• Kviečia “Šviesuva”
  • Kviečia “Šviesuva”

    Kviečia "Šviesuva"

    Asociacija „Šviesuva“
    UAB „Pirmas žingsnis“, konferencijų salėje
    Kaunas, Raudondvario pl. 150
    2014 m. vasario 6 d. (ketvirtadienis)
    16.00 – 17.30

    Kas yra Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija ( POLA)?

    Svečiuose – asociacijos POLA direktorė Kristina Berulienė ir POLA valdybos nariai: prof. habil.dr. Arvydas Šeškevičius, Paliatyvios medicinos draugijos prezidentas, ir onkospichologė Laura Bratikaitė.

    Prof. habil. dr. Arvydas Šeškevičius: Paliatyvioji pagalba: sunkiai sergančiųjų gyvenimo kokybės užtikrinimas

    Kas tai yra – paliatyvioji medicina? Tikslai, uždaviniai, veiklos. Pacientų gydymas užsienyje. Pacientų gydymas Lietuvoje.

    Prof. Arvydas Šeškevičius – gydytojas kardiologas, paliatyviosios medicinos, arba kitaip – sunkiai sergančiųjų, kenčiančių ligonių paliatyviosios pagalbos Lietuvoje pradininkas. Medikas nuėjo kryžiaus kelius, kad ši medicinos sritis būtų oficialiai pripažinta ir įteisinta, o ligoninėse atsirastų specialistų komanda užtikrinanti pilnavertę ligonių priežiūrą ir mirštančių ligonių orumą. Dvidešimt vienus metus A. Šeškevičius išdirbo Kauno medicinos universiteto klinikų Kardiologijos klinikos gydytoju kardiologu. Apsigynė daktaro disertaciją (biomedicinos mokslai, kardiologija). Dirbo ir mokslinį darbą. Antroji profesoriaus veiklos sritis – rezultatyviai pasibaigusios nepaprastai didelės pastangos Lietuvoje įteisinti paliatyviąją mediciną. Lietuvos paliatyviosios medicinos draugija įkurta 1995m. (nuo 2003-ųjų jos prezidentas yra A. Šeškevičius), o ši medicinos sritis Lietuvoje įteisinta tik 2007-aisiais. A. Šeškevičius tapo Kauno medicinos universiteto Slaugos fakulteto įkūrėju ir pirmuoju dekanu, Slaugos fakulteto Slaugos ir rūpybos katedros įkūrėju ir vedėju.

    Jis pirmasis Lietuvoje organizavo universitetines slaugos studijas moduliniu principu, kurios vyksta iki šiol. Pirmasis šalyje pradėjo dėstyti naują dalyką slaugytojams – paliatyviąją slaugą, bendrosios praktikos gydytojams rezidentams – paliatyviąją mediciną, vykdė paliatyviosios pagalbos mokymą daugiaprofesiniu principu daugelyje mūsų šalies miestuose ir rajonuose. Parengė per 600 specialistų . Smagu, kad vadovaujant A.Šeškevičiui jau šeši slaugytojai apgynė daktaro disertacijas.

    Jis – ne vienos monografijos bendraautoris, išvertęs ne vieną vadovėlį iš anglų kalbos, parašęs, išleidęs vadovėlių medikams vienas ir su bendraautoriais. Tarptautinėse konferencijose skaitęs daugybę pranešimų. Ypač džiaugiasi, kad jo pranešimas laimėjo 1 vietą tarptautinėje konferencijoje Taivane. Profesorius skaitė paskaitas Porto (Portugalija) ir Mičigano (JAV) universitetuose.

    Kartu su kitais bendraminčiais prof. A. Šeškevičius yra vienas iš POLA įkūrimo iniciatorių, 2012 m. buvo POLA prezidentas, šiuo metu yra POLA valdybos narys.

    Kristina Berulienė: KAS YRA POLA?

    Pagalbos Onkologiniams Ligoniams Asociacija (POLA) yra skėtinė, nevyriausybinė organizacija, šiuo metu vienijanti 15 onkologinėje srityje veikiančių organizacijų; dalis jų – onkologinių pacientų draugijos, kitos – pagalbą vėžiu sergantiesiems teikiančios organizacijos. POLA yra skaidri ir nepriklausoma, onkologinių pacientų interesus atstovaujanti organizacija, kurios misija – dėti visas įmanomas pastangas gerinant onkologinių pacientų ir jų artimųjų gyvenimo kokybę. Onkologinių susirgimų Europoje skaičius auga daugiausiai dėl ilgėjančio žmonių amžiaus. Taip pat ilgėja ir vėžiu sergančių ligonių gyvenimo trukmė – per pastaruosius 30 metų dešimt metų išgyvenančių ligonių skaičius išaugo dvigubai ir toliau didėja. Tai reiškia, kad smarkiai auga bendras žmonių skaičius, kuriuos palietė vėžys. Vėžio diagnozė ir gydymas gali visam laikui fiziškai ir psichologiškai paveikti daugelį ir tų žmonių, kuriems ligą pavyko išsigydyti. Daliai ligonių tenka gyventi ilgus metus aktyviai besigydant, nes liga tai atsitraukia, tai vėl atsinaujina. Dėl per didelio gydytojų krūvio ne visada pacientui suteikiama pakankamai informacijos, psichologinės, dvasinės paramos. Užsienio praktika rodo, jog šią spragą puikiausiai gali užpildyti nevyriausybinės organizacijos ir savanoriška visuomenės pagalba. POLA ragina visus, kurie išgirdo vėžio diagnozę, pirmiausia kreiptis pas specialistus – onkologus. Taip pat ieškoti pagalbos ligonių draugijose arba tarpusavio paramos grupėse, vėžio informacijos ir paramos centruose, kreiptis į nevyriausybines organizacijas, kurios teikia pagalbą onkologiniams ligoniams.

    Laura Bratikaitė: Slauga namuose – atsidavimas, įsipareigojimas ar našta?

    Jei kas paprašytų apibūdinti žodį „vėžys“, ar galėtumėte tai padaryti? Mes visi daug kartų girdėjome šį žodį, tačiau nedaugelis žinome, kokia tai liga. Vėžiu vadinama sudėtingų ligų grupė, kuri sudaryta iš daugiau, kaip 100 įvairių vėžio tipų. Žodis „vėžys“ atkeliavo iš medicinos tėvo, graikų gydytojo Hipokrato laikų. Auglius jis vadino graikišku žodžiu „carcinos“. Graikiškai tai reiškė krabą arba vėžį, kuris, manoma, sukėlė Hipokratui asociacijas su šia liga. Pozityvus mąstymas turi daug didesnę įtaką ilgaamžiškumui negu kad sportas, žalingų įpročių atsisakymas ar žemas cholesterolio kiekis. Jeilio universiteto specialistų atlikti tyrimai įrodė, kad gyvenimu besidžiaugiantys žmonės gyvena vidutiniškai 7,6 metais ilgiau negu negatyviai nusiteikę žmonės. „Gyvenimas tampa tokiu, kokį jį suformuoja mūsų mintys“, – sakė Markas Aurelijus. Norint būti sveiku, reikia stengtis būti optimistu.

    Laura Bratikaitė psichologė, turinti 12-os metų psichologinio konsultavimo patirtį, dirbant tiek su vaikais, tiek su suaugusiais. Vytauto Didžiojo Universitete baigė psichologijos bakalauro studijas (2001) ir įgijo sveikatos psichologijos magistro kvalifikacinį laipsnį (2003). Baigtas sisteminės psichoterapijos kursas, orientuotas į šeimos santykių diagnostikos, skyrybų bei antroje santuokoje kylančių problemų sprendimą (2002). Maskvos P.A.Gerceno Onkologijos mokslinių tyrimų institute (rus. Московский научно-исследовательский онкологический институт им. П. А. Герцена) įgijo onkopsichologo kvalifikaciją (2009). POLA valdybos narė, taip pat Lietuvos Psichosocialinės onkologijos asociacijos, Lietuvos psichologų sąjungos, SIOP ir IPOS Society narė. Knygos: „Bendravimas su onkologine liga sergančiais vaikais ir jų artimaisiais“ (2013), „Komunikacija tarp pacientų, šeimos ir medicinos personalo“ (2013), „Онкопсихология для всех“ (2009) bendraautorė. Psichologė yra daugelio Lietuvoje publikuotų straipsnių autorė. Užsiima privačia psichologo praktika, skaito paskaitas, veda mokymus organizacijoms, dirba su paramos grupėmis.

    2014 m. sausio 2 d. UAB „Pirmas žingsnis“ pasirašė sutartį su POLA: „Pirmas žingnis‘ suteikia savo parduotuvėse nuolaidas onkologine liga sergantiems asmenims, kurie turi POLA korteles.

    NUOLAIDOS 7 proc. gaminiams.

    Kaip gauti POLA nuolaidų kortelę, galite sužinoti el. svetainėje www.pola.lt
    , arba tel. 8 620 74646

Skip to content