajusti kaip  garlaivis įspraudžiamas į per ankštą kanalo susiaurėjimą, saugomą medinių vartų, pakyla šliuzo vartai, ir garlaivis įkrenta į kanalo „vonelę“ –šliuzą. Tuomet „vonelė“ ima pildytis vandeniu iš kitapus vartų esančio ežero, pasiekęs tinkamą aukštį, pagaliau jis ištrūksta iš šliuzo: tai ir yra pasiplaukiojimo Augustavo kanalu „perliukas“! Augustavo kanalas jungia visus didžiausius Augustavo ežerus. Populiarūs keleivinių laivų reisai, kuriuos organizuoja Augustavo laivyba.
  Vienu iš laivų plaukiojo Popiežius Jonas Paulius II savo paskutinės piligriminės kelionės į tėvynę metu. Augustavo kanalas yra paminklas – „kandidatas“ įrašyti į pasaulinę UNESCO kultūros paveldo sąrašą.
  Kelionė namo. Vakare sugrįžtame į Lietuvą.

  Kelionės kaina kai:

  Nakvynė: 1. 6-vietes palapinės su čiužiniais ir su patalyne – 60 Eur,
      2. 6-vietes palapinės su čiužiniais be patalynės – 58 Eur,
  3.    su sava palapine su miegmaišiu – 55 eur.
  4.    Dušas 1 Eur.
      5. Draudimas – 2.5 Eur.
  Bilietai į mokamus objektus:
  * Vygriai – kamaldulių vienuolynas – 10Zl; * Plaukimas – Augustavo kanalais – 30Zl;
  * Hitlerio bunkeriai – „Vilko Guolis“ – 15 Zl;    * Šv.Lipka – 5 Zl;      Viso: 60Zl;
  Vakare, tai pat siūlomas pirčių kompleksas (nuomojama visam vakarui):
  Kubilas – 250 zl;  Pirtis – 170 zl; Kubilas + pirtis – 380 zl
  Į kelionės kainą įskaičiuota:
  * Kelionė patogiu autobusu;
  * Kelionės vadovo – gido paslaugos;
  * 1 nakvynė su vakariene ir pusryčiais sodyboje;
  * Ekskursinė programa;
      Maršrutas: 2019-07-20. šeštadienį:
  7,00 val Kauno pilis – „Vilko guolis“ (Gyžicko) – Šv.Lipka – Mikolaiki –
  -Punskas (Šilainė) 18 val;
  Sekmadienį 21d. 10,00 val. Punskas – Vygriai;
  13,00 val – 15.30 Augustov
   Port Augustow 15,30 do 17,00 laivu – Studzieniczna  Ca. 700km
  Maitinimas:
  Vakarienė: -sprandinės kepsniai; -Griunvaldo dešrelės; -baltos dešrelės; -šoninė; -bulvės keptos ant žarijų su šonine ir česnakų padažu viduje; -kečiupas; -garstyčios; -agurkai/pomidorai; -kava, arbata; -duona
  Pusryčiai: – švediškas stalas: -kiaušinienė; -šalta 3 rūšių papjaustyta mėsa;  -agurkai, pomidorai; -naminis sūris; -sviestas; -uogienė; -duona, bandelės; -kava, arbata.
   

  Vietų skaičius ribotas   

  Apmokėjimas pavedimu: UAB „Eura“; Į.k. 132411815; PVM k. LT324118113;
  A.S. LT247300010088168356, Swed bank,
  Arba grynais: Kęstučio 57-4, 44303 Kaunas                                    

  El.p.: antanas@eura.lt; www.eura.lt; Tel./Fax: +370 37 201582 / 208464

  Dėl rezervacijos ir info kreiptis: 
  Antanas tel: 8698 25082;  Salvija tel: 868753270                   

Skip to content